Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mi sie wydaje, ze jak przyleciala w 09 i wziela slub rok pozniej, to dziala na jej korzysc. Jesli slub bylby miesiac po przyjezdzie to nasuwa sie pytanie czy byl spontaniczny czy planowany, czy prawdziwy czy tylko droga do GC ale jesli po roku to latwiej uwierzyc, ze z milosci, ze poczekalo sie na kogos kogo sie pokochalo. ( choc z chlopakiem jest juz dobrych pare lat- nie wiem na to spojrza) Moje zdanie, choc nie wiem jak immigration na to patrzy. Mi sie np: na interview pytalo dlaczego wyslalam dokumenty dopiero 4 miesiace po slubie, dlaczego tak pozno. Jakby conajmniej dziwne to bylo ze nie wyslalam w dzien po slubie, chyba nie widzieli sterty tych dokumentow ha ha ha ;)

ja chyba na interview bym powiedziala ze sie spotykali ale nic powaznego,przynajmniej tak sadzili, ze przyleciala w odwiedziny i jak cegla w glowe zakochali sie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje pelasia za odpowiedz.......chyba dobrze mowisz,ze poprostu wczesniej to nie bylo nic powaznego,dopiero po jakims czasie sie zakochalismy(tylko teraz nie wiem jak spytaja sie kiedy mi sie maz oswiadczyl? to chyba lepiej powiedziec ze przed ciaza,w ciaze zaszlam w lipcu,slub wzielismy dopiero w styczniu)wiec tez beda sie pytac dlaczego tak dlugo po zareczynach i czemu papiery wyslalismy po 8 miesiacach od slubu........Co im pelasia odpowiedzialas jak spytali czemu tak pozno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zdziwilo troche to pytanie, wiec moj maz odpowiedzial, ze papierow jest dosc duzo i ja sie uparlam aby nie brac prawnika i sama wszystko wypelnialam, wiec chcielismy miec pewnosc, ze wszystko jest poprawnie. troche to czasu zajelo (co prawda bylo). urzednik lekko sie usmiechnal i zadal kolejne pytanie. rowniez pytano nas kiedy sie postanowilismy sie pobrac, bo wesela nie mielismy no i oczywiscie dlaczego wesela nie bylo. odpowiedzielismy, ze wesela nie bylo, poniewaz chcemy miec pewnosc, ze obie rodziny moga w nim uczestniczyc, a aby tak sie stalo musimy najpierw zajac sie moimi sprawami papierkowymi. odpowiedz urzednika zadowolila.

ja bym powiedziala prawde, jesli chodzi o oswiadczyny. jesli padnie takie pytanie, bo wcale nie musi, powiedz zgodnie z prawda kiedy sie maz odwiadczyl, niewazne czy przed ciaza czy po. mow prawde. jesli oswiadczyny byly po wiadomosciach o ciazy, czasem to facetow motywuje do slubu i nie umniejsza milosci ktora czuja.

rowniez nie ma okreslonego czasu, kiedy powinien nastapic slub po oswiadczynach, czasem ludzie sie pobieraja pare tygodni po, czasem miesiecy a czasem sa zareczeni przez pare lat. kazdego indywidualna sprawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedziala prawde, jesli chodzi o oswiadczyny. jesli padnie takie pytanie, bo wcale nie musi, powiedz zgodnie z prawda kiedy sie maz odwiadczyl, niewazne czy przed ciaza czy po. mow prawde. jesli oswiadczyny byly po wiadomosciach o ciazy, czasem to facetow motywuje do slubu i nie umniejsza milosci ktora czuja.

rowniez nie ma okreslonego czasu, kiedy powinien nastapic slub po oswiadczynach, czasem ludzie sie pobieraja pare tygodni po, czasem miesiecy a czasem sa zareczeni przez pare lat. kazdego indywidualna sprawa....

Dokladnie, Kasiu, to niewazne, kiedy sie oswiadczyl. A ze papiery wyslaliscie kilka m-cy po slubie, to co z tego? Przeciez urodzilas dziecko i mogliscie byc zajeci innymi sprawami. Mnie znajomy prawnik nawet musial przystopowac; u nas bylo tak, ze przylecialam tu w sierpniu, slub we wrzesniu, a ja w pazdzierniku chcialam juz wyslac papiery; powiedzial mi, ze USCIS moze sie to wydac za szybkie i przekonal mnie, zebym zaczekala z wyslaniem do grudnia, tak tez zrobilismy. Nie martw sie, papiery lepiej wyslac pozniej, niz za szybko.

Wszystko bedzie dobrze, tylko pamietaj, zeby nie wyjezdzac nigdzie za granice, dopoki nie bedziesz miala GC w rece. No i jesli kiedykolwiek pracowalas nielegalnie w USA, to przyznaj sie do tego, wszystko bedzie wybaczone (w takim wypadku nakladaja chyba kare $1000, ale nie ma zadnych innych konsekwencji. A jesli sie taka sprawe zatai, to potem moga byc problemy, lacznie z odebraniem GC lub obywatelstwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku nakladaja chyba kare $1000, ale nie ma zadnych innych konsekwencji

to dotyczylo-dotyczy czegos innego niz nielegalny pobyt i slub z obywatelem..Co jest wazne to aby byc dobrze z IRS jesli sie pracowalo a nie odprowadzilo sie podatkow

Kolejna sprawa co sie stanie jesli urzednik zada pytanie troche inne niz tutaj omawiane,co sie stanie jesli Twojego meza wezma na rozmowe a TY odpowiesz jak tutaj..czy nalezy o tym myslec,sa takie przypadki i lepiej byc przygotowanym niz wpasc ..

Bo osoby-uzytkownicy moga Ci pisac jak mozesz mowic ale jak bedzie naprawde to sama zobaczysz,bo to nie formulka ze szkoly ze sie nauczysz i bedzie ok..ja sam kiedys mialem rozmowy po wize i takie padaly pytania ze nikt by sie nie spodziewal a jednak padaly .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje sly6 i akma........dokladnie nie mam zamiaru sie stad nigdzie ruszac dopoki nie bede miala karty w reku,a wlasnie co do interview,wyslalismy dokumenty we wrzesniu 2010,pozwolenie na prace dostalam w lutym 2011,tyle juz czasu uplynelo w sumie to 9 miesiecy bedzie od wyslania ,i ciagle czekam na zaproszenie na interview.sprawdzalam na stronie USCIS i tam pisza ze do 28 lutego rozpatrzyli wnioski do dnia 10 wrzesnia 2010,a ja wyslalam papiery 17 wrzesnia ,takze byc moze teraz juz moja kolej,nie umie tego dokladnie odczytac.Mam nadzieje ze dostane do wakacji bo chcialabym jechac do Polski.........co do pracy pracowalam tylko 3 miesiace,i boje sie przyznac ze pracowalam ,chyba powiem ze jednak nie.Sly wlasnie wiem ze tego sie nauczyc jak wierszyka nie da ,wiem wlasnie ze moga pasc rozne pytania,dlatego chce sie dobrze przygotowac,i dlatego prosilam Was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...