Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

przyszla mi do glowy jeszcze jedna rzecz... pare lat temu mialam zrobiony numer IRS na panienskie nazwisko....czy po zmianie nazwiska musze zmienic u nich na nazwisko po mezu? czy majac numer SS juz moze nie potrzebuje numeru IRS? jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej jestem tutaj nowa na forum,i mam pytanie odnosnie interview na zielona karte ,papiery juz wyslalismy i niedlugo powinno przyjsc wlasnie wezwanie na interview ktorego strasznie sie boje,przylecialam tu na wizie turystycznej,wzielam slub bedac juz tu nielegalnie,Meza znalam juz przed przyjazdem do Usa,bylismy ze soba 2 lata,i zdecydowalam sie do mojego wtedy chlopaka przyleciec. Nie chcialam brac tu slubu na turystycznej,ale los chcial ze zaszlam w ciaze i poprostu juz zostalam,Boje sie ze na interview pojdzie cos nie tak,ze tu przylecialam z zamieram wyjscia za maz,bo przeciez przylecilam do chlopaka,.........mam metlik w glowie jak to wszystko sobie ulozyc.pomozcie jesli mozecie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co wezmiesz na ta rozmowe,jakie dokumenty-papiery?

Pamietaj ze masz tak pokazac na rozmowie oraz Twoj maz ze slub wyszedl nie oczekiwanie a nie ze po to przylecialam i chcialam takie cos zrobic -czy da sie tak przedstawic sprawe,,nie znajac Ciebie ani tez meza Twojego trudno cos powiedziec ale jak do tego na luzie podejdziesz to czemu ma nie wyjsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sly6......no wlansie wiem ze tak trzeba to wszystko przedstawic zeby bylo ok,wlasnie nie wiem jak mam to wszystko poukladac.nie wiem czy mam powiedziec ze tu przyjechalam do kolegi i poprostu sie zakochalismy,czy mam powiedziec ze przyjechalam tu na turystycznej ale do chlopaka i poprostu chcialam zobaczyc jak tu jest i wrocic i starac sie wtedy o wize narzeczenska ale los chcial inaczej ,zaszlam w ciaze bo naprawde tak bylo,wiem ze wydaje sie prosta sprawa ale poprostu sie boje tego wszystkiego....nie chce czegos spaprac...........a dokumenty to mamy wspolne konto,w sumie od niedawna no ale mamy ,rachunek mamy na nas,no oczywiscie dziecko mamy:)maz mnie tez dopisal do ubezpieczenia samochodu,jestem tez dopisana do meza ubezpieczenia zdrowotnego,takze mysle ze to jest ok,tylko boje sie co ja mam powiedziec ,komus to moze sie wydawac smieszne ,ale naprawde nie wiem......chce zeby bylo dobrze.....maz mi mowi ze przesadzam,ale ja chce miec wszystko dopiete na ostatni guzik,....takze bede wdzieczna za Wasza pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na granicy mowilas, ze lecisz do przyjaciela/chlopaka czy np. do cioci? Jak powiedzialas prawde, to nie powinno byc problemu. Ja mialam podobna sytuacje, wjechalam na turystycznej, a po miesiacu slub. W czasie interview pytali, czy planowalismy slub, wiec powiedzielismy, ze byla to spontaniczna decyzja i wiecej pytan w tej kwestii nie bylo.

Musicie miec tez dowod, ze mieszkacie razem, np. wasze nazwiska na umowie najmu mieszkania. Dobrze tez miec wspolne rachunki za prad, gaz, itp. (wystarczy do nich zadzwonic i dopisza druga osobe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiaa nic nie jest smieszne i dobrze ze pytasz i dobrze jest ktos kto na to odpowie i podpowie,pokaze rozne drogi a to jest bezcenny dar jak wiesz chyba dobrze

No ale jak napisala akma zalezy co podalas w na granicy oraz ze to wyszlo spontanicznie z tym slubem.

Nie mozesz powiedziec ze jest slub bo jest ciaza ,poczytaj o tym co pisala otatnio Karina ze wiele kobiet przychodzi w ciazy bo mysli ze bedzie wszystko gladko a tak do konca nie ma-to ze komus w ciazy sie udalo nie oznacza ze mi sie uda,..Bo ciaza ani nie ulatwia ani nie przeszkadza w rozmowie o GC..To jest 1 z wielu dowodow ze malzenstwo moze byc z milosci-aby ciaza pokazala ze jest milosc w malzenstwie to bylby raj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akma wlasnie odnosnie tego co mowilam na granicy,powiedzialam ze przylecialam do przyjaciela w odzwiedziny,nawet gdy staralam sie o wize turystyczna to w ambasadzie pani tez pytala do kogo lece,tez powiedzialam ze do przyjaciela.......wiec teraz tez bedzie lepiej jak powiem ze przylecialam tu pozwiedzac, odwiedzic przyjaciela,zakochalismy sie osdwiadczyl mi sie i poprostu zostalam......?! przylecialam tu w 2009 w styczniu, mialam wize wazna do sierpnia,zaszlam w ciaze w lipcu,a slub wzielismy z mezem w styczniu 2010.......i Teraz jak to ladnie poukladac, kiedy mi sie maz oswiadczyl.. czy planowalismy ciaze.....akma dokumentow w sumie nawet mamy sporo wynajem na mieszkanie,na nazwisko,rachunek,wspolne konto jestem dopisana do samochodu takze chyba z tym nie bedzie problemu,chodzi mi glownie jak to bedzie na interview i jak to ladnie ulozyc w kupe zeby bylo ok:)takze podpowiedzcie cosik:)dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...