Skocz do zawartości

Sponsorowanie Przez Obywatela. Czy Jest Możliwość W Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa.

Dostałam adres tego forum od znajomego, któremu pomogliście w załatwianiu spraw imigracyjnych.

Mam bardzo poważny problem, ponieważ moja zamężna córka z dziećmi chce się starać o pobyt stały w USA. Ja jako jej matka posiadam obywatelstwo amerykańskie, które dostałam po swojej mamie. Przez całe życie przebywałam w Polsce i nigdy nie wyjechałam do USA. Czy byłaby możliwość sponsorowania mojego dziecka? Czy taką sprawę jestem w stanie załatwić w konsulacie w Polsce? Jestem starszą osobą i dość schorowaną, za bardzo już nie w chodzi w grę wyjazd do USA. A chciałabym, żeby chociaż moja córka skorzystała z tej możliwości i odziedziczyła po mnie chociaż pobyt stały.

Pozdrawiam serdecznie.

Stanislawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To co proponujecie? Składać petycję? Czy może np. córka polecieć do USA z wypełnionymi przez ze mnie dokumentami i je tam złożyć na siebie? Czy da się coś zrobić? Może jakoś ominąć ten domicyl? Na stronie konsulatu USA w Polsce jest napisane cytuję : "Petycję należy złożyć w miejscowym Biurze Urzędu Imigracyjnego (USCIS). Nie można złożyć jej w Ambasadzie." Odnośnik do strony cytat To jak to w końcu jest? Kiedyś coś składałam na swoją córkę w ambasadzie po otrzymaniu obywatelstwa, ale przyszła odmowa LINK DO ZESKANOWANEGO LISTU : LIST

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domicylu nie da się ominąć. Zarówno USCIS jak i konsulat są b. wyczulone na ten temat - wiem, bo sama to przerabiałam. Domicyl (czyli mieszkanie na stałe) w USA trzeba udowodnić.

Jedyne co pozostaje to przeprowadzka do USA i sponsorowanie córki, co w tej kategorii potrwa kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisala Jackie i Karina nic z Polski nie zdzialas,,musisz wyjechac do USA i tam zlozyc papiery i pokazac w urzedzie ze tam mieszkasz..

A do tego bedzie potrzebny wspolsponsor aby podpisac papiery a wiec nie wiem czy kogos takiego macie -znajdziecie w USA.

a linka nie dziala co podajesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...