Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki wielkie za odpowiedz,tak wlasnie mysle,ze te forme trzeba tez wyslac

czyli wysylam wszystko to co kolezanka napisala na pierwszej stronie,a zdjecia i jakies tam cos to juz na interview

no i trzeba mamusie poprosic zeby odpis przyslala :) juz mi sie w glowie kreci od tych papierkow i form

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hej przeczytalam cale forum od poczatku,dzieki wielkie za wszelkie porady i wogole za szczegolowe omowienie wielu spraw

mam do was kilka pytan,otoz jestem w trakcie zbierania wszelkich dokumentow i tu mam wiele pytan

1. czy musze skladac obowiazkowo forme na pozwolenie na prace? czy jesli jej nie zloze to dostane jakis papierek zeby wyrobic SS?

NIE MUSISZ SKLADAC APLIKACJI O POZWOLENIE NA PRACE, BO NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK "PACKAGE" . TO CZY ZLOZYSZ I-765 ORAZ I-131 TO JUZ TWOJA DECYZJA - TE FORMY NIE SA OBOWIAZKOWE. JEDNAK BEZ POZWOLENIA NA PRACE NIE DOSTANIESZ NUMERU SOCIAL SECURITY CZYLI KOLKO SIE ZAMYKA (CHYBA, ZE CHCESZ CZEKAC AZ BEDZIESZ MIALA GREEN CARD).

2.mam skrocony akt urodzenia,czy moge teraz go wyslac a pozniej doslac,albo na interview przynies zupelny?

MOZESZ WYSLAC SKROCONY. KIEDYS BY TO NIE PRZESZLO TAK LATWO, ALE TERAZ WIELE OSOB TAK WYSYLA I NIE SLYSZALAM ZEBY KTOS MIAL PROBLEM. OSOBISCIE PROSZE O AKT ZUPELNY, ALE CZESTO CZAS OCZEKIWANIA JEST DOSC DLUGI, WIEC WYSYLAM SKROCONY.

3.Wyczytalam gdzies,ze musze miec okolo 10 zdjec wspolnych z mezem,czy musze je wysylac czy tylko na interview doniesc i to musza byc zdjecia z kilku lat wspolnych?

DOBRZE JEST DOLOZYC JAKIS DOWOD ZE JESTESCIE MALZENSTWEM W DOBREJ WIERZE - RACZEJ JAKIS DOKUMENT URZEDOWY, ZDJECIA DOPIERO NA INTERVIEW. PS. TAKI DOKUMENT TEZ NIE JEST JAKOS PRAWNIE WYMAGANY, WIEC JAK NIC NIE WYSLESZ TEZ BEDZIE W PORZADKU.

4.Czy na formach mam pisac nazwisko po mezu czy swoje panienskie? przyjelam jego nazwisko wiec chyba napisac jego nie?

WPISUJ NAZWISKO JAKIM SIE BEDZIESZ POSLUGIWALA.

5.jesli mieszkam w stanie MA to gdzie mam te papiery wyslac?

CHICAGO, JESLI WYSYLASZ I-130 ORAZ I-485.

z gory dziekuje za odpowiedzi.Ja to zielona w tym wszystkim jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja to napisze co napisala Karina jeszcze raz bo wiele osob ma z tym problem jak kto jest z tym pozwoleniem na prace

NIE MUSISZ SKLADAC APLIKACJI O POZWOLENIE NA PRACE, BO NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK "PACKAGE" . TO CZY ZLOZYSZ I-765 ORAZ I-131 TO JUZ TWOJA DECYZJA - TE FORMY NIE SA OBOWIAZKOWE. JEDNAK BEZ POZWOLENIA NA PRACE NIE DOSTANIESZ NUMERU SOCIAL SECURITY CZYLI KOLKO SIE ZAMYKA (CHYBA, ZE CHCESZ CZEKAC AZ BEDZIESZ MIALA GREEN CARD).

adres jest podany na 1 stronie,jak sie wysyla poczta lub tez sie wysyla poczta kurierska bo jest taka tez mozliwosc

co do pozwolenia to ktos w tym samym czasie dostal pozwolenie oraz GC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

2 tygodnie temu wzielam slub z obywatelem. Jestem na koncowym etapie kompletowania formularzy, pare stron wczesniej ktos napisal, ze teraz wysyla sie oryginaly dokumentow. To znaczy, ze wysylamy oryginaly odpisow aktow urodzenia mojego i meza, moj paszport i I-94, bo cos nie chce mi sie w to wierzyc..? Z postow powyzej rozumiem, ze moge sobie po prostu wpisac nazwisko meza na formularzach, mimo iz nigdzie nie bylo to zmieniane..? Interesuje mnie posiadanie podwojnego nazwiska, wiec po prostu mam sobie dopisac drugie nazwisko po moim..? Potrzebuje tez dobrego prawnika imigracyjnego w Richmond, VA do sprawdzenia kompletu dokumentow przed wyslaniem, jesli ktos zna jakiegos to prosze o info. Chyba, ze istnieje mozliwosc konsultacji mailowej z P. Karina, to bylabym bardzo zainteresowana :) Chcialabym sie tylko upewnic na temat powyzszych kwestii, rownoczesnie bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi na tym forum, bardzo mi pomogly :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szante kiedys Karina pisala ze mozna tak przeslac dokumenty do kazdego prawnika aby ten sprawdzil a jak bedzie u niej to napisz na pw lub tez poczekaj na odzew..

co do pisania nazwiska to tak jest wlasnie .

ps co do dopytywania to jest lepsze takie cos niz nie czytanie forum i uwazanie ze ktos ma obowiazek odpowiedziec-chyba ze ktos nie potrafi szukac to wtedy mozna takiej osobie pomoc ale jesli..

bo tak to praca domowa potem cos mozna sie dopytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wymogiem jest wysylanie ORGINALOW. Jesli nie wysle sie orginalow (ktore sa zwracane podczas interview) wtedy NVC w ogole nie ma prawa ustalic spotkania w ambasadzie.

Na interview nie bierzesz orginalow, bo one juz sa na miejscu w ambasadzie.

Wiem, ze wypowiedz Pani Kariny jest autorytatywna, ale jest to post z tamtego roku, dlatego chcialabym sie upewnic czy to sie nie zmienilo. Dzieki Sly, Twoja wiedza jest oczywiscie nieoceniona. A na temat tych dokumentow moze jeszcze ktos sie wypowie. Ja mam wprawdzie wyrobione state ID i pare innych dokumentow, ale sa przeciez osoby, dla ktorych paszport jest jedynym srodkiem legitymujacym, dlatego nie chce mi sie wierzyc, ze USCIS pozbawia kogos jedynego dokumentu na 3 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

2 tygodnie temu wzielam slub z obywatelem. Jestem na koncowym etapie kompletowania formularzy, pare stron wczesniej ktos napisal, ze teraz wysyla sie oryginaly dokumentow. To znaczy, ze wysylamy oryginaly odpisow aktow urodzenia mojego i meza, moj paszport i I-94, bo cos nie chce mi sie w to wierzyc..? Z postow powyzej rozumiem, ze moge sobie po prostu wpisac nazwisko meza na formularzach, mimo iz nigdzie nie bylo to zmieniane..? Interesuje mnie posiadanie podwojnego nazwiska, wiec po prostu mam sobie dopisac drugie nazwisko po moim..? Potrzebuje tez dobrego prawnika imigracyjnego w Richmond, VA do sprawdzenia kompletu dokumentow przed wyslaniem, jesli ktos zna jakiegos to prosze o info. Chyba, ze istnieje mozliwosc konsultacji mailowej z P. Karina, to bylabym bardzo zainteresowana :) Chcialabym sie tylko upewnic na temat powyzszych kwestii, rownoczesnie bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi na tym forum, bardzo mi pomogly :(

orginaly dokumentow czyli akt rodzenia, swiadectwo niekaralnosci itd. wysyla sie do NVC - tak jak zaznaczylam poprzednio. NVC to National Visa Center. Jest to instytucja, ktora zajmuje sie sprawdzaniem i kompletowaniem dokumentow pod katem interview POZA USA. Poniewaz Ty masz interview w USA, dlatego wytyczne co do Twojej sprawy sa inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...