Skocz do zawartości

Dlaczego Ameryka?


Nowojorczyk22

Rekomendowane odpowiedzi

Może w tym temacie ktoś mi odpowie:) Co myślicie o Chicago? Słyszałem że to jedno z najbardziej niesamowitych miast w ameryce. Czytałem gdzieś że konkuruje z Nowym Jorkiem o tzw stolicę świata i dla wielu bardziej atrakcyjne wydaje się być właśnie Chicago. Ile w tym prawdy? Pozdrawiam i dzięki z góry:)

Chicago jest OK

Ale klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Pisz wiecej, dajesz ubaw wielu czytajacym

Cieszy mnie to ze sie cieszysz bede pisal wiecej :-)

MLODY CZLOWIEKU IDZ ABY MAMA CI MLEKO Z BRODY OTARLA BO NIE MASZ ZIELONEGO POJECIA JAKIE BZDURY WYPISUJESZ.

Dobrze tato a mam ci zaparzyc meliske

Czekam na wasze sfrustrowane wywody .Posmiejemy sie wspólnie :-)

Może w tym temacie ktoś mi odpowie:) Co myślicie o Chicago? Słyszałem że to jedno z najbardziej niesamowitych miast w ameryce. Czytałem gdzieś że konkuruje z Nowym Jorkiem o tzw stolicę świata i dla wielu bardziej atrakcyjne wydaje się być właśnie Chicago. Ile w tym prawdy? Pozdrawiam i dzięki z góry:)

Chyba jackowo ;)

No to masz **jowe wrażenie. Ja po prostu nie lubię bardzo ludzkiej głupoty i narzekania ciągle na wszystko. To ostatnie to akurat wielka wada Polaków ( to pierwsze zresztą też). Ciągle pisanie o wadach, wszystko jest bee. Żyjecie w najbardziej zróżnicowanym kraju kulturowo, kraju o którym wiele osób marzy pojechać a nigdy nie dostąpi takiej szansy z wielu względów. A jak mam reagować na wypowiedzi w których 70 % to ciągle narzekania?? Gdzie się pojawi Polak, to zawsze najpierw będzie krytykował. Masz rację, jeden woli malucha, drugi mercedesa s klasa. Porażka!!

Nowojorczyk nie przejmuj sie nie ktorzy mieli zle dziecinstwo i wyrzucaja swoje grozby przez interenet, bo tak im latwiej.Ale pamietaj nie wszyscy sa tacy. Kultura przede wszystkim.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz **jowe wrażenie. Ja po prostu nie lubię bardzo ludzkiej głupoty i narzekania ciągle na wszystko. To ostatnie to akurat wielka wada Polaków ( to pierwsze zresztą też). Ciągle pisanie o wadach, wszystko jest bee. Żyjecie w najbardziej zróżnicowanym kraju kulturowo, kraju o którym wiele osób marzy pojechać a nigdy nie dostąpi takiej szansy z wielu względów. A jak mam reagować na wypowiedzi w których 70 % to ciągle narzekania?? Gdzie się pojawi Polak, to zawsze najpierw będzie krytykował. Masz rację, jeden woli malucha, drugi mercedesa s klasa. Porażka!!

1. Bluzgi zachowaj dla siebie, na mnie nie robia wrazenia. A jesli nie umiesz inaczej to nie pisz w ogole.

2. Jak reagowac? Moze po prostu... nie reagowac? Wiem, trudne dla mlodego zacietrzewionego. To rzeczywisacie koszmar ze ktos jest tak bezczelny ze ma inne zdanie! W dodatku ten ktos wie o czym mowi a ty znasz z opowiadan. No jak oni smia!

3. Nie widziales nigdy ani USA ani Papui ale wiesz ze jedno to merc a drugie to maluch. Gratuluje genialnej percepcji!

Sebastian masz urojenia jesli widzisz gdzies tutaj grozby. Cieszy mnie bardzo deklaracja o czestszym pisaniu, smiechu nigdy za duzo ;)

Tak a propos twojego multi-kulti. Zadanie domowe, zastanow sie dlaczego we wszystkjich miastach w USA imigranci tworza swoje wlasny enklawy. Dlaczego istnieja Chinatown,. Little Italy, Little Havana, getta murzynskie i Jackowo. Jesli byles kiedykolwiek w zwyklym McDonaldzie na Manhattanie czy Brooklynie to widziales tam z biali siedza przy jednym stoliku, czarni przy innym, a azjaci przy jeszcze innym. Kolejna zagadka, dlaczego tak sie dzieje? I nie musisz tutaj pisac, znam odpowiedz. I podejrzewam ze ci ktorzy znaja zycie z realiow a nie z bajek i teoryjek tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian chyba masz rację. Ja naprawdę nie rozumiem jak można ciągle TYLKO narzekać na kraj który tak naprawdę dyktuje warunki w prawie wszystkich dziedzinach życia. Ameryka wcale bardzo nas nie potrzebuje, amerykanie nie zakładają forów o Polsce:) My bez ameryki bylibyśmy jeszcze w epoce kamienia łupanego w wielu rzeczach. A że ma minusy? A które państwo ich nie ma. O wadach Polski nie warto pisać, bo jak kiedyś wspomniałem to mogłaby być "niekończąca się opowieść". Uważacie się za wielce obiektywnych? A w waszych odpowiedziach czuć głównie pesymizm i ciągle wady i wady. Jak wam zle to zapraszamy do Polski albo innej części europy:) Z pewnością zaczniecie inaczej pisać...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście hoffander, Afryka to mercedes s klasa, USA to maluch :) Nie wiem, może ktoś wam płaci za pisanie samych negatywnych rzeczy o stanach? Widzisz, tylko Polacy potrafią tak wyprowadzić z równowagi, przy tym nawet nie muszą bluzgać, wystarczy im głupia gadka (próba manipulacji). Twój argument że nie byłem nigdy w Afryce ani w USA, i na tej podstawie moge się mylić gdzie jest lepiej, jest co najmniej debilny. Gdzie byś wolał mieszkać, w Korei Północnej czy w Norwegii. W Iraku, czy na Kajmanach?? Nie wiesz gdzie?? :D Już teraz wiesz jaką głupotę palnąłeś. Jest dużo dostęp do informacji, można sporo dowiedzieć się o wszystkich państwach, oczywiście to nie to samo co w nich być, ale zawsze coś. Niektórym nie pomoże nawet mieszkanie w danym państwie, jak ktoś jest...To na zawsze nim pozostanie. A teraz odpowiedz na temat twojego multi coś tam. Jak np czarny, żółty pojawi się na jakiejś polskiej wiosce, to wzbudza sensację godną prezydenta:) Ludzie wychodza na ulice i przyglądają się takiej osobie jakby była co najmniej kosmitą;) Zresztą takie zachowania lub podobne spotkamy jeszcze w wielu miastach w naszym "tolerancyjnym" kraju. To tylko jedna rzecz pokazująca jak daleko jesteśmy w tyle, Polska jest w Europie tylko na papierze (na mapie). Nawet na tym forum jedna osoba pisała coś o czarnuchach... Szkoda że w rzeczywistości "odwaga" tak by nie pozwoliła powiedzieć. Wiele osób za możliwość chocby spędzenia kilku dni w ameryce, dałaby się "pokroić", a wy...Brak słów, szkoda moich nerwów, bo to Polska...I niech mi ktoś jeszcze napisze że w Polsce jest ok i że nie odstaje od reszty to... :rolleyes: Miłego Dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian masz urojenia jesli widzisz gdzies tutaj grozby. Cieszy mnie bardzo deklaracja o czestszym pisaniu, smiechu nigdy za duzo ;)

Tak a propos twojego multi-kulti. Zadanie domowe, zastanow sie dlaczego we wszystkjich miastach w USA imigranci tworza swoje wlasny enklawy. Dlaczego istnieja Chinatown,. Little Italy, Little Havana, getta murzynskie i Jackowo. Jesli byles kiedykolwiek w zwyklym McDonaldzie na Manhattanie czy Brooklynie to widziales tam z biali siedza przy jednym stoliku, czarni przy innym, a azjaci przy jeszcze innym. Kolejna zagadka, dlaczego tak sie dzieje? I nie musisz tutaj pisac, znam odpowiedz. I podejrzewam ze ci ktorzy znaja zycie z realiow a nie z bajek i teoryjek tez.

A ja ci mowie ze za duzo filmow gangsterskich ogladasz.

Dzielnice ktore opisujesz wynikaja z tego ze w danym rejonie akurat osiedlila sie dana grupa etniczna.

Oj wspolczuje ci naprawde takiego myslenia.Za duzo GTA.

Sebastian chyba masz rację. Ja naprawdę nie rozumiem jak można ciągle TYLKO narzekać na kraj który tak naprawdę dyktuje warunki w prawie wszystkich dziedzinach życia. Ameryka wcale bardzo nas nie potrzebuje, amerykanie nie zakładają forów o Polsce:) My bez ameryki bylibyśmy jeszcze w epoce kamienia łupanego w wielu rzeczach. A że ma minusy? A które państwo ich nie ma. O wadach Polski nie warto pisać, bo jak kiedyś wspomniałem to mogłaby być "niekończąca się opowieść". Uważacie się za wielce obiektywnych? A w waszych odpowiedziach czuć głównie pesymizm i ciągle wady i wady. Jak wam zle to zapraszamy do Polski albo innej części europy:) Z pewnością zaczniecie inaczej pisać...;]

Wiesz w duzej mierze jak popatrzysz na podobne fora gdzie pisuje polonia, zobaczysz jeden wielki zal sfrustowanych ludzi ktorym sie nie ulozylo w zyciu i wyladowuja emocje na takich forach.

inna sprawa mentalnosc Polska ktora jest zawistna a szczegolnie na swoich rodakach z czego jestesmy niestety slynni.

Duzo by tu pisac ale wiedz jedno ze najwazniejsze jest sie nie poddawac takim ludzia i isc do przodu.Wiec nie ma czym sie przejmowac.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze wszystkim co piszesz Sebastian:) Żeby było więcej takich ludzi, to coś by z tego kraju było. Niestety stanowimy zdecydowaną mniejszość. Przeglądałem wielotematowe fora, wszędzie jest niestety tak samo, ludzie piszą tylko o wadach, jakie to typowo polskie. I pózniej dziwią się że z Polski cały świat się śmieje. Co do Gta, to mi się przypomniało...Jest taka scenka filmowa w Gta 4 w której jedna z postaci mówi do głównego bohatera: On nie jest Polakiem, on jest gentelmanem...To tez daje sporo do myślenia. A za granicą, Polak dla Polaka jest największym wrogiem, zresztą nie tylko tam...To przykre. Polska mentalność...ach szkoda słów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekstami o GTA daliscie mniej wiecej odpowuedz na to ile macie lat. Ha gralem w to jajkies 10-12 lat temu, dobijalem wtedy do 20 i tez nie wiedzialem na czym wlasciwie polega zycie.

Dobraliscie sie jak w korcu maku. Jeden z urojeniami wszedzie widzi rasizm i to ze ktos konus grozi lub obraza, uwazajacy sie za kulturalnego zbalazl oparcie w bluzgajacym prostaku, a drugi przytakujacy mu i narzekajacy na ksenofobie i nietolerancje jednoxzesnie sanemu bluzgajacy na innych i nietolerancyjny na to ze maja inne zdanie. Obaj wiecie wszystko o Polakach i obaj xyjecie teoria a nie praktyka. Pogadamy moze kiedys jak juz dorosniecie. Tymczasem spijajcie sobie z dziubkow dalej. Nie chce mi sie w tym uczestniczyc bo szkoda naprawde czasu na rozmowe z kims kto zadajac pytanie oczekuje tylko jednej odpowiedzi, a wszystkie przeciwne jego wizji, nawet jesli jest och przytlaczajaca wiekszosc, zrzuca na karb tego ze on na pewno wie lepiej bo mu kolega opowiadal i nazywa te inne wypowiedzi "chujowymi".

Trzymajcie sie chlopcy. I pamietajcie, to tylko forum internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze wszystkim co piszesz Sebastian:) Żeby było więcej takich ludzi, to coś by z tego kraju było.

...powiedział facet znający kraj z filmów, seriali i gier video. Normalnie kabaret.

Żyjecie w najbardziej zróżnicowanym kraju kulturowo (...)

Gdzie my żyjemy to my wiemy. Bardziej zróżnicowane kulturowo są Indie.

A jak mam reagować na wypowiedzi w których 70 % to ciągle narzekania??

Normalnie, zadałeś pytanie otrzymałeś odpowiedzi. Ludzie wymieniają Ci plusy i minusy.

w wielu miastach w naszym "tolerancyjnym" kraju.

Pojeździłbyś tu i tam, świata kawałek zobaczył to byś zrozumiał jak tolerancyjna jest Polska. Bez cudzysłowu.

Jeszcze ustawa o zakazie broni i bedzie cos z usa

Tak, w tej chwili US to kompletna beznadzieja. Gdybyś nieco wiedział o realiach politycznych i historycznych w jakich została sformułowana II poprawka, trochę o poglądach Ojców Założycieli i nieco o historii US może oszczędziłbyś sobie takich kompromitacji. Jak skasuje wszystkie poprawki to US będzie rajem. USrajem.

Odp jest prosta Usa ma najlepiej rozwianieta opieke medyczna na swiecie.
popieram reformy prezydenta Obamy gdyz uwazam je za sluszne i potrzebne.
Po reformie nic sie nie zmieni.

Czyli jest najlepszy system opieki medycznej na świecie który trzeba zreformować ale tak żeby nic się nie zmieniło i Ty to popierasz. Jesteś spoko ziomal. A jak to popierasz? Jesteś rezydentem, obywatelem? Czy tak sobie popierasz bo Błogosławiony Husajn Obama jest cool?

Prezydent Obama jest pierwszym ktory cos na serio robi dla kraju a nie dla wlasnych interesow

Oczywiście. To nie podlega dyskusji. Prezydent Obama jest bez mała święty, Błogosławiony juz zresztą jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...powiedział facet znający kraj z filmów i seriali. Normalnie kabaret.

Nastepny samozwaniec ktory mial zaszczyt dostapic amerykanskiej ziemi . (smiech)

Tak, w tej chwili US to kompletna beznadzieja. Gdybyś nieco wiedział o realiach politycznych i historycznych w jakich została sformułowana II poprawka, trochę o poglądach Ojców Założycieli i nieco o historii US może oszczędziłbyś sobie takich kompromitacji. Jak skasuje wszystkie poprawki to US będzie rajem. USrajem

Obys sie nie zdziwil

Pojeździłbyś tu i tam, świata kawałek zobaczył to byś zrozumiał jak tolerancyjna jest Polska. Bez cudzysłowu.

uuu to byles gdzies wiecej niz usraju,no patrzcie jaki ty swiatowy .To byla wycieczka Last minute ?

Czyli jest najlepszy system opieki medycznej na świecie który trzeba zreformować ale tak żeby nic się nie zmieniło i Ty to popierasz. Jesteś spoko ziomal. A jak to popierasz? Jesteś rezydentem, obywatelem? Czy tak sobie popierasz bo Błogosławiony Husajn Obama jest cool?

No widzisz egoisto zmieni sie duzo bo te 50mln osob bedzie mogla wkoncu byc ubezpieczona i nie bedzie podzialu na szlachte i pana czy biedaka.Skladka boli ? no coz oby ciebie to nigdy nie spotkalo ale pamietaj kolo fortuny zwane losem ,moze nie byc laskawe wiecznie.

Oczywiście. To nie podlega dyskusji. Prezydent Obama jest bez mała święty, Błogosławiony juz zresztą jest.

Zamiast kpic bys posluchal co ma do przekazania chodz raz.

Tekstami o GTA daliscie mniej wiecej odpowuedz na to ile macie lat. Ha gralem w to jajkies 10-12 lat temu, dobijalem wtedy do 20 i tez nie wiedzialem na czym wlasciwie polega zycie.

Dobraliscie sie jak w korcu maku. Jeden z urojeniami wszedzie widzi rasizm i to ze ktos konus grozi lub obraza, uwazajacy sie za kulturalnego zbalazl oparcie w bluzgajacym prostaku, a drugi przytakujacy mu i narzekajacy na ksenofobie i nietolerancje jednoxzesnie sanemu bluzgajacy na innych i nietolerancyjny na to ze maja inne zdanie. Obaj wiecie wszystko o Polakach i obaj xyjecie teoria a nie praktyka. Pogadamy moze kiedys jak juz dorosniecie. Tymczasem spijajcie sobie z dziubkow dalej. Nie chce mi sie w tym uczestniczyc bo szkoda naprawde czasu na rozmowe z kims kto zadajac pytanie oczekuje tylko jednej odpowiedzi, a wszystkie przeciwne jego wizji, nawet jesli jest och przytlaczajaca wiekszosc, zrzuca na karb tego ze on na pewno wie lepiej bo mu kolega opowiadal i nazywa te inne wypowiedzi "chujowymi".

Trzymajcie sie chlopcy. I pamietajcie, to tylko forum internetowe.

No patrzcie I kto to mowi..

Czyli wedlug ciebie osoba ktora gra w GTA to osoba niepelnoletnia a grami zajmuja sie tylko osoby niepelnoletnie ? .

No to cie uswiadomie przemysl rozrywkowy jakimi sa gry, jest w duzej mierze napedzany przez doroslych bo oni wydaja $ na tzw. gry.Gdybys poswiecil troche czasu zobaczylbys ile osob tzw doroslych zyje tym swiatem bo to jest taki sam nalog jak tyton,alkohol czy hazard.Wiec twierdzenie ze ktos kto gra w GTA o jego wieku jest smiechem.Masz Kolejne bardzo plytkie podejscie oceny czlowieka.

Piszesz ze masz doswiadczenie i praktyczna wiedze ! Czyzbys byl jednym z nielicznych wybranych ktorzy przystapili laski bycia na amerykanskiej ziemi a reszta to dno.

Powolujesz sie na wiekszosc to niestety cie zmartwie bo nie kazdy podchodzi tak jak ty do zycia "Kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one"

Masz ponad 30 lat i jeszcze nie zrozumiales ze kazdy moze miec swoje zdanie i swoja opinie na temat a jak ktos ma inna obrazasz sie.Wstyd panie goff taki duzy i nie madry.

Wracajac do kolegi Nowojorczyka oceniasz chlopaka za to ze ma marzenia.Kazdy ma do tego prawo i zaden flustrat nie bedziemu ich odbieral bo jemu sie nie udalo.Chlopak grzecznie pyta a dostaje stek jadu .Jakie to polskie.

Mnie osobiscie nie obchodzi czy bedziesz tu pisal/czytal to jest forum publiczne i kazdy ma prawo pisac co mu sie zywnie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...