Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zabralem sie wstepnie za DS160 i pomimo, ze dalsza czesc nie sprawia trudnosci, poczatek wniosku wzbudzil moje niewielkie watpliwosci, a mianowicie. Czy "ñ" a "ń" w tym wniosku to jedna i ta sama litera? Innymi slowy, czy wpisujac nazwisko w alfabecie jezyka ojczystego powinienem literke "ń", zastapic litera "n"?

Jak wpisaliscie adres, a konkretnie mam na mysli osoby mieszkajace w bloku, gdyz system nie akceptuje "/" i dla przykladu adres typu "Mickiewicza 8a/15" nie przejdzie. Forma typu "Mickiewicza 8a m. 15" bedzie poprawna?

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

tweety co do nazwiska ojczystego to jesli masz ń to takie cos wpisujesz a nie zastepujesz to n ,,tak jak pisze w dokumentach -formularzach tak odpowiadasz

co do matki to jesli sie pytaja o panienskie nazwisko to takie wpisujesz a nie dwu czlonowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly6, byc moze masz i racje, jednak po najechaniu strzalka na angielski text, otrzymujemy takie oto tlumaczenie - "Wymagane dane należy wpisywać w odpowiednie miejsca. Prosimy o udzielenie odpowiedzi na każde z pytań. Odpowiedzi należy udzielać w języku angielskim, z użyciem angielskich znaków, z wyjątkiem pytań, w których są Państwo proszeni o wpisanie pełnego nazwiska w alfabecie języka ojczystego. System nie rozpoznaje następujących znaków: ?, é, ü, ç itp. Nazwiska typu Mu?oz i Międżwiński należy wpisywać jako Munoz i Miedzwinski (chyba, że podano inne instrukcje)."

Czyli wlasnie na tym przykladzie widac, ze akurat "ń" jest wyjatkiem i nalezy go zastapic literka "n", pomimo, iz nazwisko ma byc wpisane w alfabecie jezyka ojczystego. Stad wlasnie bierze sie moja watpliwosc, no chyba, ze ja cos zle rozumuje :)

A byc moze wyrazenie "chyba, ze podano inne instrukcje" tyczy sie akurat rubryki z nazwiskiem w jezyku ojczystym?

Odnosnie nazwiska matki, jest jedynie rubryka "Surnames", czyli w liczbie mnogiej, nie ma nic wspomniane o "Maiden Name".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam takie pytanie. Jestem w trakcie wypełniania tego wniosku i mam problem. Jak wypełniałem pierwszy raz wpisywałem dane takie jak mi pasowały tzn byle jakie bo chciałem sprawdzić jakie są dalej pytania we wniosku i miałem taką zakładkę gdzie było poprzednie miejsce pracy, gdzie byłem wcześniej za granica. Teraz jak wypełniam ten wniosek danymi prawdziwymi nie pojawiają się takie pytania. Miał ktoś taka sytuację? Dodam że nie doszedłem do końca wniosku tylko zatrzymałem się przed momentem jak wysyła się już wypełniony wniosek do ambasady. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam witam. pomozcie mi z jednym zagadnieniem odnosnie wizy turystycznej. chce sie postarac o promeske wizową w ambasadzie tylko czy wymagany jest jakis czas od momentu dostania promesy wizowej do wjazdu na teren USA? załóżmy jesli otrzymam promese na x lat w ambasadzie 15 wrzesnia 2010 roku to czy wymagany jest jakis czas by skorzystac z niej? czy moge sobie np. za 3 lata poleciec do USA i na granicy na lotnisku ona bedzie nadal aktualna?

z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...