Skocz do zawartości

Ile Mam Zakazu Wjazdu


lucas18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

System jest wogole dziurawy :) Nie wylapia wszystkich. To tak samo jak w ambasadzie wylapuja ludzi , ktorzy maja rodzine nielegalnie w USA. Wystarczy, ze konsul wpisuje nazwisko i adres i juz widzi czy ktos z tego adresu nie wrocil ;) Jak sie ma cos na sumieniu, to sie wpsuje adres ciotki, co ma czysta historie w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 z tego co wiem to jesli przesiedziałes ponad 180 dni czyli tak jak ja bo przesiedziałem 7 miesiecy to zakaz mam na 10 lat. No kurde nie chce mi sie wierzyc zeby wpuscili kogos kto przesiedział wize ,no po cos maja ten system ewidencji do choler

To może z innej beczki ,macie może jakieś zabawne historie z pobytu w Usa ,coś śmiesznego,dziwnego ,nietypowego ,innego od polskiej rzeczywistości? ja mam sporo.Spotkaliście kiedyś sąsiada z polski ,mieszkacie sobie w jednym bloku w sąsiednich klatkach w Polsce ,widzicie sie codziennie, potem jedziecie do Usa i tam pewnego dnia spotykacie go na manhattanie:)? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz odpowiedz :

Generalnie jesli ktos 'przesiedzial' wize od 180 dni do roku czasu => podlega pod 3-letni zakaz powrotu do USA, jesli ktos byl w USA nielegalnie przez rok i wiecej => podlega pod 10-letni czas pobytu w swoim kraju.

http://www.prawoimigracyjneusa.com/wiza_turystyczna.htm

a czy taka osobe wpuszcza to juz zalezy od urzednika czy takiej osobie uwierzy ze teraz wyjedzie na czas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, w Polsce nie będziesz zawrócony, bo niby dlaczego? My nie prowadzimy takiej ewidencji, kto, gdzie i jak przesiedział wizę...

To jest problem kraju docelowego. I tam Cię mogą zawrócić.

Ale oczywiście mogę się mylić.

Bo słyszałam też, że LOT robi jakąś wstępną selekcję, ale nie leciałam do Stanów tymi liniami, więc nie mogę się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też słyszałem o takiej wstępnej weryfikacji na lotnisku w Polsce ale jak chciałem sie poddac temu zabiegowi to nikt nie wiedzial o co mi chodzi:). Jeszcze chwila i zaryzykuje i polecę:( ,Z moim szczęściem mnie zawrócą:) Ale to będą nerwy:)

Sam sobie narobiles takiego balaganu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z zycia wzieta - czesto spotykana. Nazwisko fikcyjne.

Zakladamy, ze Kowalski byl w USA ponad 2 lata nielegalnie. Wedlug prawa jego 10-letnia promesa nie jest wazna, bo przesiedzial wize. Kowalski ryzykuje wlot po 3 miesiacach i udaje mu sie (bo nie ma sie co czarowac - czasem sie udaje). Kowalski jest wiec w USA teoretcznie legalnie, ale... Kowalski zaczyna byc sponsorowany - np. przez zone, ktora jest obywatelka USA. Wypelniaja dokumenty, wysylaja, wezwanie na interview i ... zaczyna sie problem. Otoz USCIS 'przyczepia sie' do ostatniego przekroczenia granicy i udowadnia Kowalskiemu, ze wlecial na niewaznej wizie plus wlecial kiedy nie byl admissible (czyli kiedy mial zakaz wlotu). I zaczynaja sie schody do nieba - immigration court, rozprawy i najczesciej deportacja.

Znam sytuacje, kiedy wychwycili takie wloty przy ubieganiu sie o obywatelstwo - po prostu sprawdzili cala historie imigracyjna i znalezli rozne rzeczy.

To, ze ktos przekroczy granice nie znaczy, ze 'mu sie udalo'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna teraz zebys wiedziala oraz tez mainstreet.To juz dziala pare lat i dotyczy samolotow lecacych bezposrednio do USA z Okecia:

Doradczy Program Imigracyjny

Na warszawskim lotnisku im. F. Chopina uruchomiony został Doradczy Program Imigracyjny, skierowany do pasażerów podróżujących Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasach pomiędzy Warszawą a Newark, Nowym Jorkiem i Chicago. Podróżni udający się bezpośrednio do tych portów będą mogli przejść wstępną inspekcję, która określi czy dana osoba powinna spodziewać się odmowy prawa wjazdu na terytorium USA.

Obywatele polscy posiadający ważne wizy amerykańskie mogą kierować pytania dotyczące programu inspekcyjnego na adres e-mail publicwrw@state.gov. lub telefonicznie na numer 504-2200 od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 - 16.00. Informacje udzielane na temat nowych procedur będą miały charakter jedynie ogólnych wskazówek.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/d...migracyjny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...