Skocz do zawartości

Imię Dla Dziecka


KW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja zawsze chcialam miec corke o imieniu Hannah - ale nie pasowalo do nazwiska, wiec poszlam na ugode i wybralismy inne imie. Nazwisko ma wloskie wiec pasuje. Z corka do klasy nie chodza zadne polskie dzieci. W jej klasie byli Nicholas, Ann, Elizabeth, Jonathan, Tylor, Sarah - czyli takie bardzo zwykle imona plus 2 imiona mniej zwykle: Shoshanna oraz Neenabojaa (oboje z Indii).

Do niemieckiej szkoly chodza z moja corka: Amelia, Conrad, Paul, Anja, Katja, Gerald. Raczej rodzice tez szli w kierunku aby imiona byly latwe w wymowie w Stanach i w Niemczech.

Za to jesli mowimy o moich klientach narodowosci polskiej... o to czasem jestem w niemalym szoku - z takich ciekawszych: Claudynna, Micholay (slowo daje, ze nie wiedzialam jak sie to czyta - czyta sie "Mikolaj" choc na dziecko w szkole wolaja "Miczolaj"), Nicoletta, Thadeuss, Prennya (?), Mia, Rosalinda, Slavko (to po tatusiu, bo tatus Slawomir) oraz moja faworytka: Barbarella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemuż to niby nie? Mi osobiście się bardzo podobają Afro-Amerykańskie imiona...

Właśnie znalazłem kilka perełek na podanej przez Ciebie stronie: Alphonse, Azibo, D'ante, De'vegas, Dubal, Dell (i wybór komputara dla dziecka potem masz z głowy), Kimbel (tylko trzeba pamiętać żeby nie zapomnieć "m" w imieniu), Kunta.

Jest jeszcze sporo fajnych, ale nie chce mi się już ich wypisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak mnie nie zrozumiałeś, chciałem tylko powiedzieć, że takie "zachwycanie" się afroamerykańską kulturą jest, jakby to ująć, trochę śmieszne. Mamy wiele pięknych imion jeśli nie typowo polskich z którymi może być problem związany z wymową w USA, to powiedzmy bardziej uniwersalnych, europejskich, funkcjonujących zarówno w Europie, w Polsce jak i w USA, więc nie ma co zachwycać się afroamerykańskimi imionami, a warto spojrzeć bliżej własnych korzeni, które znajdują się jednak w Europie a nie w Afryce.

Dodam jeszcze, że imię Benjamin nie jest wcale afroamerykańskie, a pochodzące z hebrajskiego, imiona Calvin, Andreas,Santana, Lamont też nie są afroamerykańskie. Typowo afroamerykańskie, nie mające innych korzeni to np. Azibo, Kimbel, Kunta, te które Ci wymieniłem w poprzednim poście. Więc może podobają Ci się imiona nie afroamerykańskie, ale europejskie używane często przez afroamerykanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmmmm... Tez mielismy ten problem. Chcielismy dac dziecku polskie imie, ale zeby nie mialo przechlapane w US kiedy pojdzie do szkoly, jezeli zostaniemy tu na stale. Na co w tej chwili raczej sie zanosi.

Zdecydowalismy sie na Alicia. Wolamy Alicja. Nie dalismy polskiej pisowni z tego wzgledu, ze rodzina twierdzila ze Amerykanie beda miec problemy z wymowa (cos ala Alidzia) i dziecko bedzie musialo sie tlumaczyc jak sie pisze jej imie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...