Skocz do zawartości

Dlaczego Ameryka?


Nowojorczyk22

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawi mnie dlaczego akurat wybraliście ten kraj, jako miejsce do turystyki, czy też stałego zamieszkania?? Co takiego jest w USA, czego nie ma w Europie?? W Polsce w wielu kręgach ludzie często mówią że USA jest jako kraj przereklamowane, zgodzicie się z tym?? Ja w tym roku niestety nie dostałem wizy, nie załamuje się tym, wiem że mi się uda za rok. Twierdzę że USA nie da się z niczym porównać...Fascynuje mnie bardzo, chociaż nigdy nie miałem możliwości tam być. Kilku moich znajomych ma te same odczucia, tzn, coś tego typu: USA to najwspanialszy kraj do zamieszkania, nie można go z niczym porównać, itp. Z tym że oni tam byli, więc mogą lepiej się wypowiedzieć w tej kwestji odemnie. A co wy myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Niezła odpowiedz. Ktoś ma jeszcze jakieś inne przemyślenia?? Czy USA jest naprawdę najbardziej fascynującym i dajacym najwiekszy rozwój...Krajem na świecie?? Jakby porównać Stany z Europą?? Nie byłem tam, ale wydaje mi się że w Stanach jest wszysko...I jeszcze więcej;). Wszystko co najlepsze...Najlepsi aktorzy, zespoły muzyczne, najbardziej profesjonalne gale sportowe, można tak wymieniać przez miesiąc;). Ciekawi mnie jacy są ludzie, napisałeś że inna mentalność, inna w jakim znaczeniu?? Prosze postarajcie odpowiedzieć na wszystkie pytania, w końcu dużo możecie napisać na ten temat. Wielu z was tam z pewnością jezdzi turystycznie, wielu na pewno mieszka i równie duża cześć ma plany związane z tym krajem. Miłej Nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mnie wrazenie robi architektura usa. Co prawda jeszcze nie bylem w stanach ale licze ze w przyszlym roku pojade. Ogolnie marze o wyjezdzie tam, ale to sie jeszcze zobaczy. No takze ta mentalnosc tamtych ludzi, podejscie do zycia - moze nie maja wyjatkowego ale mi pasuje tak jak tam jest. No i nie jestem w stanie powiedziec rzeczywiscie ze tam az tak mi sie spodoba czy cos, ale po zdjeciach i opowiadaniach to naprawde daze zeby tam wyjechac. Nie koniecznie na dlugo. Jest to takze kraj technologii - watpie ze ktos zaprzeczy praktycznie kazdy dzisiejszy sprzet pochodzi ze stanow. No i wracajac do architektury. Jak sie widzi zdjecia z wiekszych miast. Te budynki to naprawde takie jakby to powiedziec, taki respekt wywoluja, przynajmniej w moim przypadku.

@fugazi

nie chodzilo mi tu o miejsca produkcji a o miejsce gdzie zostalo wymyslone/zaprojektowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w USA prawie wszystko jest lepsze niz w Europie (w Polsce tym bardziej), wiec moze lepiej poszukac w odwrotnym kierunku np system prawny USA raczej chyba nie jest lepszy od europejskiego. No a chyba najwieksza wada jest system opieki zdrowotnej w USA. Lepiej nie chorowac jak sie nie ma pieniedzy. Jest tez wieksza przestepczosc, alkohol dopiero od 21 lat. No a poza tym no to chyba idealnie. Moglobybyc tylko troche taniej gdzieniegdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w USA prawie wszystko jest lepsze niz w Europie (w Polsce tym bardziej), wiec moze lepiej poszukac w odwrotnym kierunku np system prawny USA raczej chyba nie jest lepszy od europejskiego. No a chyba najwieksza wada jest system opieki zdrowotnej w USA. Lepiej nie chorowac jak sie nie ma pieniedzy. Jest tez wieksza przestepczosc, alkohol dopiero od 21 lat. No a poza tym no to chyba idealnie. Moglobybyc tylko troche taniej gdzieniegdzie.

Nielegalni którzy się leczą za pieniądze podatników nie narzekają na system opieki. W Polsce masz lepszy?

Przestępczość może jest większa w statystykach, ale najczęściej ściśle powiązana z określonymi okolicami/środowiskami, w porównaniu z Polską Stany wydają mi się oazą spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy uważamy że USA to jedyny taki...Kraj na ziemi. Czyli nic nie jest przereklamowane;) Ciekawi mnie jeszcze co możecie napisać o Stanach, może ktoś ma inne przemyślenia?? FUGAZI, bardzo zaciekawiła mnie twoja odpowiedz na temat przestępczości w USA. Jest tam spokojniej niż w Polsce?? Zawsze myślałem że tam można się spotkać z o wiele większym niebezpieczeństwem niż w Polsce czy ogólnie w Europie i w częstszych przypadkach. Możesz wyjaśnić dlaczego USA przy Polsce wydaje się oazą spokoju?? A orientujesz się jak jest w Texasie, szczególnie w Dallas?? Chciałbym dowiedzieć się czegoś bliżej o tej amerykańskiej mentalności, mam nadzieje że różni się diametralnie od polskiej?? Twist, zgadzam się, architektura jest niesamowita. Drapacze chmur, gigantyczne miasta, coś nie z tej ziemi;). Daje link : Skyline amerykańskich miast: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=172473. Miłego Oglądania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy uważamy że USA to jedyny taki...Kraj na ziemi.

Ci co tutaj narazie napisali tak uwazaja ,ja mam troche inne zdanie o tym ale o tym mozna poczytac w tym temacie ,,cudowna Ameryka:

http://www.usa.info.pl/board/Cudowna-Ameryka-t12557.html

i teraz to zalezy po co lecisz do usa,kogo tam spotkasz,,z czym lecisz do usa tak bedziesz odbierac to panstwo jak i kazde inne..

czy jesli bym na swojej drodze spotkal odpowiednie osoby to czym bym napisal ze tam jest Raj?oczywiscie ze tak i bez 2 zdan TAK ale zycie mi narazie daje cos innego jak raj i jakos musze z tym zyc ..

nie bede pisal ze w usa jest zle i zli sie ludzie bo to bedzie nieprawda ale nie jest az tak dobrze i tacy sa dobrzy,..rozumiesz??

moze kiedys polecisz i zobaczysz jak jest...i sam ocenisz ...moze dobrze wpadniesz moze zle...ja ci nie zycze abys zle popadl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jecli chodzi o architekture to akurat USA jest ubogim krajem pod tym wzgledem w zetknieciu z Europa czy niektorymi miejscami w Azji. Wiadomo ze downtown z wiezowcow dziala na wyobraznie ale nie sa to zdecydowanie jakies cuda architektury poza kilkoma wyjatkami takimi jak Chrysler.

Nowojorczyk jesli jestes tak zafascynowany skyline'ami i skyscraperami to obejrzyj sobie chocby Dubaj czy Szanghaj i wiele innych miast, masz je na tym forum do ktorego podales linka. USA juz nie ma najlepszych wiezowcow na swiecie. I nie zanosi sie zeby odzyskala palme pierwszenstwa bo najciekawsze inwestycje beda w najblizszych latach w innych miejscach, np. miasto-piramida w Moskwie. A z kolei jesli chjodzi o urbanistyke i infrastrukture Japonia bije Stany na glowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...