Jump to content

Gusia21

Użytkownik
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Łódź

Recent Profile Visitors

1,114 profile views
 1. Hej, mam pytanie... Czy może są jakieś nowe informacje w sprawie otwarcia granic USA dla turystów? Do kiedy obowiązuje obecne zamknięcie granic?
 2. Ja tam mam nadzieję, że na koniec czerwca będzie można już lecieć do USA... Mam wakacje już zaplanowane.
 3. To ja będę raczej w mniejszości... Wolałabym, żeby wiz nie znosili. Jedynie, co by mogli zrobić, to zmniejszyć opłatę. 160 dolarów za krótką rozmowę i naklejkę to za dużo.
 4. Hej. Może ktoś się orientuje czy są jakieś linie wewnątrz USA (interesuje mnie lot z Orlando do Nowego Jorku), gdzie można mieć dwie sztuki bagażu podręcznego? Chodzi mi o coś takiego, jak klasa biznes polskim LOTem.
 5. Hej, potrzebuję pomocy kogoś, ktoś mieszka w San Diego lub byłby tam w pierwszej połowie grudnia. Jest na forum ktoś taki?
 6. Trochę głupie pytanie... To bez znaczenia kiedy się zarejestruję? Czy zaraz na początku, czy na koniec, czy w środku trwania rejestracji...
 7. Podrzuć trochę tego ciepła do centralnej Polski, Łodzi Jakbym miała przenieść się kiedyś na stałe do USA to tylko tam, gdzie cały rok jest ciepło
 8. Jak sądzicie... W Hollywood raczej nie ma szans wyrwać domu w przystępnej cenie?
 9. Eh... Tak patrzę na strony z domami i rejon, który mnie interesuje jest strasznie drogi W ogóle jeśli ktoś kupuje za gotówkę, to cały proces zakupu szybko idzie?
 10. Tak, zdaję sobie z tego sprawę. Złe określenie użyłam i tyle.
 11. Hej z powrotem Widzę, że lekką dramę tu wywołałam ;-) Odpowiem zbiorczo. Dzięki za te ostatnie odpowiedzi z wyszczególnionymi opłatami. Wiem, że te opłaty to pikuś w porównaniu do kosztów zakupu domu, ale chciałam tylko wiedzieć czego się spodziewać. Ewentualnego zakupu nie traktuję jako sposobu na uzyskanie zielonej karty. Czytam to forum i wiem, że tak to nie działa. Nie zaliczam się do tej kombinatorskiej grupy, żeby dostać się na siłę do USA. Owszem, fajnie byłoby móc tam zamieszkać na stałe, ale nie mam na to jakiegoś parcia. Może spróbuję w kolejnej edycji loterii wizowej. Jeśli chodzi o środki na kupno, to są w pełni z legalnego źródła i to, że kiedyś pytałam się o jakiś upgrade do biletu, nie oznacza, że moja sytuacja nie mogła się diametralnie zmienić od tego czasu. A co do tego dlaczego akurat LA... Lubię duże miasta. Nie jestem ani za górami, ani za morzem, ani za innymi spokojnymi miejscówkami. Jeśli miałabym brać pod uwagę coś innego, byłaby to Floryda, np. Miami czy Orlando. Mam chyba jakieś skłonności do wybierania obszarów niebezpiecznych... Z jednej strony Kalifornia i trzęsienia ziemi, z drugiej Floryda i tajfuny. Ale własna miejscówka w LA (choćby i na okazjonalnie wypady) to takie moje marzenie.
 12. Hej, Zastanawiam się, na razie bardzo luźno, nad kupnem domu w Los Angeles. Nie mieszkałabym tam na stałe, tylko takie wypady urlopowe. Mam wizę turystyczną. Chciałabym zapytać czy jest możliwość oszacowania mniej więcej, jakie by się ponosiło koszty miesięcznie? Wiem, że płaci się property tax i w przypadku domu, który mnie interesuje jest to akurat dość sporo... Ale czy można jakoś te inne miesięczne koszty oszacować typu woda itd.? Jakich opłat mogę się spodziewać przy zakupie przez agencję?
 13. Ja będę wybierać się sama, ale to dopiero na koniec wakacji, początek września - jak jest rozgrywany turniej tenisowy US Open... Ewentualnie zastanawiam się jeszcze nad drugą połową czerwca, bo w tym terminie też jest coś, co mnie interesuje.
 14. Nie, nie mam takiego pojęcia. Ale możesz mnie oświecić w tej sprawie. Nie znam się na procesie tworzenia wizy. Dla mnie to jest zwykła wklejka, którą można raz dwa druknąć. Tym bardziej, że wszystkie tak samo wyglądają. Wklepujesz odpowiednie dane gdzie trzeba i drukujesz.
 15. Szkoda, że nic nie da się zrobić... Może jakby ładnie poprosiła, to by udało się tego samego dnia? Chociaż to nie jest żadna pilna sprawa... A tak w ogóle co oni robią, że im to zajmuje 3 dni robocze? Wiza też nie jest przecież z nie wiadomo czego, że muszą ją tyle czasu produkować... A przy wizach nie było jakiejś rejonizacji? Tzn. że jak my jesteśmy z Łodzi, to możemy tylko w Warszawie?
×
×
 • Create New...