Skocz do zawartości

Dlaczego Ameryka?


Nowojorczyk22

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisałem dokładnie o co mi chodziło z "drugą kadencją". Chodzi o to że z góry wiadomo było co się święci...On zawsze był na "szczytach władzy"...Za dużo pisania. Co do reszty to no comments. Sebastian, no ale z tego linka wynika że w zasadzie w kwestiach rasowych w USA jest pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Może w tym temacie ktoś mi odpowie:) Co myślicie o Chicago? Słyszałem że to jedno z najbardziej niesamowitych miast w ameryce. Czytałem gdzieś że konkuruje z Nowym Jorkiem o tzw stolicę świata i dla wielu bardziej atrakcyjne wydaje się być właśnie Chicago. Ile w tym prawdy? Pozdrawiam i dzięki z góry:)

Mieszkam w Chicago. Kocham to miasto. Jedyne co mi nie pasuje to klimat. Na forum jest cały wątek o Chicago: http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...ago+ach+chicago

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan FUGAZI i pan hoffander, przykład typowej polskości. Zastanawiam się panowie w czym wam się nie podoba Obama? Nie wiem, dlatego że jest czarny? Że nagle czarnoskóry stał się "najpotężniejszym człowiekiem na świecie"?

Obama wygrał wybory dzięki głosom BIAŁYCH ludzi. Czarnoskórzy zawsze głosują na Demokratę.

Nie przyszlo bo to nie ma nic do rzeczy.Po reformie nic sie nie zmieni.

To po co reforma skoro nic się nie zmieni? ;)

I tu sie mylisz bo bardzo duzej grupie amerykanow nie podoba obecna ustawa o dostepie do broni palnej.

A wielu ludziom sie podoba. Ja do nich należę, choć broni nie posiadam.

Kur*a otwórzcie sobie własny temat, bo waszego głupiego, polskiego pierdo***ia nie chce mi się już czytać. Odpowiadajcie na pytania albo wypad z tematu.

Nie jesteś guru tego forum ani właścicielem wątku. Założyłeś temat, może byc i tak że niektóre odpowiedzi nie będą Ci się podobały.

Ok, spróbuje jeszcze raz. Skoro USA ma tyle wad to dlaczego tam siedzicie, lub też wiążecie z tym krajem przyszłość?? Porównajcie Europe z USA. Które z nich ma więcej plusów a które więcej minusów?? Z waszego punktu widzenia.

USA ma wady jak każdy kraj, nie ma kraju bez wad. Komuś pasuje kalafior, innemu pietruszka. Mnie bardziej pasuje USA, z wielu powodów o których pisałam już nieraz i już mi się nie chce :)

Ubaw to mam tu z was i waszych ograniczonych pogladow .

Jest duza szansa ze po reformie prezydent zajmie sie regulacja w sprawie wolnego dostepu do Broni wtedy dostaniecie czkawki.A republikanskie firmy zbrojeniowe z Bushem na czele juz nie bede mialy tak fajnie :D

Prezydent nie jest dyktatorem i musi się liczyć z głosami ludzi którzy do wybrali.

zacytuje jedego pana

"Konkretną winą Obamy jest bycie czarnym. Gdyby nie to nawet 20% obecnych ataków by się nie pojawiła.

Co do broni palnej - dostęp do niej zwiększa zagrożenie ludności. USA posiada wyższy wskaźnik przestępczości niż Europa, a w samej Europie również liczba morderstw jest wyższa tam, gdzie spora ilość broni palnej jest wśród społeczeństwa.

A to strzelaniny, a to dzieciak, który zastrzelił macochę w ciąży (i może odpowiadać jak dorosły - za nieodpowiedzialność miłośników przedłużania męskości o lufę).

Nie widzę żadnego sensu w upowszechnieniu broni palnej w społeczeństwie. Chcą tego zazwyczaj niedojrzałe, agresywne lub zestrachane osobniki. Chcą oni również możliwości bezkarnego zabijania każdego, kto przekroczy ich płot."

O byciu czarnym - napisalam już wyżej. Tzw. "racial card" wyciągają tylko dupki którym brakuje argumentów.

Ludzi chcą dostępu do broni by się BRONIĆ. Tam gdzie jest łatwy dostęp do broni nielegalnej powinien też być łatwy dostęp do legalnej broni.

I to jest piekne ze po mimo tylu roznic kulturowych ludzie zyja ze soba i nie ma tak widocznych podzialow jak w europie.

Teraz to już bredzisz :rolleyes: NIE MA PODZIAŁÓW???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem dokładnie o co mi chodziło z "drugą kadencją". Chodzi o to że z góry wiadomo było co się święci...On zawsze był na "szczytach władzy"...Za dużo pisania. Co do reszty to no comments. Sebastian, no ale z tego linka wynika że w zasadzie w kwestiach rasowych w USA jest pozytywnie.

Napisałeś, że nasz prezydent trwa już drugą kadencję. To chyba wystarczająco dokładnie, prawda?

Nie rozumiem też co masz na myśli mówiąc, że "z góry wiadomo było co się święci".

Piszesz nieprawdę, dlatego Ci to wytknęłam. Naszemu obecnemu prezydentowi w przyszłym roku kończy się pierwsza kadencja. Co się święci to ja nie wiem, ale na drugą raczej nie będzie wybrany. No, chyba że miałeś na myśli jakiegoś innego prezydenta.

Ale rozumiem, że lepiej Ci napisać no comments.

Po co więc zadajesz pytania i wypowiadasz się, jeśli nie oczekujesz odpowiedzi i dyskusji, a jedynie przytakiwanie?

A co do rasizmu... Nie wiem, skąd pochodzisz, że mówisz, że jak Obama został wybrany prezydentem, to w Polsce na każdym kroku czuć "zagrożenie". Ja pochodzę z małej miejscowości. Do dziś często tam bywam. Od kilku lat mieszka tam rodzina czarnoskórych. Para lekarska. Nikt nie patrzy na nich jak na dziwolągów, nie czuje się "zagrożony". Wręcz przeciwnie - dostać się do nich to bardzo trudna sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi chcą dostępu do broni by się BRONIĆ. Tam gdzie jest łatwy dostęp do broni nielegalnej powinien też być łatwy dostęp do legalnej broni.

To tez

Broni nie posiadam ale mam wielu wielu znajomych Amerykanow, badzo zacnych i nobilnych ludzi i tak tak bogatych a jakze, dla ktorych odebranie prawa do broni popedziloby ich do rewolucji na pewno. Ci ktorzy probuja sie wypowiadac nie maja zielonego pojecia czym dla prawdziwego Amerykanina jest kolekcja bardzo dobrej i bardzo drogiej broni, mozliwosc pojechania na polowanie mozliwosc strzezenia swojego dobytku i rodziny w razie czego. Wielu z nich przygotowuje pociski wlasnymi rekoma, traktuje bron jak sztukmistrzostwo (bo to jest). Tego przecietny Polak z Polski nie rozumie po prostu jego rozum tam nie siega, nie czuje tego bo nie wychowal sie w takich warunkach. W Finlandii dzieci w szkolach podstawowych przychodza z shot guns do szkoly aby w drodze do szkoly i do domu nie pasc ofiara np. bialego niedzwiedzia. Pisanie bzdetow ze Ameryka potrzebuje ograniczenia broni jest kompletnym niedouczeniem. Bandyci natomiast gdziekolwiek beda znajda dostep dp nielegalnej broni i jej po prostu uzyja z bardzo prostego powodu sa bandytami i mordercami i nie ma to nic wspolnego z prawem do posiadania broni WCALE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obama wygrał wybory dzięki głosom BIAŁYCH ludzi. Czarnoskórzy zawsze głosują na Demokratę.

Czyli mam rozumiec ze wypowiadasz sie za wszystkich czarnych ?

To po co reforma skoro nic się nie zmieni? ;)

Nie zamierzam sie tlumaczyc ciagle.Zapraszam do zapoznania sie z ostatnim przemowieniem obamy w senacie

A wielu ludziom sie podoba. Ja do nich należę, choć broni nie posiadam.

Ciekawe czy sie ci spodoba jak ci zabija twoje dziecko czy kogos z rodziny.

Prezydent nie jest dyktatorem i musi się liczyć z głosami ludzi którzy do wybrali.

Dokladnie i stara sie przetlumaczyc

O byciu czarnym - napisalam już wyżej. Tzw. "racial card" wyciągają tylko dupki którym brakuje argumentów.

Ludzi chcą dostępu do broni by się BRONIĆ. Tam gdzie jest łatwy dostęp do broni nielegalnej powinien też być łatwy dostęp do legalnej broni.

Wiesz rozne dupki chwytaja sie innych smiesznych pogladow zeby ciagnac $ ze swoich interesow,szczegolnie na rynku zbrojeniowym

Statystyki pokazuja ze bron powinna byc tylko w dobrych rekach a niestety nie da sie tego kontrolowac calkowicie.

Teraz to już bredzisz :) NIE MA PODZIAŁÓW???

Dziewczyno gdzies ty sie uchowala tu jest tyle podzialow ze glowa boli.Zachod europy wyglada troche lepiej ale tylko dlatego ze duzo spoleczenstwa jest wybita po ww2 i byl duzy naplyw obcokrajowcow szczegolnie z panstw arabskich i afryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze Joanna zdarzają się wyjątki. Wiem co pisze i zdania nie zmienie. To samo co pisze potwierdza spora grupa moich znajomych. Polska jest jednym z najmniej tolerancyjnych krajów w Europie. A nasze mentalność...To jest po prostu okropne. Polak dla Polaka największym wrogiem, tak jest, skoro się z tym nie zgadasz mało wiesz. Zobacz co się dzieje np za granicą, Polacy muszą uważać na...Polaków. Najwiekszą "świnią" dla nas właśnie tam są rodacy. Nie tylko tam. Polska to chory kraj, są oczywiście ludzie na poziomie, są ludzie myślący już nowocześnie...Ale to wciąż za mało. W mniejszych miejscowościach pojawienie się czarnoskórego lub żółtego, zawsze wzbudza wielkie "emocje". Wytykanie palcami, śmiechy, obgadywanie. A pary "czarno-białe" do tej pory spotykają się z nietolerancją. A tłumaczenie że ludzie we wsiach nigdy nie widzieli "innego" i mają prawo do takich zachowań, jest co najmniej żałosne. Nigdzie nie spotkałem się w europie z taką zawiścią, podłością, kłamstwami, wyrachowaniem , zacofaniem, z takim dziwieniem się wszystkiemu jak w Polsce. Byłem tylko w pięciu krajach europejskich ale moge coś na ten temat napisać. Wielu moich przyjaciół, znajomych jest rozrzuconych po całej europie, wszyscy twierdza jak "jeden mąż" że Polska to jedyny taki kraj...jedynie tak zepsuty...Coś w tym musi byc. Jak Obama został wybrany prezydentem to z każdej strony dochodziły do mnie głosy typu: "Murzyn, małpa prezydentem, ale jaja". Taki jest obraz Polski niestety. Niczego nie dodaje, tak to wygląda. Są oczywiście i dobre rzeczy, ale w moim odczuciu, przegrywają z tymi złymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...