Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze wypowiedz Pani Kariny jest autorytatywna, ale jest to post z tamtego roku, dlatego chcialabym sie upewnic czy to sie nie zmienilo. Dzieki Sly, Twoja wiedza jest oczywiscie nieoceniona. A na temat tych dokumentow moze jeszcze ktos sie wypowie. Ja mam wprawdzie wyrobione state ID i pare innych dokumentow, ale sa przeciez osoby, dla ktorych paszport jest jedynym srodkiem legitymujacym, dlatego nie chce mi sie wierzyc, ze USCIS pozbawia kogos jedynego dokumentu na 3 miesiace.

nic sie nie zmienilo - tyle, ze Ty masz inna sprawe. Jesli legalizujesz pobyt w USA, jedynym orginalem jaki wysylasz jest list od pracodawcy. Bron Boze wysylanie jakis innych orginalow.

Jesli starasz sie o wize imigracyjna (czyli poza USA), wtedy wysylasz do NVC (tak jak zaznaczylam w poscie powyzej) ORGINALY niektorych dokumentow (akt rodzenia, niekaralnosc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

2 tygodnie temu wzielam slub z obywatelem. Jestem na koncowym etapie kompletowania formularzy, pare stron wczesniej ktos napisal, ze teraz wysyla sie oryginaly dokumentow.

ORGINALY WYSYLA SIE DO NVC, NIE DO IMMIGRATION.

To znaczy, ze wysylamy oryginaly odpisow aktow urodzenia mojego i meza, moj paszport i I-94, bo cos nie chce mi sie w to wierzyc..?

NIE. NIGDY NIE WYSYLASZ ZADNYCH PASZPORTOW ITD. TY, LEGALIZUJAC POBYT W USA, WYSYLASZ TYLKO ORGINAL LISTU OD PRACODAWCY.

Z postow powyzej rozumiem, ze moge sobie po prostu wpisac nazwisko meza na formularzach, mimo iz nigdzie nie bylo to zmieniane..? Interesuje mnie posiadanie podwojnego nazwiska, wiec po prostu mam sobie dopisac drugie nazwisko po moim..?

JA TEZ TAK MAM - PODWOJNE NAZWISKO :)

Potrzebuje tez dobrego prawnika imigracyjnego w Richmond, VA do sprawdzenia kompletu dokumentow przed wyslaniem, jesli ktos zna jakiegos to prosze o info. Chyba, ze istnieje mozliwosc konsultacji mailowej z P. Karina, to bylabym bardzo zainteresowana :( Chcialabym sie tylko upewnic na temat powyzszych kwestii, rownoczesnie bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi na tym forum, bardzo mi pomogly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szante kiedys Karina pisala ze mozna tak przeslac dokumenty do kazdego prawnika aby ten sprawdzil a jak bedzie u niej to napisz na pw lub tez poczekaj na odzew..

co do pisania nazwiska to tak jest wlasnie .

wiele osob wysyla dokumenty do prawnikow do sprawdzenia/poprawienia itd. Umawiasz sie na tel i wtedy konsultujecie cala sprawe. Sama czesto tak robie - przeciez wielu z Was w zyciu na oczy nie widzialam, a rozmawialismy z niektorymi przez kilka/kilkanascie godzin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzwonilam do wielu prawnikow w celu umowienia sie tylko na sprawdzenie dokumentow.zaden nie chcial tego zrobic poniewaz mowili ze nie moga potem w razie czego ponosic odpowiedzialnosci :/

odpwiedzialnosci za co? Oczywiscie, ze to jest malo oplacalne zeby TYLKO sprawdzic dokumenty zamiast wziac cala sprawe - logiczne i jasne, ze wziecie calej sprawy to dla prawnika ogromne i bardzo latwe pieniadze, bo przeciez prawnik sam nie wyplenia Twoich dokumentow tylko robi to sekretarka.

Nigdy, powtarzam nigdy, nie mialam zadnych problemow ani ja ani nikt z moich klientow kiedy sprawdzalam dokumenty, a robilam to setki razy. Oczywiscie, ze zadawalam ludziom pytania, poprawialam formularze, badz mowilam co ma byc poprawiona i jak i znowu ten ktos mi przesylal dokumenty (az do momentu kiedy nie bylo bledow), przygotowywalam listy, wyjasnienia, odpowiadalam na setki pytan i pozniej kiedy wszystko bylo wydrukowane, wspolnie ukladalismy wszystko do koperty - ja z jednej strony telefonu, ktos inny z drugiej. Pozniej rozmawialismy o interview itd. itp. przygotowywalismy dokumenty.. Czasem bylo tak, a nawet czesto bylo tak, ze jesli widze, ze ktos bedzie mial problemy z wypelnieniem form, to kaze mu doslac dokumenty (albo zeskanowac) i sama wypelniam wszystko i odsylam mu 2 pakiety dokumentow - jedne gotowe do podpisu, z koperta zaadresowana do immigration, drugi komplet to kopie dla niego. Nie jest to wielki problem, trzeba tylko chciec. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy korzystanie z jakiejkolwiek pomocy stanowej bądź federalnej może mieć niekorzystny wpływ na proces naturalizacji? Czy mozna brac udzial w programach bezplatnej badz dofinansowanej opieki zdrowotnej typu HHC Options lub starac sie o mieszkanie socjalne bedac swiezo upieczonym rezydentem, ktory chce ubiegac sie o obywatelstwo za 2 lata?

Z gory dziekuje za odpowiedz :)

Pozdrawiam :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona a czytalas taki temat jak nasze sprawy urzedowe i tam pewne osoby pisaly ze numer dostaje sie na cale zycie a jedna pisala ze dostala taka karte z takim napisem i ze jak dostanie GC to pujdzie to wymienic do urzedu ..I tak to sie robi aby nie miec tego napisu..

paprak nie interesuje Cie taki dokument jak I-864

http://travel.state.gov/visa/immigrants/in...nfo_3183.html#4

zobacz tez ta strone czy czasami tam nic nie ma o tym napisane

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000b92ca60aRCRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...