Skocz do zawartości

Paszport


Lucas_pln

Rekomendowane odpowiedzi

"ZŁOŻENIE DOKUMENTÓW O WYDANIE PASZPORTU ORAZ ODBIÓR PASZPORTU NASTĘPUJE OSOBIŚCIE, nie jest możliwe skorzystanie z pośrednictwa osób trzecich ani nadesłanie dokumentów pocztą. W uzasadnionych przypadkach, zwłaszcza w warunkach szczególnie utrudnionego dojazdu do urzędu konsularnego, istnieje możliwość odstąpienia przez konsula od wymogu osobistego odbioru paszportu, na pisemny wniosek osoby ubiegającej się o jego wydanie. "

z: http://www.polishconsulateny.org/index.php?p=58

A konsulat jest przeciez w Miami, nie mozna tam skladac??

Consulate of the Republic of Poland in Miami (FL)

1440 79th Street Causeway, Suite 117, Miami FL 33141, USA

tel.: (00-1305) 866-00-77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniac tam odbiera po czasie automat mowiac m.in:

Please note that we do not issue or sign any documents - wiec to raczej odpada.

No i teraz pytanie, czy ktos moze zdefiniowac prosze: "szczegolnie utrudniony dojazd"

"W uzasadnionych przypadkach, zwłaszcza w warunkach szczególnie utrudnionego dojazdu do urzędu konsularnego, istnieje możliwość odstąpienia przez konsula od wymogu osobistego odbioru paszportu, na pisemny wniosek osoby ubiegającej się o jego wydanie."

P.s Nie wiem dlaczego post sie dodal 3 razy - prosze o usuniecie zbednych tematow.

W koncu udalo mi sie dodzwonic (po przejsciu seri prosze wcisnac 1, potem 2 itd) do konsulatu w DC.

Pani poinformowala, ze w Miami to jest konsulat, ale honorowy, wiec oni nic nie zrobia, a cala Floryda podlega pod konsulat DC, wiec trzeba tam jechac, w godzinach pracy - wchodzi sie z marszu.

Powiedziala, ze odbierac juz nie trzeba, ze przysla (hmmm) no i ze procedura trwa od 4-6 miesiecy (wiec bede musial zaaplikowac o tymczasowy - ktory zalatwiaja do 8 tygodni).

Ale czasy, ale zabawa, nie wierze.

W tej chwili czuje sie jakbym ubiegal sie o status, ale w wersji polskiej.

No nic, jak mus to mus, a na wesele jechac trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje tez inna mozliwosc ze polecisz do Polski na nie waznym dokumencie tzn paszporcie a w Polsce zlozysz papiery na nowy paszport tylko ze wtedy musisz porozmawiac z ludzmi w urzedzie aby Ci wydali paszport szybko .

Jak masz jakies watpliwosci co do zasad wydawania i przyjmowania paszportow mozesz napisac do MSZ,MSWiA oraz do Senatu bo w Senacie jest komorka ktora przyjmuje uwagi Polonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nieważny paszport można wlecieć, na prawo jazdy - nie sądzę, nawet gdyby było ważne. Zresztą wątpię czy linie lotnicze w ogóle by Ciebie wpuściły do samolotu bez paszportu. Ponieważ polskie prawo przewiduje, że wolno WJEŻDŻAĆ (ale tyczy to tylko wjazdu, nie wyjazdu) na nieważnym polskim paszporcie, linie lotnicze nie robią problemów gdy ma się nieważny paszport, całkowity brak paszportu to już inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sobie zdawac sprawe, ze wyrobienie nowego paszportu trwa nawet do 6 miesiecy, ja wyrabialam w zeszlym roku i trwalo to troche ponad pol roku. Jesli chodzi o odbior, to mnie sie tylko zapytali czy jestem w stanie odebrac sama czy chce aby mi przyslali, jesli decyduje sie na odbor droga pocztowa to dodatkowa oplata i tyle ( chyba bylo dodatkowo tylko 16$) ale wniosek trzeba zlozyc osobiscie i nie ma na to rady. Bedzie trzeba jechac do konsulatu/ambasady pod jaki podlegasz, tez nie mialam wyjscia.

pozdrawiam i powodzonka zycze! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...