Skocz do zawartości

Dlaczego Ameryka?


Nowojorczyk22

Rekomendowane odpowiedzi

Aha i jedna podstawowa sprawa. My tu nie siedzimy, my tu mieszkamy, zyjemy, zapuszczamy korzenie, angazujemy sie zyciowo w zycie w 100% NIE SIEDZIMY. Nie czekamy ze jak bedzie gorzej to zawijamy manatki i gdzies emigrujemy. Mamy rodziny biznesy inwestycje czy to wystarczy?

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Mow do slupa a slup jak ...

i nawzajem

Prawo do posiadania broni gwarantuje Konstytucja a nie jakas "ustawa".

Kompromitujesz sie. Nie pierwszy zreszta raz

Ubaw to mam tu z was i waszych ograniczonych pogladow .

Jest duza szansa ze po reformie prezydent zajmie sie regulacja w sprawie wolnego dostepu do Broni wtedy dostaniecie czkawki.A republikanskie firmy zbrojeniowe z Bushem na czele juz nie bede mialy tak fajnie ;)

Nie ma sie co denerwowac koles nie wie co pisze moze nawet nie byl w stanach.

Wiekszosc z nas mieszka tu na stale i wie co jest dobre a co nie(obama)

Boli cie ze nie kazdy ma taki ograniczony poglad na zycie jak ty

Denerwujcie sie a ja nadal bede spokojnie odpisywal.

zacytuje jedego pana

"Konkretną winą Obamy jest bycie czarnym. Gdyby nie to nawet 20% obecnych ataków by się nie pojawiła.

Co do broni palnej - dostęp do niej zwiększa zagrożenie ludności. USA posiada wyższy wskaźnik przestępczości niż Europa, a w samej Europie również liczba morderstw jest wyższa tam, gdzie spora ilość broni palnej jest wśród społeczeństwa.

A to strzelaniny, a to dzieciak, który zastrzelił macochę w ciąży (i może odpowiadać jak dorosły - za nieodpowiedzialność miłośników przedłużania męskości o lufę).

Nie widzę żadnego sensu w upowszechnieniu broni palnej w społeczeństwie. Chcą tego zazwyczaj niedojrzałe, agresywne lub zestrachane osobniki. Chcą oni również możliwości bezkarnego zabijania każdego, kto przekroczy ich płot."

i popieram to w 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktos bedzie miec inne zdanie Nowojorczyk to czy go wyzwiesz ze jest zasciankowy,ze len z niego i nie nie potrafi itp?tak wiec musisz wysluchac wszystkiego od wielu osob i potem poleciec i sam sie przekonac bez pomocy innych osob jak sie zyje ,,,

dobrze przeczytaj co napisala Ewelina bo sadze ze tutaj lezy odpowiedz ..bo czy ja bede mieszkac w Polsce.w Niemczech czy tez USA zalezy od wielu czynnikow i jedni jada aby wiecej zarobic-inny znow jada bo tam maja rodzine-znajomych czy tez przyszlych partnerow ...ja np szukam bezpieczenstwa emocjonalnego,,jak poszukasz w googlach to sie dowiesz co to jest i jesli popadalem na takie osoby co robily ze mnie tzw wariata-nieuka-lenia lub tez cos niby robily a nie robily nic to czy ja powinienem tam zyc? ano nie chyba ze wrescie spotkam takie osoby ktore beda inne.I tak samo masz z innymi osobami,,ktos np zle zarabial w Polsce-mial zle zycie a tam znalazl prace-znalazl to cos to wtedy dla niego USA bedzie ok,bedzie rajem i wtedy nalezy sie cieszyc z tego i pogratulowac .I wtedy bedziesz miec taki obraz USA przedstawiany jako cos OK i w porzadku i te wypowiedzi beda jak najbardziej ok .

A czy szukam takich osob ...czasami tak i prawie caly czas a czasami olewam to wprost bo ile mozna szukac -wiem brak wiary -nadzieji.

ps kazdy czlowiek szuka swojego miejsca na ziemi ,nie bede nikomu wmawiac ze zle jest w USA bo takiemu komus moze byc ok ale jesli mam pisac to pisze jak kto bylo umnie ..mialem kilka form pomocy itp ale zebym mogl powiedziec ze tam jest ok to troche za malo tego bylo-tak samo mam w Polsce ze rozne osoby spotykam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, każdy szuka swojego miejsca na ziemi. Ja do Stanów chce polecieć od jakiś 8 lat. Zawsze mnie fascynowały, do końca ciężko jest powiedzieć dlaczego. Ciężko znalezc kraj który ma tak olbrzymie możliwości...Znajomy twierdzi że tutaj ( w USA) żyjesz na 110%. Twierdzi że tam jest wszystko i jeszcze więcej. Uważam że Stany ze wszystkich krajów na świecie, mają najwięcej do zaoferowania, niezależnie od wieku, niezależnie od zainteresowań, itp...I wiecie to również wy, inaczej nie pisalibyśmy na tym forum ;) Sly w życiu różnie bywa, mi też specialnie nie ułożyło się w Polsce, ale nie będe o tym pisał. Moje miejse jest chyba w Stanach, żadne inne miejsce mnie tak nie przyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, każdy szuka swojego miejsca na ziemi. Ja do Stanów chce polecieć od jakiś 8 lat. Zawsze mnie fascynowały, do końca ciężko jest powiedzieć dlaczego. Ciężko znalezc kraj który ma tak olbrzymie możliwości...Znajomy twierdzi że tutaj ( w USA) żyjesz na 110%. Twierdzi że tam jest wszystko i jeszcze więcej. Uważam że Stany ze wszystkich krajów na świecie, mają najwięcej do zaoferowania, niezależnie od wieku, niezależnie od zainteresowań, itp...I wiecie to również wy, inaczej nie pisalibyśmy na tym forum ;) Sly w życiu różnie bywa, mi też specialnie nie ułożyło się w Polsce, ale nie będe o tym pisał. Moje miejse jest chyba w Stanach, żadne inne miejsce mnie tak nie przyciąga.

Nowojorczyk dla kazdego USA bedzie czyms innym .Dla mnie piekne jest to w tym kraju ze jest takim krajem kontrastowym i zroznicowanym kulturalnie.Ze kazda dusza znajdzie swoje miejsce chocby miala poglady ograniczone jak co nie ktorzy.Synonimem Demokracji byly i beda stany.

I to jest piekne ze po mimo tylu roznic kulturowych ludzie zyja ze soba i nie ma tak widocznych podzialow jak w europie.

Druga sprawa to samo zycie i ta wolnosc (chodz kazdy moze odbierac to inaczej)

Z tymi mozliwosciami to juz zalezy jak ci sie ulozy ale jak masz glowe na karku napewno lepiej niz w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w tym temacie ktoś mi odpowie:) Co myślicie o Chicago? Słyszałem że to jedno z najbardziej niesamowitych miast w ameryce. Czytałem gdzieś że konkuruje z Nowym Jorkiem o tzw stolicę świata i dla wielu bardziej atrakcyjne wydaje się być właśnie Chicago. Ile w tym prawdy? Pozdrawiam i dzięki z góry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest piekne ze po mimo tylu roznic kulturowych ludzie zyja ze soba i nie ma tak widocznych podzialow jak w europie.

I pewnie dlatego "Crash" uznawany za najtrafniej opisujacy tzw. multi-kulti opisuje zycie codzienne w LA, a nie w Paryzu.

Pisz wiecej, dajesz ubaw wielu czytajacym ;)

Nowojorczyk nie obraz sie ale mam wrazenie ze za wiele swiata nnie widziales i zyjesz wyobrazeniami. Opinie w stylu "nie ma innego kraju o takich mozliwosciach" to moze wydawac ktos kto zwiedzil pol swiata, a nie ktos kto "slyszal od kolegi".

USA sa wyjatkowe pod wieloma wzgledami, mi sie podobaja ale rozumiem ze sa tacy ktorzy wola zyc w Papui Nowej Gwinei. Ty nie rozumiesz bo agresywnie reagujesz na ludzi, ktoprzy choc slowkiem skrytkuja USA. Dorosnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz **jowe wrażenie. Ja po prostu nie lubię bardzo ludzkiej głupoty i narzekania ciągle na wszystko. To ostatnie to akurat wielka wada Polaków ( to pierwsze zresztą też). Ciągle pisanie o wadach, wszystko jest bee. Żyjecie w najbardziej zróżnicowanym kraju kulturowo, kraju o którym wiele osób marzy pojechać a nigdy nie dostąpi takiej szansy z wielu względów. A jak mam reagować na wypowiedzi w których 70 % to ciągle narzekania?? Gdzie się pojawi Polak, to zawsze najpierw będzie krytykował. Masz rację, jeden woli malucha, drugi mercedesa s klasa. Porażka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nawzajem

Ubaw to mam tu z was i waszych ograniczonych pogladow .

Jest duza szansa ze po reformie prezydent zajmie sie regulacja w sprawie wolnego dostepu do Broni wtedy dostaniecie czkawki.A republikanskie firmy zbrojeniowe z Bushem na czele juz nie bede mialy tak fajnie ;)

Boli cie ze nie kazdy ma taki ograniczony poglad na zycie jak ty

Denerwujcie sie a ja nadal bede spokojnie odpisywal.

zacytuje jedego pana

"Konkretną winą Obamy jest bycie czarnym. Gdyby nie to nawet 20% obecnych ataków by się nie pojawiła.

Co do broni palnej - dostęp do niej zwiększa zagrożenie ludności. USA posiada wyższy wskaźnik przestępczości niż Europa, a w samej Europie również liczba morderstw jest wyższa tam, gdzie spora ilość broni palnej jest wśród społeczeństwa.

A to strzelaniny, a to dzieciak, który zastrzelił macochę w ciąży (i może odpowiadać jak dorosły - za nieodpowiedzialność miłośników przedłużania męskości o lufę).

Nie widzę żadnego sensu w upowszechnieniu broni palnej w społeczeństwie. Chcą tego zazwyczaj niedojrzałe, agresywne lub zestrachane osobniki. Chcą oni również możliwości bezkarnego zabijania każdego, kto przekroczy ich płot."

i popieram to w 100 %

MLODY CZLOWIEKU IDZ ABY MAMA CI MLEKO Z BRODY OTARLA BO NIE MASZ ZIELONEGO POJECIA JAKIE BZDURY WYPISUJESZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...