Skocz do zawartości

Sponsorowanie Na Green Card


Rekomendowane odpowiedzi

Nena noo i co ze macie prawnika i co napiszesz ze tak z czystej pomocy i serca pomagacie ludzia w sponsorowaniu co ?

Znam polskie firmy ktore wspolpracuja z prawnikami i sponsoruja pracownikow , i calkem dobrze wychodza no wiesz chyba nena ze jesli firma (polska ) sponsoruje pracownika a zanim on dostanie Gc to z 5 lat minie czyli co na 5 lat macie robola za pol darmo na kazde posylki - jakie stawki maja ci sponsorowani ? taki nigdy nie podskoczy ,nie zazada podwyzki , urlopu na zadanie , bedzie zapiepszal cicho za marne grosze a jak sponsor kiwnie to bedzie jeszcze w niedziele zapierniczal - pewnie sie nie myle Nneenee - zatrudnijcie amarykanskiego elektryka to zobaczysz czy tak bedzie zapiepszal i wam kabze nabijal jak ten polak na nielegalu co marzy o GC Polskie firmy tak pomagaja jak te polskie agencje np podbicie notarialne zaopeszenia w PL agencji 20usd w zwyz , w banku za darmo lub 2 -3 usd.

Ale chyba kazdy kto tu dluzej jest doswiadczyl tej niby polskiej dobroci tak ze juz nic z polskimi firmami i pracodawcami (znaczy wykorzystywaczami - hm rodacy ) nie chce miec nic wspolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Karina nie zupelnie sie zgadzam z wszystkimi twoimi pogladami

Skoro place prawnikowi to wymagam tymbardzej ze wiekszosc kasy bierzecie z gory ( sporo polskich adwokatow ) i co 1 dnia jestescie super mili dokad nie dostaniecie czeku a pozniej telefony milcza niemacie czasu , jestescie na wakacjach , macie konferencje , rodzicie , wyjechaliscie w sprawach sluzbowych , odzwonicie za godzine (tzn wcale ) , itp . Ciagle was trzeba nachodzic wydzwaniac tropic , podstepem zachodzic w biorze , a przeciez nie robicie laski wzieliscie 6 tys za sponsorowanie i skoro do was dzwonie macie mi dopowiedziec i macie oddzwonic i macie mi sluzyc pomoca do konca sprawy za ktora wam zaplacilem .

To tak jak ja bym wzial pensje z gory albo za 2 tyg i pierwsze 2 dni pracowal a pozniej bym sie spoznial , przychodzil w polowie dnia lub wcale , nie wykonywal polecenia pracodawcy , a jak majster by mi polecil cos zrobic to bym powiedzial ze za godzine bo teraz mam rozmowe na komorce , albo ze zrobie cos na jutro , a od jutra byl bym na hawajach --- fajnie by bylo i ile bym tak pracowal ?

Oczywiscie nie pisze o tobie Karino bo cie nie znam ani cie nie wynajmowalem , ale pisze o tych ktorym placilem lub znajomi placili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poglady na forum sa za free i nikt tu nikomu laski nie robi ze wymienia poglady ,jesli nie chce nie musi tu pisac

a jesli pisze w dobrej wierze starajac sie rozwiazac problem czy napisac ciekawe argumenty to fajnie to znaczy ze jest to osoba uczynna i pomocna (oczywiscie forumowa - bo zeby kogos poznac trzeba z nim obcowac rzeczywiscie a nie wirtualnie

A jesli za bardzo nie pasujesz do reszty bo masz inne zdanie (swoje zdanie) to moga cie ukamieniowac

badz ewentualnie wyrzucic twoj post z forum

Straszna dziecinada czy nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle, ze Karina powinna wziac miesiac wolnego, to co niektorzy bardziej doceniliby wiele spraw

wiele osob, niby w USA siedzi a dalej mysli jakby w Polsce byli "bo nam sie nalezy",

Alicja73 powiem Ci tak mlodziezowo: "wrzuc na luz" - darowanemu koniowi sie w zeby nie zaglada, nie rozpisuj sie o tym co moglabys zrobic lub zaplacic, jesli dobrze zrozumialem to nie zaplacilas ani grosza to tym bardziej nie powinnas wypowiadac sie w temacie co Ci sie za to nalezalo od Kariny

mniej nerwow, bedziemy wszyscy zdrowsi ;-)

Nie chodzi tu o zadne nerwy czy zale.....Wcale nie uwazam ze mi sie cos nalezy od kogokolwiek, bo tak sie sklada ze to co mam w zyciu zawdzieczam sobie..... Ale jak ktos sie do czegos zobowiazuje, a potem zmienia zdanie z jakis powodow, to chyba powinien normalnie o tym powiedziec ludziom, jak Ty sie umawiasz na wyjazd w gory z ekipa, a potem Ci cos wyskakuje to chyba im mowisz zeby na Ciebie nie czekali - chyba logiczne.

Jak napisales "darowanemu koniowi sie nie zaglada", czyli jak ktos nie bierze kasy, to moze po prostu robic co mu sie podoba i jest ok, no bo za darmo. Chodzi tutaj o zwykla ludzka przyzwoitosc, bo jezeli ktos twierdzi ze pomaga i chce pomoc za darmo, to jak potem moze wypominac ze spedzil iles godzin na telefonie za free....Jak sie powiedzialo A, to sie mowi tez B, nikt tutaj nikogo nie zmusza do niczego..... Ja nie liczylam wcale na porade za darmo i kilka razy pytalam Karine o naleznosc, ale nie chciala podac zadnych figur, wiadomo ze jakby mi rzucila $1000 za godzine to bym sie szybko wycofala z imprezy, ale przynajmniej byloby wszystko jasne. Osobiscie nie lubie niejasnosci i lubie wiedziec na czym stoje, bo to ulatwia zycie. Jak napisalam wczesniej nie neguje wiedzy, zdolnosci i poswiecenia Kariny na tym forum, pomogla przeciez wielu ludziom, ja napisalam tylko o swoich doswiadczeniach, bo przeciez po to jest to forum. Jak Ci sie nie podoba moj post nie musisz go wcale czytac... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina nie zupelnie sie zgadzam z wszystkimi twoimi pogladami

Skoro place prawnikowi to wymagam tymbardzej ze wiekszosc kasy bierzecie z gory ( sporo polskich adwokatow ) i co 1 dnia jestescie super mili dokad nie dostaniecie czeku a pozniej telefony milcza niemacie czasu , jestescie na wakacjach , macie konferencje , rodzicie , wyjechaliscie w sprawach sluzbowych , odzwonicie za godzine (tzn wcale ) , itp . Ciagle was trzeba nachodzic wydzwaniac tropic , podstepem zachodzic w biorze , a przeciez nie robicie laski wzieliscie 6 tys za sponsorowanie i skoro do was dzwonie macie mi dopowiedziec i macie oddzwonic i macie mi sluzyc pomoca do konca sprawy za ktora wam zaplacilem .

To tak jak ja bym wzial pensje z gory albo za 2 tyg i pierwsze 2 dni pracowal a pozniej bym sie spoznial , przychodzil w polowie dnia lub wcale , nie wykonywal polecenia pracodawcy , a jak majster by mi polecil cos zrobic to bym powiedzial ze za godzine bo teraz mam rozmowe na komorce , albo ze zrobie cos na jutro , a od jutra byl bym na hawajach --- fajnie by bylo i ile bym tak pracowal ?

Oczywiscie nie pisze o tobie Karino bo cie nie znam ani cie nie wynajmowalem , ale pisze o tych ktorym placilem lub znajomi placili.

musisz zrozumiec, ze masz inna prace niz my prawnicy. U nas wplacasz z gory okreslona stawke, tak bylo, jest i bedzie. Jesli Ci taki sposob nie odpowiada - idz i szukaj innego adwokata.

To tak jakbym ja powiedziala, ze nie zaplace za studia 'z gory', bo skad wiem, ze mnie wyksztalcicie? Czy myslisz, ze szkola by poczekala na moje czesne? Czy raczej wzieliby kogos innego na moje miejsce?

Sa prace i prace. Za jedne placisz z gory, za inne nie. Prawnik nie moze gwarantowac pozytywnego zakonczenia sprawy - my nie wiemy czy pracodawca sie nie wycofa, czy ty nie wejdziesz w konflikt z prawem itd. i patrzac tak jak Ty to przedstawiasz (czyli najpierw green card a pozniej pieniadze) nikt z nas by nie zarobil przez lata. Wnioskuje, ze pracujesz na budowie. Nigdy nie mialam firmy, ktoraby nie wziela zaliczki 50% z gory. Tak samo jak adwokaci.

Piszesz, ze masz problem z adwokatem

Skoro place prawnikowi to wymagam tymbardzej ze wiekszosc kasy bierzecie z gory ( sporo polskich adwokatow ) i co 1 dnia jestescie super mili dokad nie dostaniecie czeku a pozniej telefony milcza niemacie czasu , jestescie na wakacjach , macie konferencje , rodzicie , wyjechaliscie w sprawach sluzbowych , odzwonicie za godzine (tzn wcale ) , itp . Ciagle was trzeba nachodzic wydzwaniac tropic , podstepem zachodzic w biorze , a przeciez nie robicie laski wzieliscie 6 tys za sponsorowanie i skoro do was dzwonie macie mi dopowiedziec i macie oddzwonic i macie mi sluzyc pomoca do konca sprawy za ktora wam zaplacilem

a wczesniej piszesz, ze sprawdzasz adwokata, jego referencje itd. Moje pytanie: skoro sam wybrales adwokata wiec do kogo masz zal? Sprawdziles go? Sprawdziles referencje? Wybrales go i teraz narzekasz. Masz problem z adwokatem - pisz na niego skargi. Nie wykonuje swoich obowiazkow - masz prawo do zwrotu pieniedzy.

My adwokaci nie robimy laski, robimy co do nas nalezy. Nikt cie nie zmusil, zebys poszedl do adwokata i zaplacil 6 tys. Zrobiles to sam, a ze takiego adwokata wybrales ktory Ci nie pasuje to nie moja ani nikogo innego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nena noo i co ze macie prawnika i co napiszesz ze tak z czystej pomocy i serca pomagacie ludzia w sponsorowaniu co ?

Znam polskie firmy ktore wspolpracuja z prawnikami i sponsoruja pracownikow , i calkem dobrze wychodza no wiesz chyba nena ze jesli firma (polska ) sponsoruje pracownika a zanim on dostanie Gc to z 5 lat minie czyli co na 5 lat macie robola za pol darmo na kazde posylki - jakie stawki maja ci sponsorowani ? taki nigdy nie podskoczy ,nie zazada podwyzki , urlopu na zadanie , bedzie zapiepszal cicho za marne grosze a jak sponsor kiwnie to bedzie jeszcze w niedziele zapierniczal - pewnie sie nie myle Nneenee - zatrudnijcie amarykanskiego elektryka to zobaczysz czy tak bedzie zapiepszal i wam kabze nabijal jak ten polak na nielegalu co marzy o GC Polskie firmy tak pomagaja jak te polskie agencje np podbicie notarialne zaopeszenia w PL agencji 20usd w zwyz , w banku za darmo lub 2 -3 usd.

Ale chyba kazdy kto tu dluzej jest doswiadczyl tej niby polskiej dobroci tak ze juz nic z polskimi firmami i pracodawcami (znaczy wykorzystywaczami - hm rodacy ) nie chce miec nic wspolnego

Znam wiele polskich firm gdzie pracuja ludzie, ktorzy byli przez te firmy sponsorowani. Ci ludzie maja juz green cards albo obywatelstwo i dalej sa w tej samej firmie. Gdyby bylo im az tak zle to by stamtad dawno odeszli.

Inna rzecz, ze firmy nie chca sponsorowac, bo nikomu nie za bardzo sie usmiecha pokazywac podatki i podpisywac Bog wie jakie zobowiazania. Transkacja wizana. Jeszcze raz powtorze: jest Ci zle - odejdz. Nikt Ci sila nie bedzie trzymal w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nena < na krzysc Kariny > napisalem w sensie pozytywnym czyli ze jest to osoba ktora sie dzieli swoja wiedza z innymi i jest uprzejma byc aktywna osoba tego forum .

I jeszcze pamietajcie ze jest to FORUM - miejsce wymiany pogladow , doswiadczen , dyskusji - a nie kancelaria adwokacka wiec kazdy kto tu przychodzi dzieli sie swoimi pogladami z innymi , tak wiec nena na forum kazdy jest anonimowy taki sam i kazdy moze miec rozne poglady profesjonalne czy nie oczywiscie w ramach przyjetej przyzwoitosci i kultury natomiast jesli uczestnik forum jest prawnikiem lekarzem czy grzybiarzem i ktorys z tych tematow mnie bardziej frasuje to poprostu pisze na priv i prosze o spotkanie i referencje tej osoby (czyli sprawdzam gdzie ma kancelarie , czy ma dyplom , itp ) , a na forum jesli mi ktos doradza jest to tylko dyskusja i poglad ktorym nie moge brac jako pewnik , bo nieznam osoby z drugiej strony kompa .

Poglady na forum sa za free i nikt tu nikomu laski nie robi ze wymienia poglady ,jesli nie chce nie musi tu pisac

wiele osob przychodzi tutaj, bo ma konkretne pytania. Ich nie bardzo interesuje dyskusja, tylko gotowa, konkretna i prawidlowa odpowiedz. Policz sobie ile jest tu postow do dyskusji, a ile jest postow ludzi, ktorzy czekaja nie na czyjas opinie tylko na konkretna odpowiedz i pomoc. Pogladow roznych osob tez nie biore na serio, ale jak mi ktos podaje konkretne przepisy prawne, to jest to inna sprawa.

Ciekawa jestem czy Ty zadajac pytanie, ile musisz pracowac u pracodawcy po zatwierdzeniu I-140 masz na mysli dyskusje czy chcesz uzyskac konkretna odpowiedz z konkretnym przepisem zeby wiedziec na czym stoisz.

Swieta racja, ze jesli komus sie nie chce pisac to nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Karina

Widzisz ja nie potrzebuje odpowiedzi na to czy trzeba pracowac u sponsora ok pol roku po otrzymaniu GC - bo ja ja znam , rzucilem pytanie bo poprostu jestem ciekawy opini twojej czy innych forumowiczow , no a skoro jestes adwokatem i masz wiedze ? to jest proste pytanie ktore niejako naszlo z twojego poprzedniego postu :domysl sie : . Czy mnie dotyczy coz ja mam GC dosc dlugo i nie mysle o obywatelstwie bo jedno mam , a na wyborach mi nie zalezy , zreszta swoja przyszlosc i tak wiaze z krajem a jak wiesz lata wypracowane tu moge polaczyc z polskimi i kedys bede mial emeryture laczona a do tego nie jest potrzebne obywatelstwo , co do sponsora pracowalem (juz nie pamietam ile ) ale sporo jeszcze po otrzymaniu GC .

Natomiast kolega mial taki dylemat bo dostal niedawno gc a nie pracowal u sponsora - no i mial dylemat z przyszlym obywatelstwem wiec zadzwonil do swojego adwokata z CT ktory mu to wszystko wyjasnil .

No i teraz jesli odpowiesz okaze sie czy piszesz w tym wypadku nieprawde czy moze to jego adwokat mowila mu bzdury (amerykanski adwokat , prowadzila wiele spraw , ktore rozpatrzone byly pozytywnie , jezdzi ze swoimi klientami na rozmowe - co jest wliczone w cene zdaniem wielu osoba bardzo kompetentna - prawnik emigracyjny )

a moze kazdy interpretuje prawo jak chce choc kumpel mnie zapewnial ze jest paragraf w prawie emigracyjnym ktory to interpretuje (ona mu go pokazala ) - no to czekam na odpowiedz , chyba nie masz obaw odpowiedziec wkoncu prowadzisz sprawy osob , ktore dostaja GC w 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...