Skocz do zawartości

Mozliwosci Emigracji?


mistral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Wszystkich Forumowiczow

Przeszukujac internet staram sie znalezc informacje jak moge zorganizowac wyjazd emigracyjny do Usa.

Zyjemy w Londynie od paru lat, ja studiuje zaocznie prawo i jestem samozatrudniona ( komis samochodowy) , dzieci chodza do szkol a moj partner pracuje w fabryce produkujacej leki jako mechanik-fitter.

Ja polski paszport, on paszport poludniowej afryki.

Zamierzamy w przeciagu dwoch lat wyjechac z Europy i moim kierunkiem sa Stany albo Kanada, aczkolwiek ze wzgledu na dzieci ktore musza chodzic do szkol odpada jakakolwiek metoda wyjazdu na "dziko".

Poszukuje rzetelnych informacji jak moge takowy wyjazd zorganizowac, na dzien dobry odpada sponsorowanie przez rodzine poniewaz rodzina ktora jest juz w Usa calkowicie odciela sie od pozostalych. Na ktora wize moglibysmy zlozyc aplikacje tak by zapewnic dzieciom od razu dostep do szkolnictwa, mojemu partnerowi prace a mi prace i studia (zaoczne). O ile bedzie mozliwosc studiowania (koszt).

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
A ja radze jechac do Polski bo w USA sie robi trzeci swiat. W Polsce jest teraz ameryka i to co bylo tutaj kiedys juz nie wroci...

dobre:

:)

a teraz fakty:

https://www.cia.gov/library/publications/th...r/2001rank.html

GDP - per capita (PPP):

9. United States $ 46,000 2007 est.

...

69 Poland $ 16,200 2007 est.

....

a trzeci świat:

228. Zimbabwe $ 500 2007 est.

229. Congo, Democratic Republic of the $ 300 2007 est.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emigracja do USA jest coraz trudniejsza -- przepisy sa ostrzejsze, biurokracja ogromna, mozliwosci mniejsze niz 10-15 lat temu. W waszej sytuacji, sadze, ze chyba mialoby sens szukac sponsora na wize pracownicza dla twojego partnera. (Tylko najpierw sprawdz, czy nie musicie byc formalnym malzenstwem.) Niestety, twoje studia nie przygotuja cie na kariere tu ale nawet to nie ma znaczenia, bo na wizie pracowniczej dla partera i tak nie bedziesz mogla pracowac legalnie. Twoj partner mialby was wszystkich na karku, a jak pewnie wiesz, w USA jakosc szkol publicznych jest polaczona z okolica: im lepsza (drozsza) okolica, tym lepsze szkoly. Nie chce cie zniechecac, ale nie wyglada to obiecujaco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja radze jechac do Polski bo w USA sie robi trzeci swiat. W Polsce jest teraz ameryka i to co bylo tutaj kiedys juz nie wroci...

w Polsce jest Ameryka - czlowieku jaki ty jestes ,wez sie zastanow co mowisz

wlasnie wrocilem z polandu 2 tygodnie temu - tam jest taki syf za szkoda w ogole slow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...