Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

@ sly6 - dzięki za podpowiedzi. Każde słowo powoli rozjaśnia mi cały obraz :)

Chyba rzeczywiście się pogubiliśmy...

Kurcze... myślałem, że można to zrobić tak by wysłać już teraz dokumenty na legalizację pobytu w USA, razem z papierami o wize imigracyjna, tak by wszystko było zalatwiane razem, a w miedzyczasie mógłbym odwiedzać żonę na wizie turystycznej i przenieść się na stałe dopiero gdy dostałbym pozwolenie na pracę etc.

Wychodzi na to, że musimy odesłać I-130, a z I-485 się wstrzymać do czasu kiedy zostanie zatwierdzone I-130. Wtedy lece do USA, składam I-485 i potulnie czekam na pozytywne rozpatrzenie i GC.

Szczerze mówiąc chyba trochę mylę CR-1 i K3. Z tym, że na USCIS nie ma nic o K3. Na necie z kolei piszą, że K3 już nie ma. Wczoraj rozmawialiśmy o tym z żoną i chyba obydwoje trochę jesteśmy zmieszani..

Czy w trakcie tego całego procesu aplikowania mogę normalnie podróżować na wizie turystycznej? czy może ona w pewnym momencie traci ważność? np w momencie w którym dostaję wizę na pobyt stały (jeszcze nie GC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

widze ze znow sie gubisz ...

nie ma takiego czegos ze wysylasz I-130,lecisz do Polski i potem wracasz i wysylasz znow I-485

bo albo wszystko wysylasz do urzedu i wtedy czekasz na rozpatrzenie wniosku w USA lub tez wysylasz sam I-130,lecisz do Polski,czekasz na papiery itd a w miedzyczasie mozesz leciec do USA ale jako turysta ,wize na pobyt staly odbierasz juz w Polsce w Ambasadzie po rozmowie

teraz rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz tutaj masz odpowiedz,,bo pisales ze zlozone zostaly papiery na GC a Ty wyjechales i Ci wrocili I-845 za zly adres ,,

http://www.dziennik.com/articles/prawo-i-my/18213

jak widzisz trzeba bylo sie postarac o Advance Parole i wtedy moglbys dokonczyc sprawe w USA jakbys wrocil do USA a tak pozostaje Ambasada USA w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis wysylamy caly pakiet AOS.

Moj legalny pobyt na I-94 jest do 23 marca tego roku.

Zastanawiam sie co sie stanie jezeli papiery mi odesla po tym terminie bo cos bylo nie tak???

Czy procedura sie zmienia???Czy w miejscu gdzie dotychczas mialam na formach statu visitor zmieniam na visitor oversayed i wysylam wszystko raz jeszcze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odpowiedz.

Czyli najwazniejsze bylo przed przekroczeniem terminu pobytu???

Przylecialam tu z 4 letnim synkiem i obawialam sie by nie zlamac w jakis sposob prawa,nie byc nielegalnie:)))

Jezeli zatwierdza nasze dokumenty, dostaniemy jakis dokument ,ktory bedzie swiadczyl o tym iz nasza sprawa jest w toku ,jestesmy znow "legalnie"??? ;)

mam jeszcze kolejne pytanie, mianowicie :jak wyrobic na miejscu paszport dla dziecka???

wiem ze trzeba papiery zlozyc w konsulacie RP w moim przypadku w San Francisco,tylko nie moge znalezc zadnych formulazy i wiecej informacji.

Czy wiesz moze gdzie moge je znalezc????Czy powinny one byc po polsku czy po angielsku???

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli Wasza sprawa bedzie zatwierdzona to bedziecie tak jakby legalnie tzn bez GC ale jesli bedzie jakies przestepstwo wtedy moze byc nie wesolo..

co do formularza to bedzie potrzebna zgoda Ojca chyba ze nie ma praw rodzicielskich wtedy powinnas miec pismo do tego.

http://www.polishconsulatechicago.org/inde...page=formularze

pisze ze formularze na paszport sa w Konsulacie .

ps co do tego prawa to musisz sie pilnowac na rozmowie,aby nie wyszlo ze po to przylecialas do USA aby wziasc slub i legalizowac pobyt bo jak takie cos wyjdzie na rozmowie to bedzie nie wesolo,wiza turystyczna do tego nie sluzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...