Skocz do zawartości

Dlaczego Ameryka?


Nowojorczyk22

Rekomendowane odpowiedzi

Pan FUGAZI i pan hoffander, przykład typowej polskości. Zastanawiam się panowie w czym wam się nie podoba Obama? Nie wiem, dlatego że jest czarny? Że nagle czarnoskóry stał się "najpotężniejszym człowiekiem na świecie"? Zwiedziłem troche świata, tzn zaledwie pięć krajów, wiem że to niewiele przy was, o fachowcy (niepohamowany śmiech) Dziwne ale większość osób pisząca właśnie takie pesymizmy (na różnych forach) to ludzie z wielkimi kompleksami. Ludzie którzy siędzą za granicą a i tak narzekają, nie widzą żadnych plusów. "Po co pisać o zaletach, jak jest do omówienia całe mnóstwo wad". To jest własnie wasz tok myślenia, z niczego nie zadowoleni, zacofani, prymitywni, wyrafinowani, podli manipulanci!! W państwach w których byłem, panowała ogromna tolerancja. Nawet byłem w takim z którego nie powinienem wrócić...Okazało się że tylko w Polsce jest jak jest. Jaką "my" opinie mamy za granicą? Złodzieji, krętaczy, pijaków i chuliganów. Niestety wszystko się zgadza. Polak dla Polaka największym wrogiem. A USA znam z wielu publikacji dokumentalnych, zresztą mam tam paru znajomych, z którymi utrzymuje kontakt. Mam to szczęście że nie są "typowymi polakami", potrafią być obiektywni. A wy? Udajecie wielce szczerych, a prawda jest taka że cały czas plujecie jadem, zniechęcacie wiele osób, pisząc bzdury. Czasami wydaje mi się że to wasze całe mieszkanie w stanach to zwykła bujda. Nie żyje w sferze marzeń, od dawien dawna chciałem zobaczyć ten kraj, starałem się o to długo, jestem od kilku lat pełnoletni, przeżyłem sporo jak na swój wiek. Polska potrafi zniszczyć człowieka, sprawia że naszym najlepszym "przyjacielem" staje sie stres. Tutaj każdy na siebie zwraca uwagę, plotki, zawiść są na porządku dziennym. Jestem dumny z tego że, pomimo warunków w których dorastałem, nie przejąłem wiekszości złych cech naszej mentalności, i mam szersze horyzonty niż siedzenie w jednym miejscu przez całe życie i bycie niespełnionym. Co do reszty to zgadzam się w zupełności z Sebastianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Sprawa wyglada tak: Nowojorczyk stowrzyl temat, w ktorym zadajac pytanie w pierwszym poscie odrazu dal nam znac co mysli o Stanach:

Twierdzę że USA nie da się z niczym porównać...Fascynuje mnie bardzo, chociaż nigdy nie miałem możliwości tam być. Kilku moich znajomych ma te same odczucia, tzn, coś tego typu: USA to najwspanialszy kraj do zamieszkania, nie można go z niczym porównać, itp.

Nastepnie w drugim poscie napisal:

Nie byłem tam, ale wydaje mi się że w Stanach jest wszysko...I jeszcze więcej;). Wszystko co najlepsze...Najlepsi aktorzy, zespoły muzyczne, najbardziej profesjonalne gale sportowe, można tak wymieniać przez miesiąc;).

Widac, ze chlopak jest zapatrzony w USA jak kobra we flet i na jakiekolwiek obiektywne weryfikowanie, przez ludzi ktorzy w stanach mieszkaja, jego urojonych wyobrazen o USA, reaguje atakiem. Atakiem, jakze bolesnym, wyzywajac wszystkich od szeroko pojetych polaczkow. Ouch.

A tych wszystkich którzy tak ciagle narzekają na amerykę, nazwał typowymi jeb*****mi Polakami....Taka mentalność

Obiektywny werdykt:

T R O L L.

Alternatywny werdykt:

Fanboi ( o niskim IQ w dodatku )

Nikt tu nie narzeka, tylko weryfikuje twoj nieprawdziwy hype Stanow. Jakbys stworzyl temat, w ktorym nazwalbys USA najgorszym krajem na swiecie, to zobaczylbys tych samych ludzi z tego tematu, ktorzy obiektwynie pisza ze USA nie sa takie zle. Bo prawda jest taka, ze nie ma kraju, w ktorym wszystko jest najlepsze, co ty uparcie twierdzisz - bo kolega byl i powiedzial, bo w filmie tak pokazali. Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze też niektóre rzeczy żeby was "sprawdzić". Na każdym forum poświęconym przeróżnym rzeczom, da się zauważyć że wiekszość piszących to zakompleksione osobniki, nie mające pojęcia o tym o czym piszą. Czy to o USA, Niemcach czy o dupie Maryny. Tacy są niestety Polacy, miałem czas to sprawdzic, żyjąc w tym kraju ponad 20 lat. Ty również do nich się zaliczasz. Czyli żebyście pisali pozytywnie musiałbym napisać o USA w sposób raczej negatywny...Co za... ;). Odnośnie tego Trolla...To czy przypadkiem nie masz za małego "trolla" w gaciach? Kolejny kompleks? Wiedziałem że tak to się skończy:( Myślę że nie mam niskiego poziomo "ajkiu". Znaczy się że spora cześć świata też ma? No bo jak wiesz, wiekszość się z "nas" śmieje, reszta nienawidzi...Tak jestem fanem ( od 8 lat) USA, ale patrze obiektywnie. Ten kraj ma też sporo minusów, ale przeważają zdecydowanie dobre rzeczy. Przyznaje że często po moich postach widać niedoświadczenie...Ale to najłatwiejszy sposób żebyście coś napisali. Spodziewałem się jednak innych opinii, nie tylko pesymistycznych. Teraz dopiero się zastanowiłem, czego miałbym spodziewać się na takich forach...mentalnosci się nie zmieni, ona płynie w żyłach...Dobrze że u mnie tak do końca z tym nie jest:) Przesiedziałem trochę czasu w Niemczech i Austrii. Jak łatwo rozpoznać tam Polaka, już z odległości 100 metrów, serio. I nie mam tu na myśli polskiego języka. Słoma wystaje z butów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan FUGAZI i pan hoffander, przykład typowej polskości. Zastanawiam się panowie w czym wam się nie podoba Obama? Nie wiem, dlatego że jest czarny? Że nagle czarnoskóry stał się "najpotężniejszym człowiekiem na świecie"?

Widzisz dzieciaku, zebys wiedzial co sie dzieje w USA to bys nie produkowal takich wypocin co teraz. Obama robi sie nie popularny nie dlatego ze ze jest czarny ale za jego polityke. Oczywiscie wiadomo wg ciebie i innego chlopczyka o imieniu Sebastian ze Republikanie sa ksenofobami i rasistami ale napewno bedziesz zdziwiony ze szefem Republikanow nie jest kto inny jak 100% czarny czlowiek, Michael Steel. Przestancie sie obydwoje osmieszac na tym forum bo to jest zalosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz dzieciaku, zebys wiedzial co sie dzieje w USA to bys nie produkowal takich wypocin co teraz. Obama robi sie nie popularny nie dlatego ze ze jest czarny ale za jego polityke. Oczywiscie wiadomo wg ciebie i innego chlopczyka o imieniu Sebastian ze Republikanie sa ksenofobami i rasistami ale napewno bedziesz zdziwiony ze szefem Republikanow nie jest kto inny jak 100% czarny czlowiek, Michael Steel. Przestancie sie obydwoje osmieszac na tym forum bo to jest zalosne.

Dziecinko jestes ksenofobem i dobrze o tym wiesz.Nie musisz tu pisac jaki ty obeznany jestes w nazwiskach.

Ciagle powtarzasz o osmieszeniach ale jak na razie to ty wylacznie sie osmieszasz plotac .

Moze powinines pisac ksiazki bo pleciesz takie bajki.

A czekaj napisales sobie sierzant us.army wow czyli walczyles za pana B.to wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to ze tych dwoch osobnikow (z ktorych jeden nie byl nigdy w stanach drugipewnie tez nie ale nie chce sie przyznac).

Oni wiedza wszystko co sie dzieje w USA nawet od tych ktorzy mieszkaja tam latami i widza co sie zmienilo ostatnio.

Sebastian i nowojorczy(czy jak ci tam) mozecie mi uwierzyc ze obama nie wygralby teraz( wiele osob, ktorzy glosowali na niego narzeka na jego polityke )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to ze tych dwoch osobnikow (z ktorych jeden nie byl nigdy w stanach drugipewnie tez nie ale nie chce sie przyznac).

Oni wiedza wszystko co sie dzieje w USA nawet od tych ktorzy mieszkaja tam latami i widza co sie zmienilo ostatnio.

Sebastian i nowojorczy(czy jak ci tam) mozecie mi uwierzyc ze obama nie wygralby teraz( wiele osob, ktorzy glosowali na niego narzeka na jego polityke )

No patrzcie 2 osobnikow i taki bol !? nie pochlebiaj mi ;) ciekawe jak wiecej dojdzie to pewnie wejdzie antydepresant.

Na dodatek jestes wrozka a wywrozysz mi totka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się pan który mieszka od wielu lat w USA a pisze o czarnuchach...To dopiero nietolerancia i zacofanie, aż głowa boli. Zawsze znajdą się negatywne głosy. Nasz "ukochany" prezydent jest już drugą kadencję, wszyscy narzekaja na niego a on już drugi raz siedzi na "tronie" ;) . To dopiero "jaja". Zaznacze jeszcze raz, ciągle piszecie o Stanach negatywnie, "plujecie jadem", to co w takim razie napiszecie o Polsce?? P.S, wielu osobom nie odpowiada Obama właśnie za kolor skóry. Niektórzy poczuli się "zagrożeni" widząc ze "najpotężniejszym człowiekiem na ziemi" jest czarnoskóry. W Polsce widać to na każdym kroku. Wystarczy popatrzeć w internecie i popytać "sąsiadów". Naprawdę, wtedy wychodzi jak bardzo prymitywnym narodem jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się pan który mieszka od wielu lat w USA a pisze o czarnuchach...To dopiero nietolerancia i zacofanie, aż głowa boli. Zawsze znajdą się negatywne głosy. Nasz "ukochany" prezydent jest już drugą kadencję, wszyscy narzekaja na niego a on już drugi raz siedzi na "tronie" ;) . To dopiero "jaja". Zaznacze jeszcze raz, ciągle piszecie o Stanach negatywnie, "plujecie jadem", to co w takim razie napiszecie o Polsce?? P.S, wielu osobom nie odpowiada Obama właśnie za kolor skóry. Niektórzy poczuli się "zagrożeni" widząc ze "najpotężniejszym człowiekiem na ziemi" jest czarnoskóry. W Polsce widać to na każdym kroku. Wystarczy popatrzeć w internecie i popytać "sąsiadów". Naprawdę, wtedy wychodzi jak bardzo prymitywnym narodem jesteśmy.

Poczytaj

http://www.wprost.pl/ar/132522/Obama-a-rasizm-w-USA/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się pan który mieszka od wielu lat w USA a pisze o czarnuchach...To dopiero nietolerancia i zacofanie, aż głowa boli. Zawsze znajdą się negatywne głosy. Nasz "ukochany" prezydent jest już drugą kadencję, wszyscy narzekaja na niego a on już drugi raz siedzi na "tronie" ;) . To dopiero "jaja".

To skąd Ty piszesz?

Ja myślałam, że z Polski.

Tak bardzo zaaferowaleś się Stanami, że nie bardzo wiesz, co się dzieje w kraju, w którym mieszkasz.

Prezydentowi mija dopiero pierwsza kadencja i jak tak dalej pójdzie, to na drugą wybrany nie będzie.

Proszę Cię nie pisz o Polsce i o Polakach, jakby to była Sodoma i Gomora i w ogóle jakiś dopust Boży.

Z twoich słów wynika, że tu wlaśnie kończy się świat, że wszystko co najgorsze to właśnie tu, że Polacy to po prostu śmiecie i jedyne co robią to narzekają na cały świat.

Ty narzekasz tu najbardziej i nie przyjmujesz do wiadomości faktu, że ktoś może mieć odmienne zdanie od Ciebie. Wtedy okazuje się, że jest głupim i zawistnym polaczkiem. Myślisz bardzo stereotypowo, a przez to sam powielasz te stereotypy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...