Skocz do zawartości

Dodatkowy Sponsor


irma

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie sledze zamieszczane posty, jednak nie znalazlam informacji dotyczacych mojego problemu.

Po slubie z obywatelem zamierzam uregulowac swoj pobyt w USA (Adjustment of Status). Moj przyszly maz ma niewystarczajace dochody i wiem, ze bedzie potrzebny dodatkowy sponsor. Ja wjechalam do US ponad 10 lat temu na wizie turystycznej i obecnie mam zaliczone 10 lat placenia podatkow i SS (byla to praca nielegalna bez przerw, na moj prawdziwy SSN). Czy w zwiazku z tym bedzie wymagany dodatkowy sponsor? Pozdrawiam, Irma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielegalny pobyt i praca beda wybaczone i nie bedzie to zbyt zle wygladalo dzieki placeniu przez ciebie podatkow, ale niestety zadne twoje zarobki nie sa wliczane do AOS, tylko i wylacznie zarobki twojego sponsora/sponsorow.

Wiem, ze sponsor jest odpowiedzialny finansowo za osobe sponsorowana do czasu uzyskania przez nia obywatelstwa lub tez wypracowania 40 kwartalow SS. Ja te kwartaly mam juz wypracowane stad moje pytanie o tego dodatkowego sponsora. (chodzi o proces EOS po slubie z obywatelem, ktory ma niewystarczajace dochody bo jest na emeryturze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze pracowalas te 10 lat za bardzo Cie nie ratuje, bo im zalezy na tym, zebys nie obciazala finansowo panstwa po tym jak zostaniesz rezydentem, wiec co bylo w przeszlosci to zupelnie inna historia. Jezeli jednak Wasz wspolny dochod (Twoj i meza) przekracza poverty guidelines dla okreslonej liczby osob ktore Twoj maz ma na utrzymaniu to tez mozna tak zrobic, pod warunkiem ze przez min. rok po zatwierdzeniu GC nadal bedziesz otrzymywac dochod z tego samego miejsca pracy gdzie obecnie. Jezeli nie to pozostaje niestety szukanie joint sponsora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze sponsor jest odpowiedzialny finansowo za osobe sponsorowana do czasu uzyskania przez nia obywatelstwa lub tez wypracowania 40 kwartalow SS. Ja te kwartaly mam juz wypracowane stad moje pytanie o tego dodatkowego sponsora. (chodzi o proces EOS po slubie z obywatelem, ktory ma niewystarczajace dochody bo jest na emeryturze).

masz racje irmo - jesli masz przepracowane 40 kwartalow i spelniasz wymogi - wtedy w ogole zmieniaja sie przepisy dot. Ciebie. Ma to znaczenie - i to ogromne- ze przepracowalas 40 kwartalow, bo Ty - jesli spelniasz odpowiednie wymogi - nie potrzebujesz wtedy zadnego sponsora - potrzebujesz tylko zupelnie inne dokumenty. Powodzenia.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irma tak jak ktos Ci napisal,,nie ma znaczenia ze placilas podatki kiedys (to jest na plus) pewne sprawy zaczynaja sie od tzw nowa, a wiec bedziesz musiala ta tzw norme wypracowac ale jako juz staly rezydent GC.

ma to znaczenie - ona nie potrzebuje zadnego sponsora jesli spelnia okreslone wymogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje irmo - jesli masz przepracowane 40 kwartalow i spelniasz wymogi - wtedy w ogole zmieniaja sie przepisy dot. Ciebie. Ma to znaczenie - i to ogromne- ze przepracowalas 40 kwartalow, bo Ty - jesli spelniasz odpowiednie wymogi - nie potrzebujesz wtedy zadnego sponsora - potrzebujesz tylko zupelnie inne dokumenty. Powodzenia. :)

W takim razie przepraszam za wprowadzenie w blad. Co bysmy bez Ciebie Karino zrobili:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...