Skocz do zawartości

Badania


blackout

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem sponsorowany przez ojca, mam interview 21 kwietnia. Moje pytania dotyczą badań.

Ile te wszystkie badania kosztują?

Jak wygląda ta karta szczepień i skąd ją mam wziąć?

Czy te brakujące szczepienia mogę zrobić w swoim mieście czy koniecznie u lekarza wyznaczonego przez ambasadę?

Jak sobie coś jeszcze przypomnę to będę pisał, z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz o badaniach, tam jest cennik, powinnienes to miec z ambasady jak juz masz termin rozmowy:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...dical_exam.html

karta szczepien z przychodni rodzinnej gdzie byles za mlodu

szczepienia najlepiej robic u wyznaczonego, bo tylko o n dokladnie wie jakie potrzebujesz, zadzwon i spytaj sie ile to kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak,

250 zł za badania ogólne plus opłata manipulacyjna za wypełnienie tej karty szczepień (wybieram któregoś lekarza spośród czterech)

Test kiłowy (wybieram sobie lekarza spośród tych trzech w Warszawie) ok. 50 zł

Zdjęcie RTG 57 zł.

To wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem badania w marcu w Poznaniu i test na HIV kazali mi zrobić. Wiem, ze jest niewymagany, mozna chyba odmówić, bo wynik pozytywny i tak pozwala na wjazd, ale chodzi chyba o to, że lekarz wystawia na koniec wszystkich badań ocenę stanu zdrowia i ma to wpływ na jej poziom. Ja to odebrałem jako wyciąganie kasy i robienie niepotrzebnych badań. W informacji NVC nie ma już info o konieczności badania na HIV.

W Pozku badania lekarz 250zł, test kiłowy+HIV 44zł, RTG 35zł. Mogą być jeszcze opłaty za szczepienia, które Ci będą brakowały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pozku badania lekarz 250zł, test kiłowy+HIV 44zł, RTG 35zł. Mogą być jeszcze opłaty za szczepienia, które Ci będą brakowały...

I tak duzo taniej niz w US, ja placilam $330 za wizyte(badanie ogolne+ test an kile+test HIV) + $10 za przeswietlenie klatki piersiowej + $okolo 75(juz nie pamietam dokladnie) za szczienia:)

Lepiej robic badania w PL jak sie ma taka mozliwosc:) No chyba ze sie przelicza ze 1 zl dla PL to jak 1$ dla USA to wyjdzie okolo tej samej kwoty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...