Skocz do zawartości

Imię Dla Dziecka


KW

Rekomendowane odpowiedzi

Naszym ulubionym poki co tez jest Filip, po mezu z reszta (Philip) , tylko ciagle probuje przekonac go do polskiej pisowni. Inne uniwersalne imiona, ktore napotkalam: Dawid/David, Joanna, Oliwia/Olivia, Alexandra, Benjamin, Klaudia, Maya, Marta, Anna, Dominik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie wiem czy upieranie sie do polskiej pisowni to najlepsze rozwiazanie za kazdym razem bedziesz musiala prostowac pisownie przynajmniej w USA a i tak bedziesz na niego mowila Filip jak mozna to nalezy sobie ulatwiac zycie nawet z imieniem dziecka. Moja kolezanka ma synka o imieniu Coel a i tak wszyscy slysza Noel i za kazdym razem musi poprawiac przy pisowni syna imienia lub nawet wymowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masze masz racje, ostatnie czego chce to utrudniac zycie wlasnemu dziecku z powodu imienia czy jego pisowni. W sumie wystarczy, ze ja musze kilka razy swoje imie powtarzac i literowac, zeby ktos je mogl powtorzyc, a wcale nie jest takie skomplikowane :) Jak teraz o tym pomysle to nawet moj maz ma problemy, bo wszedzie musi przypominac ze jest Philip "one 'l' in the middle". Chcialam po prostu, zeby imie bylo troche "inne". Wszystko jednak przede mna i pewnie jeszcze nie raz zmienie zdanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literowanie to akurat IMO najmniejszy problem - z wyjątkiem najpopularniejszych imion prawie wszystkie trzeba literować, o nazwiskach nie wspomnę. Pracuję w szpitalu gdzie wielu pacjentów to Afro Amerykanie i takich cudactw jeśli chodzi o imiona to ze świecą szukać :) Celują w imonach o swojskim brzmieniu, ale wydumanej pisowni, np. Beverlee zamiast Beverly.

Skupiłabym się raczej na wymowie. Mój mąż już pogodził się tym że wołają na niego Jersey (ma na imię Jerzy), ale doprowadzało go to przez długi okres do rozpaczy ;)

Mój synek niedługo zacznie 3 klasę i będzie w niej nowy uczeń - z Polski. Powiedziano nam że ma na imię Magic. Trochę nam zajęło zanim doszliśmy że chodzi o... Maćka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w Polsce mozna zarejestrowac zdrobienia imion jak np Kasia czy Tomek?

u nas w okolicy ostatnio jest Maya (ale to nie to samo co Maja)

i Joanna, ale juz wiem jak to beda wymawiac, a wloska wersja mi sie wcale nie podoba ;)

my mamy nadal nadzieje kiedys wracac doPolski (choc z kazdym rokiem maleja)

wiec imie musi funkcjonowac dobrze i tu i tam

na ale jeszcze troche mamy do namyslu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...