Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

camilac nigdy tak nie bylo aby wszystie papiery zwrocili a jak tak to aby cos dolaczyc,poprawic tzw REF a wtedy sprawa i tak jest toku

zdarza sie, ze zwracaja wszystkie dokumenty - np. wtedy kiedy formy sa tak wypelnione, ze oni sie nie moga polapac o co chodzi albo sa roznice w oplatach, brakuje podpisow itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam dzis wysylamy caly pakiet AOS.

Moj legalny pobyt na I-94 jest do 23 marca tego roku.

Zastanawiam sie co sie stanie jezeli papiery mi odesla po tym terminie bo cos bylo nie tak???

Czy procedura sie zmienia???Czy w miejscu gdzie dotychczas mialam na formach statu visitor zmieniam na visitor oversayed i wysylam wszystko raz jeszcze????

zalezy z jakiego powodu odesla, ale generalnie jesli np. czek byl zly albo cos w tym stylu, to tylko wkladasz taki czek jaki wymagaja i wysylasz wszystko raz jeszcze bez poprawek.

Raczej nie powinni Ci odeslac calego pakietu. Jesli maja watpliwosci co do POSZCZEGOLNYCH dokumentow/form/pytan/odpowiedzi - wysla Ci RFE. Sprawa bedzie nadal w toku, ale bedzie polozona na tzw. hold do moment wyjasnienia. Twoj status bedzie w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie odeslali caly pakiet ; zona narobila bigosu z podpisami (dzieki Pani Karinie szybko poprawilem i odeslalem; strasznie panikowalem bo nie wiedzalem co z tym zrobic)

- mysle ze lepiej jak odesla caly pakiet (poprawiasz tylko to co bylo zle i odsylasz ponownie)- kazda strona z odeslaneg pakietu ma nadrukowane kody i daty i parafki dlugopisem naniesione (wyjmujesz kartki tylko te co byly zle i odsylasz ponownie)

- jazeli nie odesla pakietu wysylaja list RFE i sprawa sie przeciagnie sporo w czasie (w liscie beda prosic o dodatkowe dokumenty co masz doslac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak napisal promilm - najczestsza przyczyna odeslania CALEGO pakietu sa wlasnie problemy z podpisami albo zle czeki. Ale oczywiscie sa tez formy, ktore sa tak "dobrze" wypelnione, ze immigration nie moze sie w ogole polapac o co chodzi i wtedy rowniez odsylaja dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jak na razie nic mi nie odeslali a przyslali termin skladania odciskow palcow oraz biometric dla mnie i malego.

Mam teraz kolejny problem.dotyczy on naszych paszportow.

Spotkanie na biometric mam 2 maja a mlody ma paszport wazny do 28 kwietnia-nie bardzo wiem co z tym robic????

Kolejna rzecz to moj paszport jest wazny do 2013,wyszlam za maz w listopadzie 2010 i nie wyrobilam nowego,a dzis siedzac na stronie

konsulatu http://www.losangeleskg.polemb.net/index.php?document=24 wyczytalam ze powinnam go wymienic wciagu 4 m-cy od otrzymania aktu malzenstwa.

Czy byl ktos w podobnej sytuacji???Czy moge miec jakies konsekwecje???Czy moze jestem w bledzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camilac a dobrze czytalas ta strone?

i teraz jesli przyjelas meza nazwisko i akt slubu jest w USC zarejestrowany tzn umiejscowiony to mozesz miec problemy bo mozesz go miec w systemie uniewazniony i teraz skontaktuj sie z SG czy tez MSWiA o jaki system chodzi oraz gdzie mozesz miec klopoty,,masz chyba jakis znajomych-przyjaciol-rodzine w Polsce ktora sie moze tego szybko dowiedziec-lub tez sama dzwon do podanych instytucji,,znajdziesz numery na danych stronach www

a jesli nie zmienilas nazwiska po mezu to mozesz go miec nadal az do konca waznosci paszportu.

my o nowym prawie paszportowym juz kiedys pisalismy a jedynie nalezy dowiedziec sie tych pewnych wiekszych szczegolow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstepnie dowiedzialam sie ze malzenstwo zawarte w Stanach nie jest prawomocne w Polsce.

Powinnam zlozyc paiery o legalizacje zwiazku w Polsce i od otrzymania decyzji pozytywnie rozpatrzonej powinnam w ciago 90 lub 120 dni zlozyc papiery o nowy paszport.

Wiec na moj chloski rozum moj paszport wciaz jest wazny bo slub bralismy tu i nic nie probowalismy legalizowac w Pl jeszcze.

Co o tym myslicie???

I teraz kolejny stres....wrrr

W poniedzialek wybiore sie do konsulatu w San Francisco bo dodzwonic sie tam nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze myslisz

tak wlasnie wychodzi..ze slub nie jest widoczny w polskich urzedach i dopuki go nie zglosisz-nie umiejscowisz to bedziesz jako panna :)

wiec paszport jest wazny nadal a nawet jak bys umiejscowila slub w USC a bys utrzymala swoje nazwisko to nadal masz wazny paszport

paszport wtedy nalezy zmienic jak zmieniasz nazwisko-dodajesz inne :)

tak wlasnie jest napisane na forum jak i na stronach MSWiA w dziale paszporty i tam radze zobaczyc :)

kiedy nalezy wymienic paszport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffffff

Juz sie przerazilam ze cos przegapilam i bede mila problem.

Nazwisko mam dwuczlonowe wiec dobrze pewnie byloby wszystko uregulowac zanim paszport mi wygasnie.

Nie wiesz moze czy mozna to tu zrobic poprzez konsulat ???

i orietujesz sie moze co do paszportu majego syna??? przypomne ze biometric mamy 2 maja a paszport mu traci waznosc 28 kwietnia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...