Skocz do zawartości

Czy Po Reformie Imigracyjnej Usa Stanie Się Drugim Meksykiem ?


david7211

Rekomendowane odpowiedzi

arras nie wiem czy wiesz ale Ci Indianie nie sa tak naprawde rdzenni,,poczytaj dobrze historie:

http://www.focus.pl/dodane/publikacje/poka...owy-swiat/nc/1/

Prawdopodobnie pierwsi ludzie dotarli na kontynent amerykański z Azji przez cieśninę Beringa. Trwa spór zarówno o datowanie kolejnych fal tej migracji, jak i o inne możliwe teorie o zasiedleniu kontynentu. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że rdzenną ludność kontynentu stanowili Indianie, Aleuci i Inuit, natomiast pierwszymi Europejczykami, którzy dotarli do Ameryki Północnej byli Wikingowie, którzy ok. 1002 pod wodzą Leifa Erikssona dopłynęli do Zatoki Św. Wawrzyńca. Zbudowali oni niewielką osadę w kraju zwanym przez nich "Winlandia", w L'Anse aux Meadows na północnym skrawku Nowej Fundlandii. Osadnictwo skandynawskie jednak nie przetrwało.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Stan...czonych_Ameryki

Szkoda ze Wikingowie nie utrzymali sie tam ,wtedy jezykiem urzedowym bylby :szwedzki-dunski-norweski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

wiesz co tomek, ja mieszkam w denver. maz byl przez wiele lat profesorem w denver. ja mam dziecko w szkole w denver. drugie dziecko skonczylo tu szkole w denver i jest na studiach. to co piszesz jest tak nie fair, tak glupie i tak nie prawdziwe ze az mi sie niedobrze robi. mam jedna rade dla ciebie: jak najszybciej wyjezdzaj z denver, z colorado, z usa. bo realia sa takie ze usa beda coraz bardziej a nie coraz mniej 'latynoskie.' jezeli jestes az tak nieszczesliwy z tego powodu to moge cie zapewnic ze bedziesz jeszcze bardziej nieszczesliwy za 15-20 lat. A w ogole, nie bede juz czytala tego watku. bo wstyd mi jest za was. wstyd, bo tyle lat slyszalam o polakach ze to rasisci, antysemici, prymitywni. i bronilam rodakow. ale chyba nie warto. bo wy to niestety tylko to potwierdzacie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katlia , tez mysle ze jak komus nie pasuje sasiedztwo , to powinien sie przeprowadzic ;) , ale nasi rodacy maja we krwi naprawianie swiata i zaprowadzanie porzadku.

Mysle ze trzeba by zlustrowac meksykow i sprawdzic czy nie donosili do SB na prezydenta.

Fachowcy amerykanisci nie wiecie na ile lat oddaliscie lejce w rece waszego prezydenta? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co tomek, ja mieszkam w denver. maz byl przez wiele lat profesorem w denver. ja mam dziecko w szkole w denver. drugie dziecko skonczylo tu szkole w denver i jest na studiach. to co piszesz jest tak nie fair, tak glupie i tak nie prawdziwe ze az mi sie niedobrze robi. mam jedna rade dla ciebie: jak najszybciej wyjezdzaj z denver, z colorado, z usa. bo realia sa takie ze usa beda coraz bardziej a nie coraz mniej 'latynoskie.' jezeli jestes az tak nieszczesliwy z tego powodu to moge cie zapewnic ze bedziesz jeszcze bardziej nieszczesliwy za 15-20 lat. A w ogole, nie bede juz czytala tego watku. bo wstyd mi jest za was. wstyd, bo tyle lat slyszalam o polakach ze to rasisci, antysemici, prymitywni. i bronilam rodakow. ale chyba nie warto. bo wy to niestety tylko to potwierdzacie.

Co takiego powiedzialem co nie jest prawda?

Pewnie siedzisz w bogatym Highland Ranch czy Littleton i na oczy nie widzialas meksyka. Jedz sobie do Northgleen czy Wheatridge i zobacz co sie tam dzieje. Nie wydaje mi sie ze wiesz co sie w tamtych miastach dzieje.

Ja nie napisalalem ze wszyscy meksycy sa tacy ale wiekszosc. Jezeli chcesz to sie mozemy spotkac i pokaze Ci ile meksykow moze sie zmiescic w 1 sypialniowym mieszkaniu i z iloma sie dogadasz po angielsku. Mi nie przeszkadzaja osoby z Meksyku ktore pracuja legalnie chca sie uczyc angielskiego i normalnie zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w centrum Denver.

Corka skonczyla szkole gdzie 70% to dzieci mniejszosci rasowych.

Syn w szkole gdzie 2/3 to dzieci z murzynsko-latynoskich rodzin z biedniejszych dzielnic. Od poczatku tej szkoly 100% absolwentow -- powtarzam, zebys nie przeoczyl, 100% absolwentow -- IDZIE NA 4-LETNIE STUDIA w tym Stanford, MIT i oczywiscie glowny uniwersytet stanowy, University of Colorado, Boulder, jeden z lepszych research universities w USA.

Nadal uwazam, ze to co piszesz jest nie fair, nie prawdziwe i tak niedoinformowane, ze zal mi ciebie. Nie chce aby tutejsi byli tak nieszczesliwi. Uciekaj z Colorado! Please!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie staną się "drugim Meksykiem"?

Tak po reformie imigracyjnej USA stana sie drugim Meksykiem, a jak wyglada Meksyk to wielu z nas USA wie

W tym roku reformy nie da sie przepchnac napewno, po czesci dzieki zapasci ekonomicznej w kraju.

A dalej okaze sie.

To ze Obama obiecuje nie znaczy ze sie spelni. Sam nie decyduje o zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...