Skocz do zawartości

Szkoła Języka Angielskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki. Będę musiał jutro na spokojnie to wszystko ogarnąć, poczytać, bo dzisiaj tylko tak wstępnie to wszystko przeglądałem, zaskoczyły mnie te zmiany. :) Przez cały maj zajęty byłem załatwianiem tej szkoły językowej, wszystkie formalności itp., aż w końcu dzisiaj wchodzę i się dowiaduję tyle nowych rzeczy.. Swoją drogą właśnie tak się zastanawiam, czy lepiej było wcześniej czy może jednak lepsze są te obecne zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

mam już za sobą większość spraw związanych z wyjazdem do szkoły językowej do NYC na 6 tygodni.. SEVIS jakoś udało mi się opłacić w banku BZ WBK ponieważ obsługują to całe western union.. chociaż teraz widzę, że mimo tego, że bym wybrał na tej stronie fmjfee.com opłatę za pomocą karty kredytowej, to mógłbym również zapłacić kartą płatniczą z logo master-card lub visa.. no cóż, będę wiedział na przyszłość aby nie wybierać money order bo tylko nerwy z tym były.. a tak to bym opłacił sobie kartą płatniczą przez internet szybko i pewnie, bo mam na swojej karcie logo master-card więc..

Teraz mam takie pytanie.. może ktoś był już w podobnej sytuacji... We wtorek byłem na rozmowie z konsulem, otrzymałem wizę F-1 i teraz czekam na kuriera, który mi przywiezie I-20 oraz paszport z wizą... a szkoła mi się zaczyna we wtorek, 8 czerwca więc oczywiste jest, że się spóźnię o dzień lub dwa.. I teraz, mam na I-20 przy Remarks: napisane: The student is permitted to start classes up to 2 weeks late, in cases where the student enters the U.S. after their program

start date. Otherwise, the student must begin studies on the designated start date.

A więc z tego wnioskuję, że nie będę mieć (odpukać) żadnych problemów przy wlocie np. 9 czerwca, prawda..? Skoro taka informacja znajduje się na samym I-20 to chyba nie jest żadna bzdura..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm rozmowa przebiegła bardzo szybko.. Pani zapytała mnie co robią rodzice, czy kiedyś już byłem w tego typu szkole, na jak długo chce tam lecieć, czy mam tam jakąś rodzinę czy kogoś a później patrzyła w komputer i powiedziała: ''ooo, widzę wyjazd do Stanów już był...'' a ja: taaak, był :) I powiedziała, że wiza będzie ważna przez 5 lat po czym coś tam dodała, że będzie ona obowiązywać tylko na ten wyjazd czy coś w tym stylu.. więc nie bardzo rozumiem.. jeśli na 5 lat to chyba będę mógł do innych szkół latać na tej wizie także, co..? bo trochę to co powiedziała wyklucza się jedno z drugim... Wie ktoś może jak to będzie..? :D

Aa... sly6... więc sądzisz, że ta informacja na I-20 przy napisie Remarks ma duże znaczenie tak? Jeśli się troszkę spóźnię i przylecę do USA np. w środę, 9 czerwca, to chyba nic się nie stanie..? Chyba nie będę miał problemów z urzędnikiem..? Po prostu niezwłocznie na drugi dzień tj. 10 czerwca udam się do szkoły wg instrukcji... ?

A tak w ogóle to się wystraszyłem, że w ambasadzie mi zabrali I-20.. no ale w sumie tam są także pola w tym formularzu, które musi wypełnić ambasada więc pewnie przyjedzie to razem z paszportem..? Tylko nie bardzo rozumiem jak to jest gdy np. osoby mają wizę F-1 na 5 lat i żeby lecieć sobie znowu do innej szkoły to tylko muszą mieć przysłane I-20 ze szkoły i sobie mogą lecieć.. ale przecież w I-20 są miejsca, które musi wypełnić ambasada więc jak to jest...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj moze cos znajdziesz dla Ciebie:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...archers.html#F1

widzisz moze byc tak ze cos sie moglo zmienic w przepisach a moze nie

bo kiedys mozna bylo wziasc nowe I-20 i leciec sie uczyc a tutaj takie cos,poszukaj czegos na www,jak bedziesz na granicy to sie spytaj o ta sprawe urzednika-idz do biura imigracyjnego i tam powinni Ci to wyjasnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

podnoszę temat:)

czy zna może ktoś DOBRĄ szkołę j.ang w californii?chciałabym za jakiś czas zrobić cerfyfikat.Zależy mi na jakiejś sprawdzonej szkole.może ktoś zna stronę z w miarę wiarygodnym rankingiem szkół?:)z góry dzięki

jak beda znac jezyk polski to tak wyslij ale lepiej wyslij przetlumaczone,moze ktos banku Ci takie cos napisze i sie podpisze

z tego co pisaly osoby ze po dostaniu I-20 wtedy oplacasz sevis i idzies na rozmowe,,masz nawet w tym sevis taka rubryke jak I-20 i numer jakis tam musisz podac..zobacz sobie dobrze jak kto wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...