Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

mam jeszcze pytanie odnosnie prawidlowego nazwiska...nigdzie nie mam zmienione nazwisko z panienskiego na meza-ani w paszporcie ani w marriage license- czy musze wpisywac moje nazwisko panienskie czy moge od razu wpisywac wszedzie nazwisko po mezu...szczerze mowiac jestem strasznie zamieszana bo wypelnilam dokumenty na moje nowe nazwisko i adwokat ktory to sprawdzal mowil ze to jest blad i ze nie przyjma mi tych dokumentow bo powiedza ze sklamaaml co do nazwiska bo nie mam nigdzie udokumentowane ze je zmienilam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a to prawnik czy pani w agencji

przeciez masz marriage certificate! i jest tam nazwisko meza

jesli nie masz na marriage certifiate napisanego ze pozostajesz przy nazwisku panienskim to w USA od daty slubu masz prawo poslugiwac sie nazwiskiem meza

jesli chcesz aby GC byla na nowe nazwisko to takie nazwisko wpisujesz, a w miejscu gdzie pytaja o inne nazwiska urzywane wpisujesz nazwisko panienskie

niestety prawdopodobnie to GC albo EAD bedzie pierwszym dokumentem na nowe nazwisko jaki bedziesz miala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Mam pytanko odnosnie I-131.

Czy w pytaniu o "class of admission" chodzi o typ wizy na jakiej tu ostatnim razem przyjechalam?

Jesli ubiegam sie o Advance Parole to w Part3 wpisuje byle jaka date i dlugosc podrozy?

Part7 (on a separate sheet of paper, explain how you qualify for an Advance Parole Document...) Musze im cos takiego napisac czy wystarczy to ze wysylam dokumenty razem z calym pakietem na AOS?

Z gory dziekuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

papiery w koncu wyslane w czwartek...teraz pozostaje czekac na jakas odpowiedz od nich... dziekuje wszystkim ktorzy odpowiadali na moje glupie pytania ;) gdyby nie to forum to musialabym wydac kupe kasy na adwokata a tak mam w kieszeni (bedzie na jakies wakacje) :lol: licze teraz ze wszystko pojdzie latwo i szybko no i ze nie bedzie zadnego RFE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam,

Na początku wielkie dzięki dla wszystkich którzy dzielą się na forum swoimi doświadczeniami. Myślę, że nie tylko mi to pomaga.

Moja sytuacja wygląda tak. W grudniu poleciałem do dziewczyny (obywatelki USA) na święta - na wizie turystycznej. Tak się złożyło, że w Nowy Rok wzięliśmy ślub. Żadnego planowania, kombinowania dla papierów - poprostu akcja jak w filmie.

Obecnie jestem w Polsce. Ona w USA. Jak wiadomo jest to mało komfortowa sytuacja.

Wysłaliśmy I-130, I-485, Affidavit of Support podpisany przez teściową, G325A, marriage certificate, birth cert., ksero paszportów, wizy turystycznej, zdjęcia, czeki... chyba wszystko co potrzebne.

Dostaliśmy jednak dokumenty spowrotem z dwóch powodów - 1 zły podpis w jednym z pól, 2 - błędny adres w I-485 - wpisany był mój adres z PL - a ponoć można ten druk wysłać dopiero w sytuacji gdy jestem już w USA.... i teraz pytanie... czy to jest prawda? Wczoraj wyjaśnialiśmy to z USCIS i niby tak to wygląda. Osoba która udzielała nam jednak info, wydawała się mało kompetentna.

Jednym słowem czy muszę być w USA, wysłać I-485 i czekać tam?

Pytam gdyż ewentualny kilkumiesięczny pobyt/czekanie bez możliwości pracy itd byłoby dla mnie trochę ciężkie. Jestem tym typem osoby która raczej lubi mieć zajęcie. W Polsce ciągle pracuje, chciałem dołączyć do małżonki dopiero gdy dostaniemy papiery uprawniające mnie do pracy tam.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Sam także deklaruje się do systematycznego raportowania naszych przygód z USCIS :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najpierw wysyłamy I-130, czekamy czekamy, otrzymuje wizę, lece do USA, składam I485 i czekam? dobrze rozumiem?

Czy wysłanie I-485 i I-130 razem, w sytuacji gdybym przebywał na terytorium USA przyspieszyłoby sprawę? czy taka opcja jest w ogóle możliwa?

Trochę się pogubiłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no sie pogubiles

bo jakbys zostal w USA to bys wyslal ten formularza a tak wysylasz I-130 i czekasz na dalsze instrukcje i dalsze dokumenty..

jak dostaniesz wize na pobyt staly to aby oczekujesz na GC i numer SSN i tyle juz po przylocie do USA.

wpisz sobie w szukaj cr1 i zobaczysz co pisze.

tutaj tez masz cos o tym

http://travel.state.gov/visa/immigrants/ty...types_2991.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz wyslales dokumenty jakbys legalizowal pobyt w USA i jakbys wpisal adres z USA,jakbys byl w USA nadal to moze i bys dostal GC a tak wyjechales -podales nie ten adres co trzeba .

I teraz nalezy sie zastanowic co z tym zrobic ,bo nie wiem jakby to wygladalo jakbys wrocil teraz do USA .

bo inaczej sie wysyla dokumenty na legalizacje w USA a inaczej jak jestes w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...