Skocz do zawartości

Notice Of Action- Zgubiony Dokument


magda79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nasz prawnik zgubil oryginalny Notice of Action ( I-797) - Fiance Approval Notice

Mamy kopie, ktora wyslalismy ze wszystkimi naszymi papierami.

Czytalam, ze na interview trzeba miec wszystkie oryginaly do zalaczonych kopii,

czy musimy miec oryginal Notice of Action? Czy jak mamy kopie to wystarczy?

Co w takim wypadku mozna robic?

Pani Karino, bardzo prosze o pomoc,

Dziekuje z gory i pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu watkach czytam o prawnikach kiepskiej jakosci. Czy to jakas plaga czy sytuacja "normalna" w USA? O co tu chodzi? Czy najpierw prawo zostalo tak zagmatwane zeby kazdy, nawet najslabszy prawnik byl w stanie sie pozywic czy tez to prawnicy sami wyolbrzymiaja zawilosc prawa aby moc na takiej opinii zerowac? Gdy obserwuje zmagania wielu ludzi z prawem immigracyjnym mam wrazenie ze jak na tak demokratyczny kraj to zbyt wiele zalezy od uznania urzednikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnik powinien wiedziec, ze istnieje cos takiego jak I-824 i za stosowna oplata wysla mu duplikat approval notice.

Do czego byl ten approval - jakiej formy?

W wielu watkach czytam o prawnikach kiepskiej jakosci. Czy to jakas plaga czy sytuacja "normalna" w USA? O co tu chodzi?

wielu prawnikow bierze co sie da, od prawa imigracyjnego, przez rozwody az do wypadkow wlacznie. I maja wiedze, ale te podstawowa.

Czy najpierw prawo zostalo tak zagmatwane zeby kazdy, nawet najslabszy prawnik byl w stanie sie pozywic czy tez to prawnicy sami wyolbrzymiaja zawilosc prawa aby moc na takiej opinii zerowac?

prawo imigracyjne nie jest latwe - jest mnostwo kruczkow, mnostwo rozwiazan co do jednej sytuacji itd. Jesli ktos robi tylko jedna rzecz czyli immigration law to masz gwarancje, ze zna sie na tym bardziej niz adwokaci z Greenpointu, ktorzy 'specjalizuja' sie we wszystkim co tylko bys wymyslil. Jesli dentysta cale zycie wyrywa zeby to ma chyba jakies doswiadczenie w tym co robi - jesli oprocz tego leczy kanalowo, plombuje, zaklada aparaty ortodontyczne, wybiela, robi implanty, a zeby wyrywa moze raz na miesiac to ma nieporownywalnie inne doswiadczenie niz ten pierwszy.

Gdy obserwuje zmagania wielu ludzi z prawem immigracyjnym mam wrazenie ze jak na tak demokratyczny kraj to zbyt wiele zalezy od uznania urzednikow

jesli ktos zawali sprawe to potem sie dziwi, ze urzednicy nie dali mu approval.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje pani Karino,

Byla to forma, do wizy narzeczenskiej, notice of action,kopie tego zlozylismy wraz ze wszystkimi papierami.

Prawnik stracil biznes, a nasza sprawa ciagnela sie przez rok i swoim archiwum akurat nie moze znalezc tego papiera.

Powiedzial, ze zaplaci za duplikat, wiec dobry z niego czlowiek.

Czy ktos zna link jak ten duplikat mozna zalatwic?

Pani Karino, czyli lepiej miec ten duplikat, prawda?

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zna link jak ten duplikat mozna zalatwic?

Ściągasz formę I-824 ze strony USCIS tutaj:

I-824;

(instrukcje pomogą) więc je także ściągnij

...wypełniasz - drukujesz, dołączasz ManyOrder na kwotę 340$ i wysyłasz do USCIS... z tym prawnik sobie powinien poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalam, ze na interview trzeba miec wszystkie oryginaly do zalaczonych kopii,

czy musimy miec oryginal Notice of Action?

Nie wiem jak to jest. Przegladam wlasnie moje wezwanie na interview i jest tam chyba ze 20 pozycji wymienionych co nalezy przyniesc, ale nigdzie nie wspominaja o NOA. Ja mimo wszystko je wzielam i bardzo dobrze, bo pani urzednik mnie o NOA do I-485 jakims cudem poprosila (oprocz paru innych rzeczy, ktore mnie troche zdziwily i ich w mojej grubej na 20 cm teczce nie mialam, ale to na inny temat). Wiec nie wiem czy jest wymagany, ale jak widac zdarza sie, ze moga chciec orginaly wszystkich dokumentow. Tym bardziej ze jak prawnik oferuje sie pokryc koszty wyrobienia duplikatu, mysle ze trzeba jak najszybciej o takowy wystapic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem: wlasnie dostalismy RFE! Doszli do wniosku, ze potrzeba nam drugiego sponsora i kaza doslac dokumenty dot. tejze sprawy. Jestesmy szczerze zdziwieni, bo maz zarabia wystarczajaco, pokrywa poverty line i takie same informacje zawarl przy skladaniu petycji o K1 dla mnie rok temu. Sprawdzalam, czy moze sie zmienily przepisy, ale nie - nadal trzeba miec conajmniej 15K i wszystko powinno byc w porzadku!

No i co teraz robic? Dzwonic do nich i probowac im wyjasnic? Moze urzednik zle przeczytal? Zalaczylismy rowniez jego rozliczenia podatkowe z ostatnich trzech lat, jakies papiery z banku, ale nie mial wtedy dokumentu z pracy na firmowym papierze. Nawet dzwonilismy wtedy do USCIS, ale powiedziano nam, ze skoro ma dokumenty bankowe i rozliczenia, wszystko powinno byc w porzadku!

No i teraz sprawa o AOS sie przedluzy o pare miesiecy... Co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za opowiedz!

Wlasnie moj maz zarabia wiecej ponad poverty line i nie wiem dlaczego dostalismy RFE. Czytalam teraz na ten temat i widze, ze liczy sie rowniez 3-letnie odprowadzenie podatkow, a maz studiowal w tym czasie i zarabial jedynie na wakacjach. Czy o to im chodzi?

Myslalam, ze wazne jest to, ile zarabia TERAZ, a nie trzy lata temu!

Co robic? Dzwonic do nich i sprostowac sytuacje? Czy grzecznie postarac sie o drugiego sponsora, mimo, ze takowego nam nie potrzeba?

Maz studiowal w latach 2002-2007, rozpoczal prace w lecie 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

Mam taka sama sytuacje tez dostalem RFE i moja I-485 jest zawieszona bo moja zona nie ma wystarczajacych dochodow. A teraz to co sie dowiedzialem od pracownika Homeland Security w Milwaukee, WI jak bylem na odciskach palcow. Wraz z forma I-864 trzeba wyslac zaswiadczenie od pracodawcy, ze sponsor jest pracownikiem, ile zarabia, na jakim stanowisku pracuje. Sam formularz podatkowy za poprzedni rok jest niewystarczajacy potrzebujesz zaswiadczenia o dochodach. Poza tym rok 2008 sie skonczyl i mamy 2 miesiace roku 2009 i twoj sponsor mogl byc zwolniony z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...