Skocz do zawartości

Szkoła Języka Angielskiego


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...

wie juz ktos moze jak to wyglada z tym ze obywatel moze isc na rozmowe ? do mnie leci z usa I-20 . teraz musze sie tylko umowic na wizyte. szkole mam na 2 miesiace, potem lece do chin . moj chlopak jest amerykaninem moglby to wszytsko ladnie wyjasnic bo mi pewnie nie dadza dosc do slowa :/ jestem po prawie rocznym pobycie w niemczech, w celu szkolenia niemieckiego , teraz chcialabym podszkolic angielski a stany tylko ze wzgledu na chlopaka bo nie byl juz rok w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od czerwca chciałbym zacząć intensywny kurs języka angielskiego w NYC, a dokładniej w tej szkole: http://www.kaplaninternational.com/pl/szko...-nowy-jork.aspx

Czasu już niewiele, a ja myślę już naprawdę poważnie o tej szkole i proszę osoby zorientowane o pomoc. Mam na początek kilka pytań..

1. Jak udowodnić tejże szkole, że posiadam obecnie nieco ponad 4,000$ skoro mam te pieniądze w gotówce.?? Możecie mi podpowiedzieć coś? Kurs wyniesie mnie łącznie z opłatą rekrutacyjną chyba 2,050$ i teraz jak to udowodnić, że mam te pieniądze?

2. W którym momencie postępu rekrutacyjnego się udowadnia szkole te pieniądze? Mam na myśli to np. że teraz wypełnię na ich stronie internetowej (którą podałem wyżej) swoje dane i co dalej.. ? Jak to wygląda?

3. O co chodzi dokładniej z tą opłatą SEVIS..? Kojarzy mi się, że to jest zwykła opłata za wystawienie przez szkołę I-20 form, tak? I teraz pytanie kiedy tą opłatę się wnosi? Ponieważ chcę powiedzieć, że nie mam żadnych elektronicznych kont bankowych czy kart kredytowych, chcę operować wyłącznie gotówką i przelewami za pomocą druków bankowych..

Tak w ogóle to będę się starał o wizę F1 bo lecę na kursy intensywne (30h tygodniowo), na 5 tygodni najprawdopodobniej.. na pewno nie krócej..

Bardzo proszę o odpowiedź osoby zorientowane, w miarę możliwości proszę nie odsyłać mnie do jakichś stron bo się dosyć naczytałem a chcę teraz poznać wasze doświadczenia, opinie i porady.. Będę naprawdę wdzięczny, nie ukrywam, że spieszy mi się, ponieważ na dniach będę wypełniać ten elektroniczny formularz rekrutacyjny..

p.s. jestem pewien, że chcę tam pójść do tej szkoły językowej, byłem w NYC dwa tygodnie temu, poznałem realia i już nie mam wątpliwości ;)

Dziękuje z góry, pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz sie jak to udowodnic?moze slowem,pisemem i dobrym slowem?

a tak na powaznie

Nie ma nic lepszego niz zaswiadczenie z banku ale nie wyciag a podpisane zaswiadczenie ze masz tyle i tyle kasy na koncie,raz dziewczyna na forum musiala przeslac 2 razy takie zaswiadczenie bo miala dolary i euro a szkola chciala wiedziec ile ma razem w dolarach,...bo euro mozna zmienic -wymienic na dolary ale szkola nie musi znac jaki jest dany kurs na takie cos

tak wiec zakladaj konto i wkladaj kase

mozna placic w inny sposob niz karta ,tutaj masz to ladnie wyjasnione :

http://www.ice.gov/sevis/i901/faq4.htm#_Toc81222058

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a czy takie zaświadczenie z banku musi być przetłumaczone również na język angielski? Czy może po prostu takie jakie dostanę takie wysyłam do tej szkoły...?

P.S. z tego co tutaj czytam na tej stronie co podałeś sly6, tą opłatę SEVIS nie wnoszę do szkoły do której się wybieram a do jakiegoś specjalnego miejsca, znalazłem tam adres do St. Louis. Tak? A więc wychodzi na to, że szkole będę musiał zapłacić tylko za naukę i opłatę rekrutacyjną.. A za to wystawienie I-20 płacę w to ściśle określone miejsce w St. Louis.. Hmm trochę zakręcone to wszystko...

A i jeszcze jedno.. I-20 szkoła mi wyśle dopiero jak ten odpowiedni organ w St. Louis zaksięguje moją opłatę na koncie i poinformuje o tym szkołę, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak beda znac jezyk polski to tak wyslij ale lepiej wyslij przetlumaczone,moze ktos banku Ci takie cos napisze i sie podpisze

z tego co pisaly osoby ze po dostaniu I-20 wtedy oplacasz sevis i idzies na rozmowe,,masz nawet w tym sevis taka rubryke jak I-20 i numer jakis tam musisz podac..zobacz sobie dobrze jak kto wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...