Skocz do zawartości

Szkoła Języka Angielskiego


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A no to będę się martwił jak dotrze do mnie I-20 :( Póki co muszę w przyszłym tygodniu udać się do tego banku PEKAO, wpłacić dolary, załatwić to oświadczenie i stworzyć elektroniczny dostęp do tego konta.. widzę, że jednak będzie wszystko łatwiej płacąc elektronicznie.. Jeszcze jedna rzecz, która mnie męczy to moment zapłaty za szkołę... nie wiem kiedy to się płaci.. Bo chyba nie od razu skoro chcą najpierw zaświadczenie, że mam pieniądze na koncie.. bo logiczne, że gdybym zapłacił od razu za szkołę to by widzieli, że mam pieniądze bo nimi zapłaciłem heh... Chętnie bym zobaczył tutaj wypowiedzi osób, które były na kursach ang w USA, jak ten proces rekrutacyjny wygląda a dokładniej sprawa o którą mi chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie osobiscie tym wszystkim nie zajmowalam , ale w moim przypadku bylo to tak ze najpierw wplacalam pieniadze za rozpatrzenie wniosku, potem potwierdzenie ze mam pieniadze na szkole. Teraz odeslali mi I-20 i musze zaplacic te I-901 ( mam nadzieje własnie, ze mozna przez internet gdyz wszystko jest mi utrudnione bo nie jestem w polsce do dnia spotkania w ambasadzie ) . A juz za kurs pieniadze wplaca sie jakos przed kursem krotko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oplacic sevis bedziesz mogla przez neta ,,z tym nie ma problemow..

I tak miej wiecej to jest, ze oplata wstepna-pokazanie szkole ze ma sie kase na nauke,i-20 potem sevis no i rozmowa z Konsulem gdzie tez trzeba pokazac ze mamy na nauke a potem oplata za szkole jak mamy wize,,jesli tego nie zrobimy to szkola zglosi Nas do sevis a wtedy nawet jak uda Nam sie wleciec na teren USA to bedziemy miec status jako nielegalny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pierwsze co muszę udać się w przyszłym tygodniu do tego banku :( Póki nie załatwię tam tego o czym pisałem wcześniej, nie mogę zamawiać szkoły już teraz...

Jeszcze takie pytanie.. Czy jakiekolwiek papiery będą musiały przejść przez notariusza?? Np. oświadczenie z banku o środkach na koncie czy coś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.. W banku będę musiał prosić o przynajmniej 3 kopie tego zaświadczenia z oryginalnymi pieczątkami i podpisami, prawda..? Jedna do wysłania tam do USA do szkoły a drugą kopię zabiorę do ambasady na rozmowę.. trzecia dla mnie w razie czego, zapasowa :( No i poproszę aby wystawili to oświadczenie w języku angielskim także bo zakładam, że nie będzie z tym problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie ...

w chwili obecnej planuje jechac do szkoly tylko na 2 miesiace potem jak juz wspomnialam mam zaplanowana wycieczke ale ..

jesli bylaby opcja zostania na kursie dluzej, przedluzenie wizy ...

Co lepiej powiedziec na rozmowie ? ze chce tylko na 2 miesiace czy ze jak kurs bedzie dobrze szedl to chcialabym go przedluzyc moze potem zaczac studia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...