Skocz do zawartości

Szkoła Języka Angielskiego


Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie kurs jezykowy to przykrywka tylko Panowie:) musze kombinowac jakos sie tam dostac o to mi chodzi

I właśnie przez coś takiego Polacy są w dzisiejszych czasach często widziani i traktowani przez Amerykanów w taki a nie inny sposób... I bardzo często cierpią przez to niewinni ludzie chcący pojechać tam czysto na wypoczynek w celach turystycznych bądź uczyć się... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
kurs jezykowy za 10 tysiecy usd za rok ???!!! smiech na sali , kto by tyle zaplacil , za takie pieniadze w zyciu sie nie oplaca , tym bardziej jak ktos przyjedzie nielegalnie i bedzie dobrze jak zarobi 20-25 tysiow na rok , a tu polowe wydasz na kurs jezykowy - bzdura.

tutaj masz kurs jezykowy za darmo - po prostu siedzisz tu i sie uczysz na podstawie komunikacji z ludzmi w dniu codziennym i sie duzo nauczysz w przeciagu jednego roku czasu i nie potrzeba wydawac kasy tym bardziej az takiej duzej kwoty , warunek - nie bujasz sie wsrod Polakow bo wtedy sie nigdy nie nauczysz, i tak jak juz napisalem na innym poscie : myslec po angielsku i nie tlumaczyc na polski a po roku bedziesz tak nawijal ze az sam sie zdziwisz .

alo on sie pyta o kurs na F1.....raczej na zapewnienie ze sie bedzie uczyl od 'ludzi' nikt my wizy nie da. nie wszystkie 'tanie' szkoły daja I20. ja jak szukałam szkoły na rok to ta była tutaj jedną z najtanszych. wiele szkół podaje kwote tylko za tydzien -300-400$ no ale przeciez na 1miesiac nikt mu wizy nie da.

zreszta jak widzisz jemu nie zalezy na nauczeniu sie jezyka. moze najpierw przeczytaj posty zanim bedziesz wysmiewal i krytkyowal bez sensu.

I jeszcze raz radzio - TO GLUPI pomysl przyjezdzac tu na nielegalu. naprawde glupi. zapewne ta twoja dziewczyna jest tu na nielegalu i dlatego jestes tak przekonany do tego pomyslu... poczytaj watek o nielegalnychna forum ogolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce polemiki robic czy kogos szkalowac ale...

czy zdajesz sobie sprawe jak wyglada zycie w USA na nielegalu (jezeli sie tu dostaniesz nawet)

-ani kota w banku nie otwozysz

-prawojazdy nie zrobisz (bez tego nie jestes w stanie tu pracowac)

-nie wspomne o kupnie i zarejestrowaniu auta

-jak szukasz pracy pierwsze pytanie pada pokaz papiery- zlote lata i raj jzu sie skonczyly!!!

Mysle ze powinienes sie mocno zastanowic nad tym pomyslem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem Cie Kolezanko ale ja bardzo chce i musze zalezy mi tej osobie wiem ze ciezko jest czytałem tez troche juz na forum jezyka sie musze podszkolic i dobrze by było jak by mi dali wize na ten kurs jakis powiedzmy niezadrogi na czas 2-3 miesiace bo na taki by mnie było stac mysle ze tyle zdolam uzbierac pln kurcze moze znacie tam jakies te szkoły ktore oferuja takie tanie niedrogie kursy jak kolezanka nadmienila 300-400$ tygodniowo? w jakich miastach? jakies dokładniejsze adresy placowki tak mysle zapisac sie na studia od wrzesnia podczas rekrutacji wtedy na swieta moze szybciej bym mogl cos juz kombinowac czy bez szkoły na taki kurs mnie wogole moga puscic? czy jak sie zapisze do szkoły policealnej powiedzmy jezykowej w dodatku lepiej na takim czyms wyjde w koncu jezyk angielski a wyjazd do USA był by tak uwazam w oczach konsula chociazby malym plusikiem w mojej ocenie? czy lepiej na studia jakies tam sie zapisac czasu jest jeszcze ale trzeba juz myslec co i jak dziekuje ze moge na was liczyc pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoja wola.

kursy takie sa w kazdym miescie. szukaj w googlach english as a second language school/course w wybranym miescie. kaplan robi chyba takie kursy. ale za 4 miechy to i tak bedzie ok 6500$. nabor na kursy jest przez czaly rok zazwyczaj (co miesiac lub dwa)

szczerze watpie zebys dostal wize na taki kurs jak nie masz silnych zwiazkow z Polska. warunkiem F1 jest powrot do kraju po zakonczeniu szkoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ambasadzie na rozmowie o PROMESE (bo wiza to jest inne pojecie- masz rozmowe po wyladowaniu na lotnisku w usa i albo cie wpuszcza albo wracasz czasami tym samym samolotem) konsul nie spoglada na jakis tam kurs wykupiony czy zamiar wykupienia- ocenia co wiaze cie z polska co tu osiagnoles, pozycje spoleczna itp

jezeli masz puste konto, nigdy nie pracowales, nie masz zadnych nieruchomosci, aut, biznesow, czy wyksztalcenia to masz nikle szanse na dostanie wizy

np osoba co ma DOktorski tytul bez slowa dostaje, osoba co ma udokumentowany biznes zatrudnia ludzi, nie zalega z podatkami bez slowa.... poczytaj wiecej ale takie sa realia i kryteria.

twoim kryterium jest byle tansza szkola- konsul orientuje sie w tym temacie i wie jaka jest renomowana wiedz nie za bardzo wygladalo by to przekonujaca- zreszta szkola wykupiona na 4mc.....

Przed wejscie polski do UE do glupiej angli aby sie dostac trzeba bylo wykupic z GORy na rok szkole full time do tego miec kupe funtow w kieszeni bo z granicy mogli cofnac....

Nadmienie ze za bardzo nie da sie ponaciagac- konsul moze zweryfikowac to co mowisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzio mozesz byc zapisany do szkoly,,miec kurs i 20 tys dol wykupiony i wyjsc bez wizy

a dlaczego?bo Ci zalezy na wyjezdzie,,czasami tak wpadaja wlasnie ludzie ze sie zapisuja do szkol,kursow a wychodza bez wizy,,jesli bedziesz umial pewne sprawy ukryc to masz jakas szanse w innym przypdku wyjdziesz bez wizy

a i co jest wazne,,sa szkoly jezykowe ze sa na tzw celowniku urzedu-ambasady a wtedy wizy nie otrzymasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mi radzisz sly? kombinowac cos z takim kursem? czy poprostu na wizie turystycznej kombinowac? jako podroz do znajomych ktorych nie mam tzn rodzinki nie mam .a propo wyjazdu jesli niebede zapisany do jakiejs ze szkoł powiedzmy studium badz studia od tego roku a jak bede chciał wyjechac na swieta jakos w grudniu powiedzmy ze uda mi sie załatwic ze do rodzinki dalszej czy cos bo bede kombinowal to czy to sie niewyda? ze to np nie moja rodzina i czy lepiej jak sie mowi ze sie jedzie do rodzinki starszych osob ogolnie niz do znajomych młodszych ? wiadomo ze na b2 taniej mi wyjdzie tylko wiem ze ciezko i szanse na dostanie wizy sa małe oczywiscie ja sie poddawac nie che mysle glowie sie co tu zrobic mam znajoma jest pochodzenia amerykansko-polskiego ma dwa paszporty w chwili obecnej jest w Polsce przeszlo by takie cos jak np wyjazd z nia do stanow? chociazby w celach odwiedzinowych? jako narzeczony? chociaz nim wcale nie jestem prosze udziel mi wskazówek jeszcze na moje trzy pytania a gdyby to...:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narzeczony-do tego nic Cie nie trzyma?hm male szanse na wize nawet jak bys poszedl z ta osoba,co innego jakby powiedziec ze to jest moja znajoma i to jest lepsze niz pisanie,mowienie o jakis tam znajomych-rodzinie niby bliskiej a to bedzie sciema,,czasami mozna sobie zapaskudzic sprawe takim czyms

jesli wiek osob do ktorych sie leci by sie liczyl to kazdy by lecial do starszych lub tez mlodszych a tak nie masz

wiem ze szukasz jakiegos wyjscia ale pewne mozna jakas pojac ale drugie moga Ci zamknac droge do USA(jak ta niby rodzina-znajomi) a tego byc nie chcial prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda nie chciał bym aby mi zamkneli droge do USA a jak myslisz z tą znajoma szybciej bym dostal? wize jak bym z nia poszedl i pojechal do znajomych powiedzmy nawet moze i na wakacje ona ma paszport amerykanski ale siedzi w polsce bo tu mieszka jak ta moja kolezanka moze mi pomoc moze podpowiesz co mam robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...