Skocz do zawartości

Szkoła Języka Angielskiego


Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku bylo tak, ze zatatwialam szkole od czerwca na 8 tyg, rodzice mojego chlopaka wyslali tam zaswiadczenie ze beda mnie sponsorowac ( tak jak tu pisali wyzej najlepiej zalozyc konto, to jest 5 min ) . Po zaakceptowaniu ( za 225 $ ), pan z ambasady powiedzial mi czy mam zaplacone 200 $ na I-901 ( www.fmjfee.com/) . Niewiem dokladnie co to i po co ;) Mam spotkanie 4 maja :) trzymajcie kciuki :(

A mi I - 20 juz wyslali a to sevis teraz musze zaplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

I-901 no i bez tego druku Cie nikt nie przyjmie,,to jest wlasnie to jest ten sevis oplacony przez Ciebie ...

https://www.fmjfee.com/i901fee/students/formSelection.htm

https://www.fmjfee.com/i901fee/

wpisz w szukaj forum I-901 i sama zobaczysz jak z tym jest

ze strony Ambasady:

Opłata za rejestrację w systemie SEVIS

Po wydaniu formularza I-20 amerykańska szkoła zobowiązana jest do elektronicznej rejestracji studenta w systemie SEVIS. Wiza nie może być wydana, jeśli informacje zawarte na formularzu I-20 nie zostały wprowadzone do bazy danych SEVIS.

Osoby posiadające formularz I-20 wystawiony po 1 września 2004 r. włącznie wnoszą dodatkową opłatę za rejestrację w systemie SEVIS. Opłatę należy uiścić przed spotkaniem z konsulem.

Opłatę można wnieść korzystając z formularza I-901 na stronie internetowej Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) http://www.fmjfee.com/

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...archers.html#F1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pisaly osoby ze po dostaniu I-20 wtedy oplacasz sevis i idzies na rozmowe,,masz nawet w tym sevis taka rubryke jak I-20 i numer jakis tam musisz podac..zobacz sobie dobrze jak kto wyglada

No właśnie na tej stronie co podałeś zauważyłem, że trzeba podać nr I-20 i dlatego się domyślałem.. Bo wiadomo, że bez I-20 nie wpiszę numeru tego dokumentu :( Więc jeśli chodzi o tą kwestię to wszystko jasne.. Mam nadzieję, że za tą szkołę będę mógł zapłacić normalnie przelewem ale za pomocą druku bankowego.. bo żadne elektroniczne metody nie wchodzą w grę raczej.. a jeśli chodzi o konto dolarowe to moja mama ma takowe w banku PEKAO. Więc te co mamy w gotówce to dopłacimy do tego konta i powinno być ok... Chociaż jestem ciekawy, czy bym mógł sobie w ich banku uruchomić elektroniczny dostęp do konta mojej mamy.. wtedy byśmy mogli opłacić np. tą szkołę przez internet.. Ale nie wiem, czy możliwe jest coś takiego w tym banku?? Póki się nie dowiem to pozostaję przy przelewach za pomocą druku bankowego tj. idę z wypisanym drukiem do banku i płacę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jest mozliwe z konta bankowego tzn miec przez internet dostep i placic za wszystko ale nie wiem jak kto bedzie z dewizami ,,dzwon na infolinie lub tez idz do oddzialu banku gdzie macie konto i zalatwiaj ta sprawe :( i pytaj sie o placenie w dewizach jak kto bedzie

musisz tez miec nr konta szkoly takie z miedzynarodowym numerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz tez miec nr konta szkoly takie z miedzynarodowym numerem...

Z tym chyba nie będzie problemu, bo podadzą od razu jak zamówię przez internet szkołę, prawda..?? Nie jestem pewien, ale następnie oni przysyłają chyba papiery do mnie jakieś.. Ale nie wiem jeszcze kiedy mam wysyłać ten dokument, że mam pieniądze na koncie.. No bo wiadomo, że gdybym zamówił szkołę i od razu zapłacił za nią to by widzieli, że mam te pieniądze bo zapłaciłem :( No ale jeśli trzeba udowadniać, że się je ma to znaczy najwidoczniej, że jak zamówię np. teraz tą szkołę to oni przysyłają jakieś pierwsze papiery, ja później odsyłam do nich z powrotem tyle, że załączam te oświadczenie z banku, papiery dochodzą do nich, sprawdzają i przysyłają mi I-20, spisuję numer dokumentu i opłacam SEVIS.. Tak to sobie wyobrażam.. wszystko fajnie ale kiedy się płaci za szkołę zatem?? W którym momencie?? heh Osoby, które były w podobnej sytuacji i jechały się uczyć do jakiejś amerykańskiej szkoły językowej niech mi napiszą jak to wygląda, będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podał sly6 wyżej (ten link) to tam akurat wypełnia się dane i gotowy, wygenerowany druk trzeba wydrukować i pójść z nim do banku aby opłacić. Dobrze rozumiem sly6?? Jeśli dobrze rozumiem to, to dlaczego na stronie ambasady jest napisane coś takiego: Formularz i potwierdzenie opłaty można również przesłać pocztą na adres DHS wskazany na stronie internetowej Opłata SEVIS - Najczęściej Zadawane Pytania ? Skoro dokonam wpłaty poprzez bank, to po co potwierdzenie wpłaty mógłbym wysyłać kurierem do St. Louis skoro wpłacona wcześniej w banku opłata i tak idzie do nich na konto?

Proszę o wyjaśnienie mi tego bo trochę zakręciłem się z tym wszystkim ;/

P.S. Adka jeśli możesz napisz mi coś więcej o Twoim procesie rekrutacyjnym.. W którym momencie rekrutacji dokonywałaś lub dokonał ktoś za Ciebie opłaty za szkołę? Jak ją zamówiłaś to przysłali jakieś papiery i dopiero płaciłaś za szkołę czy jak? Bo rozumiem, że gdy idziesz na rozmowę z konsulem to szkoła musi być już opłacona i SEVIS oczywiście też. Ale nie wiem kiedy dokładnie płaci się za szkołę, w którym momencie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formularz i potwierdzenie opłaty można również przesłać pocztą na adres DHS

tzn ze masz wyjscia 2...jedno robisz cos przez neta i potem oplacasz tez przez neta,,wtedy drukujesz ten druk i niesiesz na rozmowe

lub tez wysylasz im na konto bankowe kase i musisz wyslac wniosek Im bo tego nie wysylasz netem wiec ...

tak wiec od Ciebie zalezy co wybierzesz i jak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc to: https://www.fmjfee.com/i901fee/students/app...tValidation.htm to jaka to jest w końcu możliwość spośród tych dwóch, które napisałeś?? Bo ja do tej pory myślałem, że ten link co skopiowałem tutaj to wypełniam te wymagane dane jak np. nr I-20, moje dane itp. i wygeneruje mi się gotowy do wydrukowania druk bankowy i że jak opłacę i będę go miał z pieczątką to wysyłam im kurierem tam do St. Louis.. ale to chyba nie tak?

Kurcze troche to wszystko zakręcone, nie wiem jak się wziąć za to trochę..

P.S. A z tym potwierdzeniem opłaty SEVIS trzeba iść na rozmowę z konsulem? A to nie wiedziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...