Skocz do zawartości

Dodatkowy Sponsor


irma

Rekomendowane odpowiedzi

ma to znaczenie - ona nie potrzebuje zadnego sponsora jesli spelnia okreslone wymogi

Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Po odbyciu mojej procedury EOS opisze moje doswiadczenia w tej kwestii.

Pani Karino, czy tymi wymogami jest to, ze:

- nie posiadam dlugow medycznych i kredytowych

- nigdy nie korzystalam z pomocy panstwa

- posiadam bezterminowe zatrudnienie

- pracuje na moj wlasny SSN

- nie mnialam konfliktu z prawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje irmo - jesli masz przepracowane 40 kwartalow i spelniasz wymogi - wtedy w ogole zmieniaja sie przepisy dot. Ciebie. Ma to znaczenie - i to ogromne- ze przepracowalas 40 kwartalow, bo Ty - jesli spelniasz odpowiednie wymogi - nie potrzebujesz wtedy zadnego sponsora - potrzebujesz tylko zupelnie inne dokumenty. Powodzenia. :)

Nasunelo mi sie teraz pytanie. Czy jezeli ktos byl i pracowal nielegalnie, ale placil podatki na swoj SSN przez powiedzmy 5 lat przed uzyskaniem zielonej karty, do AOS mial oczywiscie sponsora, to kiedy w takim wypadku wygasaja obowiazki sponsora wzgledem sponsorowanego, po kolejnych 5 latach czy w takim wypadku liczy sie te 10 lat od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostalem zle zrozumiany ....mailem na mysli to ze jak dostanie GC wtedy pewne sprawy beda sie liczyc od nowa jak oczekiwanie na obywatelstwo ..nie mialem na mysli sponsora jesli o to chodzi

Irma jestes dobrym przyszlym rezydetem(obywatelem) i jesli nic sie nie wydarzy to dostaniesz GC..USA takich osob oczekuja :) jak z reszta wszedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunelo mi sie teraz pytanie. Czy jezeli ktos byl i pracowal nielegalnie, ale placil podatki na swoj SSN przez powiedzmy 5 lat przed uzyskaniem zielonej karty, do AOS mial oczywiscie sponsora, to kiedy w takim wypadku wygasaja obowiazki sponsora wzgledem sponsorowanego, po kolejnych 5 latach czy w takim wypadku liczy sie te 10 lat od nowa?

tu jest tak: albo masz sponsora i MUSI byc te 10 lat - albo nie masz sponsora. Nie ma tu wyjatkow, ze sponsor bedzie na X lat, bo ktos pracowal 2, 3, 4 lata.

Sponsor podpisuje dokument na 10 lat/40 kwartalow pracy albo do momentu obywatelstwa osoby sponsorowanej - i od tego nie ma wyjatkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę z innej beczki. będziemy składać o GC w Polsce (mój mąż jest obywatelem USA i mieszkamy teraz w Polsce) więc z tego co wiem potrzebuję dodatkowego sponsora. Moje pytanie to: czy mój mąż będzie mógł przejąć moje sponsorowanie po tym jak wjedziemy do USA, jeżeli tak to po jakim czasie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
tu jest tak: albo masz sponsora i MUSI byc te 10 lat - albo nie masz sponsora. Nie ma tu wyjatkow, ze sponsor bedzie na X lat, bo ktos pracowal 2, 3, 4 lata.

Sponsor podpisuje dokument na 10 lat/40 kwartalow pracy albo do momentu obywatelstwa osoby sponsorowanej - i od tego nie ma wyjatkow.

Czesto forumowicze wspominaja o odpowiedzialnosci sponsora przy staraniu sie o zielona karte.

Czy ktos moglby mi po krotce wyjasnic na czym ta odpowiedzialnosc polega?

Moj maz, obywatel USA, jest sponsorem, a jego siostra joint-sponsorem. Jaka jest ich odpowiedzilnosc za mnie?

Jak daleko ona siega? Co, jesli dojdzie do rozwodu, a ja utrzymam zielona karte? Z gory dziekuje za jakiekolwiek podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...