Skocz do zawartości

Szkoła Języka Angielskiego


Rekomendowane odpowiedzi

ta znajoma moze zadzwonic na centrale do Ambasady USA w Warszawie ......

sly6 nic nie da dzwonienie czy pujscie na spotkanie wizowe z obywatelem gdyz

1. obywatel USA moze isc do ambasady ale - zalatwic swoje sprawy i ma do tego inne pomieszczenie (jak schodzi sie do piwnicy w Warszawie to na pol pietrze po prawo jest to male pomieszczenie) obywatele polscy ida do piwnicy na duza sale

2.Rozmawia sie z konsulem przez pancerna szybe i osoba jedynie zainteresowana moze byc przy rozmowie ktora ubiega sie o wize

Kilka lat temu byl ze mna w ambasadzie znajomy (obywatel) ale nie po to aby mi pomagac a dla tego ze byl w odwiedzinach w polsce i nie mial gdzie w tym czasie isc, mogl zejsc ze mna na dol i grzecznie siedziec sobie na krzeselku- ale na rozmowie przy pancernej szybie musialem byc sam.

Prosze jednak sprawdzic moze cos sie zmienilo od tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

promilm zle mnie rozumiales ...a dlaczego?

czy ja napisalem ze ma isc na rozmowe tam gdzie On?a no nie,,moze isc do sekcji dla obywateli ktora ma wejscie od ul.Pieknej -pare metrow dalej od wejscia dla osob po wizy a czy takie cos teraz dziala to nie wiem

poszukaj postow Gocharynki z dawnych lat to co pisala a to bylo chyba w 2004 czy 2005 roku...Bo Ona takie cos zrobila ale to bylo jakis czas temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spytać, jak jest z wizami F1 tj. długością ich ważności... Ostatnio z turystycznymi jest tak, że sporo ludzi dostaje je na 10 lat.. A jak jest ze studenckimi? Bo podobno można dostać takową max na 5 lat, a jak jest w rzeczywistości? Na ile zazwyczaj ludzie je dostają.. tak w miarę często spotykane lata ważności..? Zmierzam do pytania, czy gdybym np. w maju ubiegał się o wizę studencką by polecieć na intensywne kursy np. na 1,5 miesiąca, to czy istnieje taka szansa, że mógłbym wizę F1 dostać nawet na te 5 lat.., a jeśli by się tak zdarzyło, to czy np. za te 2 lata, kiedy będę się ubiegał o przyjęcie na studia w NYC, a moja wiza F1 będzie wciąż ważna, mógłbym na studia lecieć wciąż na tej wizie (z formularzem I-20) ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 dostajesz na tyle na ile masz napisane na I20. jak idziesz do szkoly na kurs na 1.5 miesiaca dadza ci I20 wlasnie na tyle i koniec kropka. to zupelnie inna spiewka niz z wiza turystyczna. poza tym turystycznej wizy nie dostajesz na dluzej niz na 6 miesiecy pobytu. to w paszporcie na 10 lat to tylko promesa nic nie gwarantujaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, byc moze to byl wyjatek albo pomylka, ale ja mialam I-20 do szkoly dwuletniej i dostalam F-1 na 5 lat. Inna sprawa ze F-1 jest wazna na D/S, czyli jak dlugo utrzymujesz status studenta jest ok, nawet powyzej tych 5 lat, tyle ze potem nie mozesz juz podrozowac. To samo pewno w druga strone, ze jak przyjedzisz do szkoly dwuletniej a pochodzisz jeden semestr i Cie zglosza to pewno juz nie jest tak wesolo, ale pamietam jak Karina kiedys pisala ze wizy typu D/S rzadza sie innymi prawami, ze dopoki nie mamy wyroku sadu imigracyjnego to tak naprawde jestesmy ok czy cos, jak kogos interesuje to prosze poszukac w jej wpisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm moze zle to ujelam. I-94 dostajesz na tyle czasu na ile masz I-20 (tj na ile masz status studenta). jak masz na I-94 D/S tzn ze sie odnosi do tay na I-20 ktore masz aktualnie. Ja mam takie D/S i mam juz drugie I-20 z innej szkoly i to wlasnie data na tym ostatnim I20 definuje do kiedy moge tu zostac (no chyba ze potem sobie zalatwie kolejne I-20). Przynajmniej ja to tak rozumiem :) pogrzebanie w postach kariny moze wiele wyjasnic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo D/S ozancza duration of status, czyli tak dlugo jak utrzymujesz status na tyle Twoja wiza bedzie wazna. W zwiazku z tym ze nie mozesz chodzic do szkoly z wygasnietym I-20 bedziesz musiala starac sie o nowe jak ta szkola sie skonczy. Chodzi mi o to ze nawet po tym terminie jaki masz wpisany na F-1 mozesz nadal miec wazny status studencki, czyli I-20 i cala reszte, chyba ze cos przeinaczylam, to przepraszam. A co do Kariny to racja, co bysmy tu bez niej zrobili?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a mi właśnie chodziło o (dobra nazwe to) promesę F1.. czyli że np. jak teraz zapisze sie do szkoły językowej, przyślą mi I-20, i pojadę do ambasady na rozmowę o wizę F1, to wówczas gdyby dali mi promese F1 na 5 lat, to bym na niej poleciał na te kursy oczywiście, a później - za 2 lata - gdybym zdecydował sie pójść na studia do USA, problem z promesą miałbym już z głowy, tak...? Bo bym mógł polecieć na tej co mi dali gdy leciałem na kursy językowe...? A więc by mi uniwersytet lub college przysłał po wszystkim już ew. I-20 i mógłbym lecieć... ta?? Druga sprawa to taka, czy jest szansa, że dadzą mi tę wize F1 w ambasadzie jesli chce leciec na intensywne kursy i to na 1,5 mies. ? Pytam, bo wiem ze ogolnie takie istnieją ale kompletnie nie orientuję się jak są przyznawane... co i jak i w jakich sytuacjach... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a mi właśnie chodziło o (dobra nazwe to) promesę F1.. czyli że np. jak teraz zapisze sie do szkoły językowej, przyślą mi I-20, i pojadę do ambasady na rozmowę o wizę F1, to wówczas gdyby dali mi promese F1 na 5 lat, to bym na niej poleciał na te kursy oczywiście, a później - za 2 lata - gdybym zdecydował sie pójść na studia do USA, problem z promesą miałbym już z głowy, tak...? Bo bym mógł polecieć na tej co mi dali gdy leciałem na kursy językowe...? A więc by mi uniwersytet lub college przysłał po wszystkim już ew. I-20 i mógłbym lecieć... ta?? Druga sprawa to taka, czy jest szansa, że dadzą mi tę wize F1 w ambasadzie jesli chce leciec na intensywne kursy i to na 1,5 mies. ? Pytam, bo wiem ze ogolnie takie istnieją ale kompletnie nie orientuję się jak są przyznawane... co i jak i w jakich sytuacjach... :)

Do ambasady zawsze idziesz po promese, wiza to jest to co Ci wbijaja na granicy. Ja juz bardzo nie pamietam, ale Kara_kc mowi ze wizy F-1 dostaje sie na tyle na ile masz w I-20, ja dostalam na 5 lat pomimo ze szkola byla dwuletnia, ale nie moge Ci zagwarantowac ze taka jest regula, bo po F-1 bylam raz i nie pytalam innych, byc moze dostaniesz a tyle co masz w I-20 i wtedy Twoj problem sam sie rozwiaze. Poza tym gdybys po paromiesiecznym kursie wrocil do Polski i po dwoch latach chcialbys rozpoczac studia w USA to i tak bedzisz sie musial starac o nowa F-1, bo na promesie wpisuje sie do jakiej szkoly idziesz (chyba ze bylaby to ta sama szkola angielskiego, to wtedy nie wiem jak jest, pewno trzeba caly czas utrzymywac status studenta, ale jak chcesz wiedziec na pewno poszukaj albo poczekaj na inne odpowiedzi, bo to jest tak jak mi sie wydaje, co niekoniecznie jest prawda:P). Nie wiem jaka jest szansa ze Ci dadza promese czy nie, ale ogolna zasada jest taka ze biorac pod uwage ze wszystkie czynniki sa takie same predzej dadza promese osobie jadacej na studia, im lepszy uniwersytet tym lepiej, niz do szkol jezykowych, ale dopoki nie sprobujesz to sie nie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...