Skocz do zawartości

Podwójne Obywatelstwo


rafal723

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
I moge miec amerykanskie bez pozbywania sie polskiego ? Jesli tak to spox ! A mozecie napisac jakie wymagania sa do takiej opcji co trzeba zrobic zeby je pozyskac ?

Jak skladasz przysiege na obywatela USA mowisz ze zrywasz kontakty ze starym kraje i jego wladzami czyli nie uznajesz ich zwierzchnictwa. Technicznie w czasie przysiegi na obywatela USA zrzekasz sie swoich innych obywatelstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jest jednym z (niewielu notabene) krajow z ktorymi USA pozwala na podwojne obywatelstwo. Ja mam podwojne. Jest to legalne i byly lata (jeszcze za komuny) kiedy uzywalam amerykanski paszport podrozujac po swiecie, ale polski na wjazd/wyjazd do kraju. Z tym ze, moj paszport polski juz od dawna jest nie wazny, nie chce mi sie odnowic bo to naprawde sporo latania i zawracania glowy - no i tez nie bardzo chce mi sie jezdzic na innym paszporcie niz moje dzieci/maz, ktorzy lataja na amerykanskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc chodzi mi o to zeby w pelni legalnie oczywiscie (nie chce klopotow) miec dwa obywatelstwa moze byc tak ze w pl polskie a w usa amerynskie, czy jest takie cos i czy jest to mozliwe ?

Rany, nie prościej po prostu zajrzeć na stronę ambasady albo MSZ? Dowiesz się przynajmniej jak to wygląda od strony polskiego prawa. Potem możesz poszukać na stronie USCIS podobnych informacji od strony prawodawstwa amerykańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skladasz przysiege na obywatela USA mowisz ze zrywasz kontakty ze starym kraje i jego wladzami czyli nie uznajesz ich zwierzchnictwa. Technicznie w czasie przysiegi na obywatela USA zrzekasz sie swoich innych obywatelstw.

Skrzyżuj palce podczas przysięgi i juz przysiega nie wazna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...