Skocz do zawartości

Procedura Sponsorowania Współmałzonka


asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie!!!Maz wlasnie zlozyla na mnie petycje i byl u Pani adwokat ktora mu w tym pomagal i mam pytanie bo ona nic sie nie pytala o jego zeznania podatkowe,czy sie rozlicza itd.Slyszalam ze to jest niezbedne.Jak to jest z tym?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jakkolwiek by nie bylo to zawsze pyta sie o podatki na poczatku, bo ktos musi miec czas aby wyprostowac sprawy z IRS albo znalezc wspolsponsora co jest trudne. Osobiscie nie znam adwokata, ktory nie zapytalby o podatki, chyba ze Twoj maz od razu powiedzial, ze pracuje np. na Wall Street a na rece mial Rolexa. :) Wtedy pewnie ja bym tez nie zapytala o podatki... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek by nie bylo to zawsze pyta sie o podatki na poczatku, bo ktos musi miec czas aby wyprostowac sprawy z IRS albo znalezc wspolsponsora co jest trudne.

Znalezienie współsponsora, np. w NYC nie jest zbyt trudne, niektórzy oferują to za ok. 2000-3000 $ gotówką. Czy jest to rozsądne z ich strony ? - pozostawiam do przemyślenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezienie współsponsora, np. w NYC nie jest zbyt trudne, niektórzy oferują to za ok. 2000-3000 $ gotówką. Czy jest to rozsądne z ich strony ? - pozostawiam do przemyślenia.

Pozdrawiam

Masz racje, znam takich. 90% nie przechodzi. Bo rozliczenia sa falszywe; bo dane w rozliczeniach sa falszywe; bo taka osoba nie pracuje tam gdzie podala itd. itp. Nikt przy zdrowych zmyslach nie podpisze komus kogo nie zna sponsorowania. To tak jakby dac komus kogo sie nie zna karte kredytowa z limitem do $10,000 i powiedziec mu: wez karte, ale jej nie uzywaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym się z Tobą zgodzę, że podpisywanie dla kogoś sponsorowania jest bardzo ryzykowne, ci co to robia po prostu nie zdają sobie z tego sprawy, jakie mogą być tego konsekwencje.

Natomiast jeśli chodzi o to, że takie sponsorowanie nie przechodzą w USCIS w 90% to się nie zgodzę, gdyż wiem że u znanych mi 10 osób, co skorzystało z tego manewru wszystko zostało załatwione bez problemu (u mnie wychodzi średnia, że w 100% wszystko się udało). Zaznaczam, że nie popieram tego, i naprawdę dziwię się, że niektórzy dla 2 czy 3 tys. $ tak dużo ryzykują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam co najmniej 50 osob, ktore mialy problemy. Z tym, ze patrz na jedna jeszcze rzecz: Ty znasz osoby, ktore dostaly green cards. Ok. Ale skad wiesz co sie bedzie dzialo podczas obywatelstwa kiedy sprawdza sie raz jeszcze wszystkie dokumenty? I wiesz dobrze, ze green card moze byc revoked. Nie dalej jak w czwartek mialam dwie takie sprawy kiedy podczas egzaminu na obywatelstwo doszli do tego, ze osoba, ktora podpisala kilka lat wczesniej I-864 podpisala taki dokument innym osobom juz wczesniej (i pozniej) nie przyznajac sie do tego w petycji osoby, ktora zdawala na obywatelstwo... Wynik sprawy: see you in the immigration court.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maz zlozyl petycje o sponsorowanie, a ja czekam w Polsce.Dla mnie tez jest dziwne ze ona nie wspomniala slowem o podatkach, bo to przeciez na podstawie rozliczen stwierdza czy on moze mnie utrzymac, itd.Karina no niestety maz nie pracuje na WAll Street i daleko mu do kupna Rolexa:):):):)Chyba musze mu powiedziec aby poszedl do tego adwokata i porozmawial o kwestii podatkow bo wole problem teraz niz potem(niewiem czy wspomnialam ze maz sie pare lat nie rozliczal).Ile w takim razie wstecz trzeba pokazac rozliczen podatkowych, ile oni wymagają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...