Skocz do zawartości

Dlaczego Ameryka?


Nowojorczyk22

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie zartuje.

Panstwowa sluzba zdrowia powinna byc juz dawno jak w innych krajach.Lekarz dla kazdego a nie tego kto ma $.

W dobie kryzysu i biedy jest duza szansa poparcia a ze republikanom to sie nie podoba ,niech sobie gadaja.Wladze kto inny trzyma teraz.

ps.A jak ktos jest nie legalnie to ma problem.

Nie żartujesz. Bredzisz. Z Polski wyjechałem między innymi dlatego, że miałem dość takiej niewolniczej mentalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Nie chce mi się tego wszystkiego komentować, bo spiesze się , więc napisze skrótem: USA ma jakieś zalety w ogóle?? No typowa Polska, wszędzie widzicie minusy i tylko o tym ta dyskusja. Może skupimy się na wadach Polski?? W zasadzie głupi to jest pomysł, wyszłaby: "niekończąca się opowieść". Chyba żaden kraj nie ma tylu wad (czytaj głupich ludzi, polityki, za dużo by wymieniać). Ameryka do Polski wydaje się rajem. Mój znajomy kiedy zapytałem go o porównanie...Wybuchnął śmiechem i długo nie mogliśmy go uspokoić. Nie wiem czy naprawdę wszyscy mieszkacie (czy też tylko byliście) w Stanach, czy po prostu większość z was ma wpisane USA dla"jaj";)). Aktorzy przereklamowani? Widze że nasza Polska manipulacja działa. Ludzie sami się oszukujecie. USA zawsze wyznaczało światową "modę", najwięcej rzechy bierze się właśnie z tego kraju. Nie bez przyczyny mówi się: Ameryka "rządzi" światem. Co by nie mówić, to jedyny kraj który ma takie możliwości...Nie będe rozwijał każdej swojej myśli, powinniście wiedzieć o co chodzi.

USA ma ogromna ilosc zalet problem polega na tym ze przez lata rozbudowujacy sie rzad probuje i czesto mu sie to udaje wpychac Amerykanom do gardla swoje zafajdane ustawy i prawa typu one size fits all, a ktorymi swiatli obywatele dusza sie coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze sa osoby biedne ktore nie moga pracowac(np niepelnosprawni) ale na leni nie mam zamiaru pracowac.

odniosne sie tego...ale wez takie osoby znajdz w spoleczenstwie,,,one sie boja prosci,mowic o swoich potrzebach bo zaraz sa ujete jako darmozjady itp i to sie tyczy pewnego % we wszystkich krajach i teraz jak zle popadniesz mozesz zapomniec o tzw Raju a to bedzie pieklo juz na ziemi zrobione przez niby to dobre i przyjemne osoby co sie czesto slyszy jak kto jest zagranica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartujesz. Bredzisz. Z Polski wyjechałem między innymi dlatego, że miałem dość takiej niewolniczej mentalności.

Niewolnicza mentalnosc no wez przestan.

Pewnie jestes typem ktorego kole w oczy noszenie dowodu osobistego heh

A mi sie wydaje ze ci padlo na glowe od hameryki.

Wszystkich tu boli ze beda placic skladki,w wiekszosci swiata ludzie placa i zyja.

Nie bede sie powtarzal Zdrowie nie powinno byc uzaleznione od ilosci $ i kazdy powinien miec rowne szanse nie wazne od koloru skory.

Jeszcze ustawa o zakazie broni i bedzie cos z usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewolnicza mentalnosc no wez przestan.

Pewnie jestes typem ktorego kole w oczy noszenie dowodu osobistego heh

A mi sie wydaje ze ci padlo na glowe od hameryki.

Wszystkich tu boli ze beda placic skladki,w wiekszosci swiata ludzie placa i zyja.

Ja nie mam problemu z placeniem skladek na ubezpieczenie zdrowotne.

Problem jest z tym ze czesc ludzi nie chce pracowac(placic skladek) ale oczywiscie chca miec opieke zdrowotna za darmow bo im sie nalezy(afroamerykanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce psa uderzyć to się kij znajdzie ;) Masa osób mieszka w warunkach przez Ciebie opisanych a jednak jest szczupła. To co jemy, czy ćwiczymy itp. zależy od nas.

Aha, czyli rozumiem, ze nie widzisz zaleznosci pomiedzy kultura, ktora kreci sie wokol samochodu i wszystkim co sie z nia wiaze, a otyloscia - tylko wszystko zalezy od nas, "There is no spoon".

Nie trzeba zaraz "organic". Mleko, banany, marchew, kukurydza (choćby nawet w puszce) i ziemniaki są do kupienia w każdym supermarkecie. Ja mieszkam obok dobrze zaopatrzonego sklepu, a jednak częśc osób stojąca w kolejce do kasy ma wózek wypełniony gotowcami składającymi się w 50% z tłuszczów nasyconych. Wcale nie tak tanich.

Tylko mowilem, ze do niedawana nawet nie bylo nic lokalnego czy organicznego w sklepach. Oczywiscie, ze nie trzeba jesc odrazu organicznego zeby dobrze sie odzywiac.

Jedzenie też jest niezbędne do życia, a jednak nikt go za darmo nie rozdaje.

To idac takim tokiem myslenia, zeby nie rozdawac za duzo za darmo, powinnismy zabrac tym co nie chca placic, dostep do autostrad, strazy pozarnej, autobusow w miastach, szkol podstawowych dla dzieci ktorych rodzice chca by pozostaly analfabetami itd. A jak nie chca sie zlozyc na pare kartek papierow, to nie, ale wtedy nie beda tez glosowac.

Dlaczego podatnik? Jak ktoś z wyboru się nie ubezpieczy, to niech płaci z własnej kieszeni.

A jak ktos nie ma ? Sady, komornicy, wiezienia kosztuja wszystkich. Ba, nawet financial assistance czesto jest wliczone w pozniejsze podwyzsznie stawki dla wszystkich.

Nie wiem skąd pomysł że wszystkie szpitale w USA są for-profit. Ja np. pracuję w szpitalu który jest non-profit. I nie jest on wyjątkiem.

Nigdzie nie napisalem, ze wszystkie szpitale sa for profit, napisalem ze sluzba zdrowia jest For Profit (glownie ubezpieczyciele) i tak tez jest. Dla niektorych to normalne najwyrazniej, zeby na zdrowiu (a wlasciwie niezdrowiu) zarabiac, dla mnie nie. Policja i straz pozarna nie zarabia na nieszczesciu ludzi, i sluzba zdrowia tez nie powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewolnicza mentalnosc no wez przestan.

Pewnie jestes typem ktorego kole w oczy noszenie dowodu osobistego heh

A mi sie wydaje ze ci padlo na glowe od hameryki.

Wszystkich tu boli ze beda placic skladki,w wiekszosci swiata ludzie placa i zyja.

Nie bede sie powtarzal Zdrowie nie powinno byc uzaleznione od ilosci $ i kazdy powinien miec rowne szanse nie wazne od koloru skory.

Jeszcze ustawa o zakazie broni i bedzie cos z usa

Tylko dlaczego ludzie z innych krajow w ktorych jest darmowa opieka zdrowotna przyjezdzaja do USA sie leczyc. Z ta twoja ustawa o zakazie broni to tez sie pokazales ;) . Nikt ci nie kaze odwiedzac ani mieszkac w USA jezeli ci sie te zecy podobaja. Zreszta, ja sie nie wypowiadam jakie prawa maja sie zmienic w Polsce bo tam nie mieszkam. Jezeli nie mieszkasz w USA to nie powinienes sie wypowiadac na temat praw USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego ludzie z innych krajow w ktorych jest darmowa opieka zdrowotna przyjezdzaja do USA sie leczyc.

Odp jest prosta Usa ma najlepiej rozwianieta opieke medyczna na swiecie.

Jezeli nie mieszkasz w USA to nie powinienes sie wypowiadac na temat praw USA

Niestety ale mam prawo sie do wypowiadania tu czy gdzie indziej i jesli bede mial na to ochote,czy komus sie to podoba czy nie.

Nie znasz mnie i nic nie wiesz z kim co gdzie jak i co robie w usa.Wiec splywa to po mnie .

Wracajac do tematu jakbys troche poczytal to bys wiedzial ze jednym z nadrzednych celow parti demokratycznej jest zniwelowanie prawa do swobodnego dostepu do broni palnej,no ale nie wymagam myslenia.

Sebastian, pamietaj, ze Polacy to narod w wiekszosci konserwatywny i tego lustrzane odbicie widac na tym forum.

Na szczescie nie wszyscy maja takie poglady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp jest prosta Usa ma najlepiej rozwianieta opieke medyczna na swiecie.

Niestety ale mam prawo sie do wypowiadania tu czy gdzie indziej i jesli bede mial na to ochote,czy komus sie to podoba czy nie.

Nie znasz mnie i nic nie wiesz z kim co gdzie jak i co robie w usa.Wiec splywa to po mnie .

Siedz sobie z stolicy i nie gadaj glupot jak nie wiesz do konca co sie dzieje i jak sie zyje w stanach.

Z jednym sie zgodze z toba broni w stanach jest za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...