Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Serdecznie dziekuje za odpowiedz myslalam ze bedzie bardziej optymistyczna , coz trzeba czekac ..........pozdrawiam

hm.. jak ja to mowie do moich klientow w takich sytuacjach: mam byc mila czy szczera?

Niestety prawo jest takie jakie jest a juz w NJ szczegolnie.. optymistyczne jest to, ze jak wyslesz dokumenty, to dostaniesz pozwolenie na prace i dostaniesz prawo jazdy. Postaraj sie wyslac wszystko jak najszybciej i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys poczytalas forum to bys wiedziala ze po 90 dniach od otrzymania dokumentow powinnas otrzymasz pozwolenie na prace ,jesli nie bedzie REF podrodze i papiery beda kompletne ..

a czasami bywa tak ze rozmowe masz po prawie 90 dniach,otrzymujesz pozwolenie na prace i masz zatwierdzona sprawe o GC tzn jestes po rozmowie o GC ..wiec takie pozwolenie mozesz sobie wlozyc gdzies w tzw ramki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hey wszytkim, jestem po slubie z obywatelem od 45 dniu, kilka dni temu otrzymalam marriage cerificate, dzisiaj chcialam zmienic nazwisko na SSN card, pani powiedziala ze najpierw musze zmienic nazwisko w IRS czy to jest prawda? potem zaczela sie motac i mowic organizacji imigracyjnej, ze oni musza odnotowac zmiane nazwiska bo bazy danych sa polaczone. Moja wiza wygasa 14 pazdziernika, chce jak naszybciej miec amerykanskie prawo jazdy, jakies rady, doswiadczenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! ;)

Chcialabym w skrocie przedstawic swoja sytuacje i zobaczyc czy kotos mialby jakies rady lub uwagi odnosnie mojego planu dzialania.

A wiec tak...

Jestem na wizie studenckiej ktora niedlugo traci waznosc. Szkole juz zakonczylam i dano mi teraz 60 dni na opuszczenie kraju. Moj narzeczony niedlugo ma przysiege na obywatelstwo i tydzien po niej bierzemy slub. Juz zaczelismy kompletowac wszystkie dokumenty i planujemy wyslac caly pakiet jak tylko dostaniemy marriage certificate.

Myslicie ze mozemy wszystko tak zalatwic? Czy moga byc jakies problemy przez to ze tak szybko po przysiedze bierzemy slub?

Z gory dziekuje za jakiekolwiek podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga byc takie problemy ale od Was zalezy jak wypadniecie na rozmowie oraz jakie bedziecie miec dokumenty swiadczace ze jestescie razem a tego troche wiesz jak czytasz forum

wazne aby dobrze wypasc na rozmowie

ps problemy moga byc nie dlatego tylko ze tak bierzesz slub i legalizujesz pobyt ale prawie kazdy kto zmienia status z turysty,studenta -musi pokazac ze slub nie jest na papiery oraz ze nie planowalas tego jadac do USA i ta wiza do tego nie sluzyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odpowiedz:)

Mam jeszcze jedno pytanko troche z innej beczki.

Chodzi o to ze na swiadka mamy zamiar wziac osobe ktora jakby to powiedziec... nie jest tu do konca legalnie. I chcialam sie upewnic ze osoba ta nie bedzie miala pozniej przez nas zadnych problemow. Czy immigration moze zechciec przesluchac swiadkow jezeli bedzie mialo jakies watpliwosci co do naszego malzenstwa? Czy sa oni tylko na papierze i nie beda juz pozniej do niczego potrzebni?

Dziekuje... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I ja zaczelam wypelnianie dokumentow po slubie z obywatelem. Od dawna juz sledze forum i juz naprawde wiele sie nauczylam od Was... Wielkie dzieki!!!

Jestem pewna, ze bede miala przynajmniej kilka pytan podczas wypelniania formularzy. Na ten moment jednak zmartwilam sie troszke, bo wydaje mi sie, ze jeszcze nie tak dawno temu za EAD nie bylo dodatkowych oplat, a tu dzis zajrzalam na strone i jest $340. No i teraz pytanie czy to 340 jest wliczone w $1010 za I-485 czy to nowosc i bedzie dodatkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey wszytkim, jestem po slubie z obywatelem od 45 dniu, kilka dni temu otrzymalam marriage cerificate, dzisiaj chcialam zmienic nazwisko na SSN card, pani powiedziala ze najpierw musze zmienic nazwisko w IRS czy to jest prawda? potem zaczela sie motac i mowic organizacji imigracyjnej, ze oni musza odnotowac zmiane nazwiska bo bazy danych sa polaczone. Moja wiza wygasa 14 pazdziernika, chce jak naszybciej miec amerykanskie prawo jazdy, jakies rady, doswiadczenia....

byl gdzies temat o SSN i prawo jazdy

a w skrocie to prawdopodobnie bedziesz musiala poczekac na EAD - pozwolenie na prace

mozesz rowniez sprobowac z Notice of Action, ale moze nie przejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...