Skocz do zawartości

Dlaczego Ameryka?


Nowojorczyk22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Czyli mam rozumiec ze wypowiadasz sie za wszystkich czarnych ?

Wnioski wyciągasz conajmniej dziwne. GDZIE napisałam że wypowiadam się za kogokolwiek? Skąd w ogóle pomysł że wypowiadam się za kogokolwiek? Przeczytaj dokładnie ustęp na który odpowiadałam. To że Obama traci popularność nie ma nic wspólnego z tym że jest czarny. Jest czarny, a jednak został prezydentem, prawda?

Nie zamierzam sie tlumaczyc ciagle.Zapraszam do zapoznania sie z ostatnim przemowieniem obamy w senacie

Znam je b. dobrze.

Ciekawe czy sie ci spodoba jak ci zabija twoje dziecko czy kogos z rodziny.

Szanse na to są nikłe. 90% morderstw w okolicach Chicago popełnianych jest przez czarnych na czarnych - w dzielnicach do których nikt normalny nie chodzi. Czy giną przy tym niewinni ludzie? Oczywiście. Tyle że zostają zabici z NIELEGALNEJ broni.

Mieszkam w miasteczku w którym było jedno morderstwo na przestrzeni 10 lat i była to sensacja stulecia.

Statystyki pokazuja ze bron powinna byc tylko w dobrych rekach a niestety nie da sie tego kontrolowac calkowicie.

Co to są "dobre ręce"?

Dziewczyno gdzies ty sie uchowala tu jest tyle podzialow ze glowa boli.Zachod europy wyglada troche lepiej ale tylko dlatego ze duzo spoleczenstwa jest wybita po ww2 i byl duzy naplyw obcokrajowcow szczegolnie z panstw arabskich i afryki

Pisałam o USA. Można upajać się bez końca pisaniem o braku podziałów w USA, prawda jest taka że segregacja istnieje (nie w takiej formie jak kiedyś, ale jednak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze Joanna zdarzają się wyjątki. Wiem co pisze i zdania nie zmienie. To samo co pisze potwierdza spora grupa moich znajomych. Polska jest jednym z najmniej tolerancyjnych krajów w Europie. A nasze mentalność...To jest po prostu okropne. Polak dla Polaka największym wrogiem, tak jest, skoro się z tym nie zgadasz mało wiesz. Zobacz co się dzieje np za granicą, Polacy muszą uważać na...Polaków. Najwiekszą "świnią" dla nas właśnie tam są rodacy. Nie tylko tam. Polska to chory kraj, są oczywiście ludzie na poziomie, są ludzie myślący już nowocześnie...Ale to wciąż za mało. W mniejszych miejscowościach pojawienie się czarnoskórego lub żółtego, zawsze wzbudza wielkie "emocje". Wytykanie palcami, śmiechy, obgadywanie. A pary "czarno-białe" do tej pory spotykają się z nietolerancją. A tłumaczenie że ludzie we wsiach nigdy nie widzieli "innego" i mają prawo do takich zachowań, jest co najmniej żałosne. Nigdzie nie spotkałem się w europie z taką zawiścią, podłością, kłamstwami, wyrachowaniem , zacofaniem, z takim dziwieniem się wszystkiemu jak w Polsce. Byłem tylko w pięciu krajach europejskich ale moge coś na ten temat napisać. Wielu moich przyjaciół, znajomych jest rozrzuconych po całej europie, wszyscy twierdza jak "jeden mąż" że Polska to jedyny taki kraj...jedynie tak zepsuty...Coś w tym musi byc. Jak Obama został wybrany prezydentem to z każdej strony dochodziły do mnie głosy typu: "Murzyn, małpa prezydentem, ale jaja". Taki jest obraz Polski niestety. Niczego nie dodaje, tak to wygląda. Są oczywiście i dobre rzeczy, ale w moim odczuciu, przegrywają z tymi złymi.

To wygląda na to, że ja mam w Europie innych znajomych, bo moi jakoś bardzo cenią sobie Polaków. W Polsce nie byli, ale Polaków znają, bo my jesteśmy wszędzie.

Ja nie popieram rasizmu. Wszędzie znajdą się ludzie, którzy innych będą wytykali palcami i wyśmiewali się. Ale generalizowanie, że większość ludzi w Polsce jest taka, to trochę naginanie rzeczywistości pod własne osądy.

Z tego, co widzę, to spotkało Cię wiele złego od znajomych, przyjaciół, czy innych Polaków, których spotkaleś na swojej drodze. Może miałeś po prostu pecha, a może ja mialam jakieś wyjątkowe szczęście, bo owszem, nie wszyscy ludzie, których spotkałam byli idealni, ale podłymi, kłamliwymi i wyrachowanymi bym ich nie nazwała.

No i nadal nie wiem, co miałeś na myśli myląc się w kwestii prezydenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę wiem jak jest w Polsce, Większość Polaków mówi o Polsce ze to "najgorszy" kraj z możliwych i jest w tym trochę prawdy. Naprawdę to co się u nas dzieje (Mentalność itp, to co wymieniam w co drugim poście) to przerasta ludzkie pojęcie. Opisałem już jak to wygląda i to niestety prawda, jestem pewny tego jak niczego innego. A to że się znajdą dobrzy ludzie...Wszędzie są dobrzy ludzie ale w niektórych miejscach... jest ich znikomy %. Nie mam już siły ani ochoty pisać jakim krajem jest Polska, to każdy widzi, nic nie trzeba dodawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski wyciągasz conajmniej dziwne. GDZIE napisałam że wypowiadam się za kogokolwiek? Skąd w ogóle pomysł że wypowiadam się za kogokolwiek? Przeczytaj dokładnie ustęp na który odpowiadałam. To że Obama traci popularność nie ma nic wspólnego z tym że jest czarny. Jest czarny, a jednak został prezydentem, prawda?

Pisalas cyt "Czarnoskórzy zawsze głosują na Demokratę."

Chodzilo mi o ten ustep.

Znam je b. dobrze.

ale fajnie

Szanse na to są nikłe. 90% morderstw w okolicach Chicago popełnianych jest przez czarnych na czarnych - w dzielnicach do których nikt normalny nie chodzi. Czy giną przy tym niewinni ludzie? Oczywiście. Tyle że zostają zabici z NIELEGALNEJ broni.

Mieszkam w miasteczku w którym było jedno morderstwo na przestrzeni 10 lat i była to sensacja stulecia.

Taka jestes pewna. Gratuluje pewnosci ,moze jestes niesmiertelna ? A skad wiesz ze nie znajdziesz sie kiedys na takiej ulicy ? A zadalas sobie pytanie skad ci ludzie maja nielegalna broń ? Dlaczego tak sie dzieje ? Gratuluje ale wystarczy jedna zablakana kula i 2 osoba mozesz byc ty.

Ale jak jestes taka pewna Gratulacje

Pisałam o USA. Można upajać się bez końca pisaniem o braku podziałów w USA, prawda jest taka że segregacja istnieje (nie w takiej formie jak kiedyś, ale jednak).

Jasne istnieje ale dlaczego jest tyle mieszanych malzenstw.Czyzby wpadki ;)

Joanna30

Mieszkalem swego czasu w akademiku gdzie bylo duzo obcokrajowcow z roznych czesci swiata.Zgadnij kto robil najwieksza wioche ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze też niektóre rzeczy żeby was "sprawdzić". Na każdym forum poświęconym przeróżnym rzeczom, da się zauważyć że wiekszość piszących to zakompleksione osobniki, nie mające pojęcia o tym o czym piszą. Czy to o USA, Niemcach czy o dupie Maryny. Tacy są niestety Polacy, miałem czas to sprawdzic, żyjąc w tym kraju ponad 20 lat. Ty również do nich się zaliczasz. Czyli żebyście pisali pozytywnie musiałbym napisać o USA w sposób raczej negatywny...Co za... ;). Odnośnie tego Trolla...To czy przypadkiem nie masz za małego "trolla" w gaciach? Kolejny kompleks? Wiedziałem że tak to się skończy:( Myślę że nie mam niskiego poziomo "ajkiu". Znaczy się że spora cześć świata też ma? No bo jak wiesz, wiekszość się z "nas" śmieje, reszta nienawidzi...Tak jestem fanem ( od 8 lat) USA, ale patrze obiektywnie. Ten kraj ma też sporo minusów, ale przeważają zdecydowanie dobre rzeczy. Przyznaje że często po moich postach widać niedoświadczenie...Ale to najłatwiejszy sposób żebyście coś napisali. Spodziewałem się jednak innych opinii, nie tylko pesymistycznych. Teraz dopiero się zastanowiłem, czego miałbym spodziewać się na takich forach...mentalnosci się nie zmieni, ona płynie w żyłach...Dobrze że u mnie tak do końca z tym nie jest:) Przesiedziałem trochę czasu w Niemczech i Austrii. Jak łatwo rozpoznać tam Polaka, już z odległości 100 metrów, serio. I nie mam tu na myśli polskiego języka. Słoma wystaje z butów!

Dalej zero argumentow, tylko jakcy polacy to sa niedobrzi, zakompleksieni, zawistni etc. Sam jestes swietnym przykladem "polactwa" w najgorszym i najbardziej prymitywnym wydaniu - zaczales od przedstawienia klamliwego wizerunku ameryki ( bo tak ci sie wydaje albo kolega byl i widzial i wszystko wie ) a gdy staralismy sie obiektywnie na to "wszystko najlepsze" spojrzec, zaczales wyzywac wszystkich. Osiagnales tez jeden z najnizszych poziomow trollowania, przytaczajac blyskotliwy kontrargument o "malym trollu w gaciach" - brakuje jeszcze tylko "twoja stara" albo "twoj stary" do pelnej kolekcji.

A co do trolla to oczywiscie mialem racje - wystarczy spojrzec na definicje trollowania z wikipedii:

"Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.Osoba stosująca trollowanie zwykle reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, zaś merytoryczna zawartość dyskusji ma dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje i przyczynia się do kontynuowania sporu. Sprawia to zazwyczaj takie wrażenie, jakby troll "sycił" się nimi. Najczęściej im więcej osób wpadnie w jego sidła i odpowie na jego post, tym bardziej wydaje się zadowolony."

Juz pierwsze twoje zdanie "Pisze tez niektore rzeczy, zeby was sprawdzic" opisuje caly twoj watek. Roznica jest taka, ze madry Troll nie ujawnia sie, a ty to wlasnie zrobiles.

Z uwagi na powyzsze wiec, podtrzymuje swoje zdanie co do Twojego niskiego IQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalas cyt "Czarnoskórzy zawsze głosują na Demokratę."

Chodzilo mi o ten ustep.

No i??? Bo nadal nie mam pojęcia o co Ci chodzi.

Taka jestes pewna.

Niczego na tym świecie nie można być pewnym, zawsze jest też szansa że zostaniesz zastrzelony na Marszałkowskiej w Warszawie.

Gratuluje pewnosci ,moze jestes niesmiertelna ?

Wiesz co, chcesz byc mądry a jesteś tylko mundry. Gdybyś mieszkał w USA to wiedzialbyś jak to wygląda - ludzie wybierają sobie miejsce zamieszkania biorąc pod uwagę m.in. czy jest bezpiecznie.

A skad wiesz ze nie znajdziesz sie kiedys na takiej ulicy ?

Dlatego wiele osób chce posiadać broń ;) A na "takiej ulicy" raczej się nie znajdę , bo nie mam po co.

A zadalas sobie pytanie skad ci ludzie maja nielegalna broń ?

Oświeć mnie proszę :)

Dlaczego tak sie dzieje ?

Oświeć mnie proszę :D

Gratuluje ale wystarczy jedna zablakana kula i 2 osoba mozesz byc ty.

Gadasz jak po syropie. Do niebezpiecznych dzielnic nie chadzam z oczywistych powodów.

Ale jak jestes taka pewna Gratulacje

Dziękuję ;)

Jasne istnieje ale dlaczego jest tyle mieszanych malzenstw.Czyzby wpadki :rolleyes:

Co ma jedno z drugim wspólnego? Segregacja ma głębsze podłoże niż tylko rasowe. Poza tym - znasz jakieś mieszane małżeństwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...