Skocz do zawartości

Szkoła Języka Angielskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

sporo mam już za sobą jeśli chodzi o proces rekrutacyjny do tej szkoły językowej.. Ostatnio przelałem całą, pozostałą kwotę za szkołę, trochę się zdziwiłem, że muszę to zrobić już teraz a nie po dostaniu wizy F1, ale w związku z tym, że szkołę tą mam zacząć 8 czerwca, to pozostało mniej niż 28 dni do rozpoczęcia i dlatego kazali mi przelać całą sumę. Wysłałem także przez e-mail'a kopie różnych dokumentów jak np. potwierdzenia przelewu, skan paszportu był wymagany itp. Dziś mi konsultant odpisał, że mój I-20 jest gotowy jak i inne pozostałe papiery i zostaną wysłane kurierem w ciągu 2 dni roboczych, a więc pewnie w pierwszej połowie przyszłego tygodnia będą u mnie..

No i teraz zaczynają mnożyć mi się pytania.. Pierwsze brzmi: kiedy muszę opłacić SEVIS? Jak już umówię się na rozmowę z konsulem czy może mogę opłacić to przez internet, od razu jak przyjadą do mnie w przyszłym tygodniu papiery a dopiero jak opłacę SEVIS to umówić się na rozmowę z konsulem??

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bloosik nie wiem czy wiesz ale bedziesz musial przed rozmowa z infolinia wypelnic ds 160 bo bez tego Cie nie przyjma na rozmowe :) bo ds 156-157 sa ale do jutra wazne w uzyciu ..od 24 maja bedzie ds 160..

a kiedy masz oplacic sevis,pewnie bedziesz zapytany o takie cos na rozmowie czy juz masz to oplacone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rozmową z infolinią? Wniosek? Nie rozumiem za bardzo o co Ci chodzi..? :lol: Wiem, że na rozmowę muszę mieć przynajmniej dwa wnioski wypełnione, bo to pamiętam z grudnia, gdy starałem się o wizę B-1/B-2, ale w tym momencie nie bardzo Cię rozumiem...

No tak, ale mi chodzi czy mogę sobie ten SEVIS opłacić od razu gdy otrzymam papiery ze szkoły w przyszłym tygodniu czy może muszę ten SEVIS zapłacić dopiero jak umówię się telefonicznie na rozmowę z konsulem? Kiedy trzeba zapłacić to? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhh... trochę pozmieniali... ale pytanie mam, jak to jest teraz ze zdjęciami do takich wniosków? Bo coś wstępnie przeczytałem tam, że będę musiał mieć na komputerze.. A zostało mi jedno zdjęcie z tych, które załączałem w grudniu do DS-156 i chciałem je wykorzystać teraz przy staraniu się o wizę F-1, i co w takiej sytuacji??

P.S. sly6, mógłbyś mi odpowiedzieć też odnośnie tego SEVIS co pytałem w poprzedniej odpowiedzi??

Dzięki z góry za odp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotke mozesz zrobi tak:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...ply.html#krok_1

a tutaj jak skanowac taka fotke:

http://travel.state.gov/visa/guide/guide_3882.html

dlatego tez jak zeskanujesz fotke to zrob probe na tej stronie co bedziesz wypelniaj czy Ci ta fotke przyjmie a potem wypelniasz juz druk :)

sevis mozna oplacic przez neta ,,muisz aby wejsc na strone Ich i zobaczysz jak sie to robi

i zrob ta oplate przed rozmowa bo bedziesz pytany o ta sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a więc widzę, że będę mógł jednak wykorzystać to zdjęcie co mi zostało z grudnia jako drugie.. jest ono 5 cm x 5 cm tak jak było dotychczas wymagane na wnioskach DS-156. No bo chyba nie przyczepią się, że jest za stare? To jest to samo zdjęcie co dałem na wizę turystyczną. Chyba nie muszę nowego robić? A do tego jedynego wniosku, który od 24 maja trzeba zabierać do ambasady, nie musi być załączone żadne zdjęcie?

A co do SEVIS to opłacę od razu jak przyjadą papiery w przyszłym tygodniu..

Jeszcze pytanie, czy na rozmowę tak jak dotychczas, umawiam się telefonicznie? Bo coś tam czytałem w tym linku co podałeś, że termin wybieram sobie sam ale teraz nie wiem czy internetowo czy normalnie tak jak dotychczas - telefonicznie?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi byc zalaczane zadne zdjecie jak juz wyslesz tam gdzie trzeba :)

ale ta fotka moze okazac sie za stara bo moga byc fotki nie starsze niz 6 miesiecy...no ale moze przejdzie takie cos

umawiasz sie na rozmowe tak samo jak bylo to wczesniej ale z ta roznica ze musisz podac im nr wydrukowany na kartce ktora drukujesz po wysalniu tego ds 160.i ta kartke z kodem zabierasz na rozmowe

I nie wybiersz terminu przez neta a telefonicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze albo cos zle czytasz albo tez nie czytales strony Ambasady i strony z forum co Ci podalem o tym wniosku...

nie ma tak ze cos sie dolacza do wniosku.,,masz tylko 1 droge ,elektroniczna aby wyslac zdjecie razem z tym wnioskiem i dlatego napisalem ze wysylasz to tam gdzie trzeba i nie bierzesz zadnego zdjecia na rozmowe bo ta fotka oraz formularz bedzie w formie elektronicznej ,,bierzesz aby 1 kartke z kodem i numerem ktora wydrukujesz po wyslaniu elektrocznie tego ds 160...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...