Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz zrobic ale zostaniesz najpierw poproszona o umiejscowienie aktu slubu w USC w Polsce

i to mozesz zrobic przez Konsulat lub tez przez rodzine-znajomych lub tez obca osobe ale wtedy nalezy miec stosowane upowaznienie aby w Polsce ktos mogl takie cos zrobic i odebrac stosowone papiery..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

majac pozwolenie na prace mozesz pracowac oraz tez wyrobic sobie numer SSN

i jesli dostaniesz plastik do reki wtedy te pozwolenie mozesz schowac gdzies ..nie musisz tego tez przedluzac :)

chyba ze sprawa nie bedzie zakonczona o GC wtedy bedziesz musiala takie cos przedluzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak trafisz na kogos kto bedzie chcial Cie oszukac to Ci powie abys przedluzyla to ale to bedzie nie prawda

majac wazna GC i status mozesz pracowac :),,i tego pilnuj :)

a te pozwolenie wloz gdzies w album :)

ps pisze o tym aby tego nie przedluzac bo byl na forum przypadek ze dziewczynie ktos tak powiedzial i aby kase dala na to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej przeczytalam cale forum od poczatku,dzieki wielkie za wszelkie porady i wogole za szczegolowe omowienie wielu spraw

mam do was kilka pytan,otoz jestem w trakcie zbierania wszelkich dokumentow i tu mam wiele pytan

1. czy musze skladac obowiazkowo forme na pozwolenie na prace? czy jesli jej nie zloze to dostane jakis papierek zeby wyrobic SS?

2.mam skrocony akt urodzenia,czy moge teraz go wyslac a pozniej doslac,albo na interview przynies zupelny?

3.Wyczytalam gdzies,ze musze miec okolo 10 zdjec wspolnych z mezem,czy musze je wysylac czy tylko na interview doniesc i to musza byc zdjecia z kilku lat wspolnych?

4.Czy na formach mam pisac nazwisko po mezu czy swoje panienskie? przyjelam jego nazwisko wiec chyba napisac jego nie?

5.jesli mieszkam w stanie MA to gdzie mam te papiery wyslac?

z gory dziekuje za odpowiedzi.Ja to zielona w tym wszystkim jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze :

1. chyba musisz skladac obowiazkowo ta forme bo przeciez wysyla sie caly pakiet ...

2. ja bym poprosila zeby jednak wyslano mi odpis zupelny...

3.zdjec sie nie wysyla..tylko dokumenty...zdjecia dajesz na interview

4.nazwisko piszesz jakie chcesz miec na GC (mialam taki sam problem:) )

5.tego akurat nie wiem ale ktos na pewno ci pomoze :)

ja specjlalistka tez nie jestem :) wiec moge sie mylic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...