Skocz do zawartości

Ginekolog Usa /tabletki Anty


cornelai123

Rekomendowane odpowiedzi

ja bralam yasmin przez 3 miesiace i nie polecam choc kazdy organizm inny. ja bylam wiecznie zla albo plakalam bez powodu,np. ogladajac reklame w tv :)moje emocje zmienialy sie z minuty na minute, poszlam do lekarki ( innej niz tej co mi tabletki przepisala- ta sama klinika ;)) no i ta stwierdzila ze w zyciu by mi yasmin nie przepisala bo z doswiadczenia wie ze kobiety sie na nie strasznie skarza, tym bardziej patrzac na moja historie medyczna, gdzie moj organizm jest bardzo wrazliwy na tego typu leki ( tabletki mialam zmieniane wiele razy z powodu roznych skutkow ubocznych)

jak najbardziej polecam wizyte u ginekologa przed przyjmowaniem tabletek ktorych sie nie zna lub poproszenie kogos o przeslanie z PL tych ktore sie bierze/bralo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

moim zdaniem kobiety poprostu zwalają na tabletki bo same nie potrafia sobie poradzic ze soba i swoją psychiką i łatwiej powiedziec o jestem zla i naburmuszona niz sie wziac za siebie wstac rano i pomyslec o jaki piekny dzisiaj dzien. jestem pewna ze jakby podawali kobietom witaminki i mowili ze to hormony to nie jedna by sie skarzyla ze ma bole brzucha ,wiekszy apetyt itd ,poprostu to sobie wmawiamy (jesli jestesmy zdrowymi kobietami) sa wyjatki jesli ktos jest uczulony na jakas substancje lub chory ,a jesli nie to to poprostu wmawianie sobie , tak jak z sexem bez zapezpieczenai i urojoną ciazą ...nagle wszystko pasuje tyjemy mamy super apetyt zachcianki jest nam niedobrze ;) hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie moge sie z toba zgodzic. w polsce bralam tabletki przez okolo 6 lat z malymi przerwami, nie mialam zadnych objawow, wszystko bylo dobrze, gdy przyjechalam do usa niestety wszystko sie zmienilo, zmienialam klimat, mieszkam w gorach i moj organizm potrzebowal duzo czasu aby sie przestawic. probowalam 4 rodzajow tabletek i niestety tylko yasmin powodowal wahania nastroju i zmiany zachowania. pozostale dawalay mi inne skutki uboczne ale nic wspolnego z moimi emocjami. niestety hormony maja ogromny wplyw na nasze zachowanie, nastroje i inne funkcje organizmu i jesli sa zle dopasowane to mieszaja bardzo w organizmie.

p.s ja( mowie w swoim i tylko swoim imieniu) wlasciwie nie potrzebuje wymowek jesli chodzi o swoje zachowanie, uwazam sie za osobe szczesliwa i nie moge narzekac na zycie, wiec zwalanie czegos na tabletki bylo by zupelnie bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branie jakichkolwiek tabletek anty bez uprzednich badań (choćby na krzepliwość krwi) to lekkomyślność.

BTW - jestem żywym dowodem na to, że są kobiety którym tabletki (a brałam kilka rodzajów) nie służą. Wahania nastroju to był pikuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branie jakichkolwiek tabletek anty bez uprzednich badań (choćby na krzepliwość krwi) to lekkomyślność.

Zgadzam sie ze warto zainwestowac w wizyte u lekarza, bo czesto leczenie skutkow zle dobranych lekow moze sie okazac duzo drozsze niz wizyta przed. W Polsce bralam Jasmin a tutaj Yasmin, zupelnie inaczej na mnie dzialal. W Polsce wszystko swietnie, a tutaj zaczelam odczuwac i zauwazac wiele skutkow ubocznych (humorki, depresje, rozstepy itp). Jak masz wybor i przylecialas na niedlugi okres czasu, to popros kogos zeby Ci przeslal zapas, przynajmniej Twoj organizm przywykl do danego typu i nie bedziesz musiala eksperymentowac.

Co do Yaz, to u nas w Kalifornii pewna wieksza firma prawnicza poszukuje osob, ktore walcza ze skutkami ubocznymy po tym leku i szykuja sie do wielkiego procesu przeciw temu koncernowi. Brzmi dosc powaznie, chociaz z drugiej strony w Kalifornii mozna skarzyc kazdego, praktycznie za wszystko ... :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze najpierw przeczytacie posty? oczywiscie zgadzam sie z wami ,ale ja chodze do lekarza czy to tak trudno zrozumiec ze mam wszystkie badania? moze lepiej przeczytac posty wczesniej??? i temat antykoncepcji zamykam

Dziekuje za wypowiedzi :)

____________________________________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wtrace swoje trzy grosze:

mialam przepisany Yaz tutaj, ale moje pierunskie ubezpieczenie go nie pokrywa i musialabym bulic $70 na miesiac. Dano mi druga recepte na srodek generic i place tylko $20 na miesiac, co nie wydaje mi sie az tak drogie.

Po tabletki poszlam do pielegniarki ginekologicznej: nie trzeba bylo sie umawiac na wizyte z lekarzem. Pielegniarka porobila wszystkie badania, jakie zrobilaby lekarka, wypisala recepte, zadzwonila z wynikami i wsio. Recepta na trzy miesiace, ktora mozna odnawiac online, wiec nie trzeba lazic za tym osobiscie.

Planned Parenthood - wlasnie mnie tak tanio nie wychodzilo, a i nie jest chyba az tak profesjonalne, jak szpital.

Dziewczyny, lepiej pojsc do lekarza, zbadac sie, chociaz co 6 miesiecy, a nie tak w ciemno brac hormony i potem sie dziwic, ze nam wasy rosna. :( W koncu tu o nasze zdrowie chodzi, nie wolno tego zaniedbac. Nie szkoda pieniedzy na zdrowie.

Aha, jeszcze jedno: wiem, ze kupowanie lekow online z Kanady jest nielegalne. Czy wiec przesylanie lekow z PL do USA nie jest nielegalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...