Skocz do zawartości

Wybory Prezydenckie W Usa


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 285
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Wydaje mi sie ze McCain wzial ja, bo spodziewal sie, ze Obama wezmie Clinton.

Skąd wiemy czy jej tego nie zaproponował? ;)

IMO wcale nie jest nieprawdopodobne, że owszem, zaproponował, ale odmówiła. Clinton chce być prezydentem, wice była nieformalnie przez 8 lat :D Teraz chce byc albo Nr 1, albo czekać na nastepna okazję.

Albo zeby w razie gdyby Obama wybral kogos innego, sciagnac niezadowolone "clintonowki" na swoja strone.

Osobiście znam 2 "clintonówki" dla których Palin absolutnie nie jest opcją, mimo że brały pod uwagę głosowanie na McCaina. Teraz, jako że nie są przekonane do Obamy, rozważają nie głosować w ogóle.

IMO w całej tej zabawie chodzi o zdobycie głosów osób niezdecydowanych. Republikanin zawsze będzie głosował na Republikanina, Demokrata na Demokratę. Teraz trzeba się zastanowić, czy "clintonówki", nawet jeśli niezdecydowane, mają w większości poglądy bardziej liberalne czy konserwatywne w sprawach, nazwijmy je umownie "babskich". I bardzo proszę panów o zrozumienie - to nie Wy zachodzicie w ciążę z gwałtu czy dlatego, że tatuś czy braciszek chciał się z Wami zabawić (nieważne czy za obopólną zgodą, konsekwencje ponosi prawie w całości kobieta).

Znam bardzo duzo osob, ktore chcialy, by to Clinton zdobyla nominacje. Te, ktore wachaly sie glosowac na Obame, teraz na pewno beda na niego glosowaly, bo Palin to dla nich tak jakby ktos je spoliczkowal. Babka ma praktycznie zerowe doswiadczenie w czymkolwiek, byla za granica raz czy dwa razy. W czym ma ona pomoc McCainowi ? Nawet na gospodarce, jedynym duzym minusie McCaina, sie nie zna.

Wiesz, to że sie nie zna niekoniecznie automatycznie znaczy że sie nie sprawdzi :) Baba jest jak pitbull (nie chodzi mi o urodę :D ), śmiem twierdzić że jest spora szansa na to, że sobie poradzi, o ile wyborcy jej zaufają.

Osobiście jestem zniesmaczona całym reality show wokół jej osoby i jest mi przykro, że Republikanie dali się w coś takiego wpakować.

Chyba jednak lepiej by bylo gdyby wzial Romney'a.

Szkoda że to nie Romney jest kandydatem na prezia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO w całej tej zabawie chodzi o zdobycie głosów osób niezdecydowanych. Republikanin zawsze będzie głosował na Republikanina, Demokrata na Demokratę. Teraz trzeba się zastanowić, czy "clintonówki", nawet jeśli niezdecydowane, mają w większości poglądy bardziej liberalne czy konserwatywne w sprawach, nazwijmy je umownie "babskich". I bardzo proszę panów o zrozumienie - to nie Wy zachodzicie w ciążę z gwałtu czy dlatego, że tatuś czy braciszek chciał się z Wami zabawić (nieważne czy za obopólną zgodą, konsekwencje ponosi prawie w całości kobieta).

Niekoniecznie - przyklad mojej zony a raczej miejsca z ktorego pochodzi, czyli z bardzo republikanskiego regionu polnocno zachodniej PA. Jej rodzina zawsze glosowala na republikanow. Niedawno rozmawialem z jej ojcem, ktory jak mi powiedzial ze bedzie glosowal na Obame to zglupialem, bo faceta poglady nijak sie maja do Obamy. Ale on twierdzi, ze McCain to nie republikanin, jest za stary, Palin jest kobieta (woli facetow na prezydenta czy vp), wiec bedzie glosowal na Obame. Z tego co wspominal, wiele jego znajomych mysli podobnie.

Zgadzam sie co do kobiet. Jestem przeciwny aborcji (wyjatkiem jest gwalt/kazirodztwo/choroba dziecka/choroba zagrazajaca zyciu matki) ale jako facet, nie odwazylbym sie zakazywac aborcji.

Te "clintonowki", ktore ja znam sa bardzo liberalne, ale to raczej specyfika miejsca, w ktorym mieszkam. Mysle, ze ktos juz taki sodaz zrobil po wyborze Palin, trzeba sie tylko dokopac do niego.

Wiesz, to że sie nie zna niekoniecznie automatycznie znaczy że sie nie sprawdzi :) Baba jest jak pitbull (nie chodzi mi o urodę :) ), śmiem twierdzić że jest spora szansa na to, że sobie poradzi, o ile wyborcy jej zaufają.

Osobiście jestem zniesmaczona całym reality show wokół jej osoby i jest mi przykro, że Republikanie dali się w coś takiego wpakować.

Oczywiscie, ze nie wiadomo. Ale ryzyko jest wieksze przy osobie tak niedoswiadczonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ogladacie Republican National Convention, ale przemowienia Liebermana, Thomsona, Huckabee, Romney, i Giuliani naprawde byly dobre i pokazaly slabosc Demokratow. Dzisiejsze przemowienie Palin pokazalo ze kobieta ma klase i jest gotowa aby byc VP USA a w przyszlosci Prezydentem. Nie wiem jak Demokraci pozbieraja sie po laniu jakie dostali w ciagu ostatnich paru dni ;):D :D :)

No po jeszcze większym laniu jakie Wam sprawili Demokraci trudno się dziwić że jakoś się bronicie. :)

h. Republikanin zawsze będzie głosował na Republikanina, Demokrata na Demokratę. \

Niekoniecznie. Znam dużo Republikanów głosujących na Obamę w tych wyborach.

Są też Demokraci głosujący na McCaina. To że ktoś jest w danej partii nie znaczy że na nią zagłosuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Palin to duze nieporozumienie. Babka ma praktycznie zerowe doswiadczenie w czymkolwiek, byla za granica raz czy dwa razy. W czym ma ona pomoc McCainowi ? Nawet na gospodarce, jedynym duzym minusie McCaina, sie nie zna.

Chyba jednak lepiej by bylo gdyby wzial Romney'a.

Na pewno ma wieksze doswiadczenie niz Obama, Obama nic w zyciu nie robil a teraz nagle chce zostac prezydentem. Amerykanie moze sa teraz zaslepieni tym komuchem, ale jak przyjdzie do wyborow to wybiora z glowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palin reprezentuje skrajne poglądy tyczące aborcji, sprzeciwia się jej nawet w przypadku ciąży pochodzącej z gwałtu czy kazirodztwa. Nawet dla wielu Republikanów jest to ostre przegięcie. Osobiście, ponieważ jestem zdania że takie poglądy mają małe szanse na zrealizowanie się w najbliższym czasie w prawie, wiele mnie to nie obchodzi. JESTEM za to zniesmaczona tym, że prawdopodobnie dzięki wybraniu jej na kandydatkę na wice, sprawy tyczące kobiecych tyłków będą znów niepotrzebnie wałkowane do obrzydzenia i przesłonią sporą część kampanii. Jakby do diabła nie było obecnie ważniejszych rzeczy.

Palin, prawdopodobnie już wiedząc o ciąży swojej nieletniej córki, zdecydowała się na wzięcie udziału w cyrku, tym samym wystawiając swoje dziecko pod pręgierz publiczny. Jednocześnie - uwaga - prosi o uszanowanie prywatności swojej rodziny. O wiele bardziej uchroniłaby prywatność dziewczyny, która zapewne wymaga teraz wiele wsparcia, gdyby odmówiła kandydowaniu na wiceprezydenta.

Jako matka kilkumiesięcznego, upośledzonego dziecka, chce zostać wiceprezydentem. Jak na kogoś kto tyle trąbi o wartościach rodzinnych, IMO zalatuje to hipokryzją. Trudno będzie przekonać wszystkich wyborców, że mamy nowoczesne czasy i że dzieckiem przecież może zająć się ojciec.

Jeszcze odnośnie ciąży córki - jestem realistką i zdaję sobie sprawę, że nawet w domu gdzie promuje się wstrzemięźliwość seksualną jako główną (w przypadku nastolatków - jedyną) formę antykoncepcji, może dojść do niespodzianek i nie ma w tym winy rodziców. Ale trudno się dziwić, że dla wielu innych osób, cała ta sytuacja jest dowodem na porażkę wychowawczą Palin, a jeśli nie porażką jej metod wychowawczych, to porażką popieranego przez nią braku edukacji seksualnej w szkołach.

Rozumiem Ciebie, ale ten caly pro-life bs mnie malo obchodzi. Jestem przciwko aborcji (z paroma wyjatkami) ale aborcja nie jest tym na czym ja bazuje. Dla mnie jest wazne ze ona jest pro-gun/ pro- 2nd Amendement, jest fiskalny konserwatysta, nie boi sie walczyc z korupcja, nawet w swojej wlasnej Partii, chce wiercic na Alasce, i ma executive doswiadczenie, czego nie ma ani Obama ani Biden. Wystarczy posluchac Obamy teraz na radiu. Facet sie boi, bo ta Republikanska konwencja poruszyla baze konswerwatywna. Do tego mimo wszystko Amerykanie sa konserwatywnym narodem i nie mysle ze wybiora takiego lewaka jak Obama do Bialego Domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Ciebie, ale ten caly pro-life bs mnie malo obchodzi. Jestem przciwko aborcji (z paroma wyjatkami) ale aborcja nie jest tym na czym ja bazuje. Dla mnie jest wazne ze ona jest pro-gun/ pro- 2nd Amendement, jest fiskalny konserwatysta, nie boi sie walczyc z korupcja, nawet w swojej wlasnej Partii, chce wiercic na Alasce, i ma executive doswiadczenie, czego nie ma ani Obama ani Biden. Wystarczy posluchac Obamy teraz na radiu. Facet sie boi, bo ta Republikanska konwencja poruszyla baze konswerwatywna. Do tego mimo wszystko Amerykanie sa konserwatywnym narodem i nie mysle ze wybiora takiego lewaka jak Obama do Bialego Domu

Go McCain

Go Palin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...