Skocz do zawartości

Szkoła Języka Angielskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Imonia, nazwiska oraz numery telefonów osób, u których zatrzyma się lub które odwiedzi Pan/Pani w Stanach Zjednoczonych podczas swojej podróży turystycznej lub służbowej

POWINNAM tu kogos wpisac czy nie ? jak staram sie o wize studencka ? bo tam jest adres gdzie zamierzam sie zatrzymac ... planuje leciec ok 18 maja, szkola sie zaczyna od 1 czerwca wiec przez 10 pierwszych dni zostaje u mojego chlopaka potem chcemy wynajac mieszkanie kolo mojej szkoly wiec wpisalam adres chlopaka narazie ... i teraz niewiem czy jego rodzicow tu wpiswac czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witajcie, proszę o pomoc.. Otóż 30 kwietnia zapisałem się elektronicznie do tej szkoły językowej: http://www.kaplaninternational.com/pl/szko...-nowy-jork.aspx na intensywne kursy j. angielskiego. Kurs będzie trwał 6 tygodni, rozpoczyna się 8 czerwca. Byłem już w banku, otworzyłem konto dolarowe w Citi Banku i wpłaciłem tam wszystkie dolary, które miałem w gotówce i poprosiłem panią także o wydrukowanie oświadczenia, że posiadam te pieniądze na koncie w razie gdybym musiał to skanować i wysyłać do szkoły. Wczoraj otrzymałem maila z tej szkoły, że muszę najpierw dokonać wpłaty depozytu w wysokości 110 USD, która zawiera także opłatę rekrutacyjną. I mogę tego dokonać za pomocą karty kredytowej lub przelewem bankowym. No to sobie wybrałem przelew bankowy, w załączniku tego maila przesłali mi dokument w formacie PDF i jest tam troche informacji a także dane do przelewu. Jednak wśród tych informacji jest napisane coś takiego:

All course costs must be paid in full no later than 30 days before the course starts. If a

booking is made fewer than 30 days before the course starts, all course fees are

immediately payable. If payment in full has not been received, you will not be allowed

to start your course.

I teraz w związku z tym, że mój kurs w prawdzie nie był zamawiany w ciągu tych 30 dni przed rozpoczęciem, a kilka dni jeszcze przed tymi 30 dniami, to 8 maja już pozostanie równy miesiąc zatem nie wiem, czy nie lepiej by było abym dokonał wpłaty za wszystko tj. opłata rekrutacyjna, ubezpieczenie i kursy, już teraz? Mam jednak wątpliwość bo nie bardzo rozumiem o co chodzi konsultantowi w tej informacji:

Once we receive the enrolment form and the enrolment fee, we will prepare your documents and send you a final invoice for payment so that we can send you the enrolment documents.

Teraz ja rozumiem to tak, że jeśli dokonam opłaty rekrutacyjnej to oni dopiero przyślą mi papiery, że zostałem przyjęty i co najważniejsze, przyślą mi specjalny druk, z którym będę mógł iść do banku i dokonać dopiero opłaty za cały kurs. Proszę powiedzcie mi czy zrozumiałem dobrze?? Bo gdybym chciał np. już teraz dokonać opłaty razem, za wszystko (ponieważ mało czasu zostało) to nie jestem pewien czy mogę, bo po tej informacji wydaje mi się, że najpierw muszę opłacić sam proces rekrutacji (te 110 USD) a dopiero oni wystawią mi specjalny dokument na podstawie którego zapłacę za resztę...? A jak Wy to widzicie?

Bardzo proszę o pomoc, będę naprawdę wdzięczny. Początki są najgorsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam pecha trafilam na bardzo nieprzyjemna kobiete .. w warszawie.

Staralam sie o wize turystyczna i nie dostalam i ona 2 razy sie mnie pytala jak to ze nie dostalam turystycznej to teraz studencka ? ( tak jak przypuszczalam )

pytala kto placi za szkole, chicalam jej pokazac papiery z banku to krzykla az na mnie ze ona nie chce zobaczyc tych papierow tylko sie pytala kto ... oczywiescie ja nie mam prawa nie doslyszec bo przeciez to AMERYKANKA .. :/ i na koniec powiedziala mi ze mi nie wierzy ze ja tam bede chodzic do szkoly .. moglam se gadac i gadac .. eh

mam ich gdzies nie bede sie juz prosic o ta glupia wize. szkoda nerwow i pieniedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam FAQ na stronie tej mojej szkoły i zaciekawiło mnie coś takiego:

Ile pieniędzy muszę wykazać w moim poświadczeniu bankowym?

Jeśli nie płacisz w całości, wymagamy poświadczenia bankowego z podpisanym dokumentem ?Dowód środków? wykazującego kwotę, jaką musisz wykazać. Jeśli chcesz obliczyć tę kwotę z góry, jest to koszt studiów (nauka, opłaty, zakwaterowanie) plus przynajmniej 125 USD tygodniowo na pokrycie wydatków związanych z utrzymaniem. Od wszystkich studentów wymagamy zapłacenia pełnej kwoty przed datą początkową.

Wysłałem już moje poświadczenie bankowe, dlaczego potrzebuję formularza Dowód Środków?

Dowód Środków jest zasadniczo kontraktem mówiącym nam, że możemy i chcemy zapłacić daną kwotę. Jesteśmy do tego zobowiązany w celu wystawienia I-20.

O co tutaj chodzi...? Posiadam z banku wydruk mówiący o moim stanie konta, kiedy konto zostało założone, dane osoby, na które konto zostało założone itp. wraz z pieczątką banku i traktuję to jako te oświadczenie z banku o którym rozmawialiśmy i które muszę przedstawić szkole aby wysłali mi I-20. I teraz mam pytanie o co jeszcze chodzi z tym co pogrubiłem - ten podpisany formularz ''Dowód Środków''.. co to jest? czyli coś jeszcze jest potrzebne? czy wystarczy to oświadczenie z banku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzier masz tak to opisane bo widze ze cos cytujesz ze strony www danej szkoly,,jesli maja takie cos napisane w j.polskim tzn ze ktos w tej szkole umie po polsku ...

z tego wynika ze takie zaswiadczenie z banku bedzie takim poswiadczeniem srodkow ale spytaj sie dokladnie w szkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...