Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Mam takie pytanie: czy ktoś posiada lub wie gdzie można znaleźć spis wszystkich pytań znajdujących się w DS-160? Przed rozpoczęciem wypełniania wniosku, chciałbym na spokojnie przygotować odpowiedzi.

Jak myślicie: Czy mając firmę budowlaną zarejestrowaną w lipcu 2007 a zawieszoną od stycznia 2009 można mieć problemy z dostaniem wizy turystycznej? Całą podróż i pobyt w USA opłacą moi znajomi z Hawajów, u których będę przebywał podczas całych 3 miesięcy (na tyle planuję pobyt).

Dziękuję i pozdrawiam!

Camillus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Chciałam się tylko pochwalić, że dostałam wizę na 10 lat. Wczoraj był kurier, ale nie raczył do mnie zadzwonić i niestety nie zastał mnie w domu. Napisał w rubryce kolejna próba dostarczenia: 03.07, ale nie pojawił się i gdy do niego zadzwoniłam jego poirytowana żona powiedziała, że mąż nie pracuje w soboty. Mam nadzieje, że do 7.07 dojedzie, bo 8 mam już lot. Życzę wszystkim powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camillus ds 160 ma takie same pytania jak ds 156-157 i jak znajdziesz takie wnioski na forum toi bedziesz wiedziec co i jak

masz tam pytania o prace,pobyty zagranica,szkoly..

el dzwon do dhl ,do ich biura i powiedz co i jak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko pytanie, czy to co chcę wpisać będzie w porządku :). W sumie jakby nie patrzeć, to kłamać nie będę, bo firma nadal formalnie istnieje (tylko jest zawieszona) i nadal jestem jej właścicielem.

Czy w miejscu gdzie wpisujemy nazwisko osoby, która za nas opłaca podróż, można wpisać ogólnie nazwisko rodziny znajomych (np.: Kowalski Family), czy trzeba dokładnie podać imię i nazwisko, telefon, adres e-mail osoby płacącej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jakie sa te pytania,jak prosza o dokladnie dane i to takie sie wpisuje i tyle a jak bedzie ze kto ale bez dokladnych danych to sie wpisuje rodzina-ciotka,znajomy i wrazie pytan wtedy sie odpowiadac dokladniej kto jest

a teraz jak masz zamiar brac slub tam na wizie i legalizowac pobyt a to wyjdzie na rozmowie bo czasami wychodzi to nie dostaniesz wizy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem, to w aplikacji DS-160 jest pytanie o dokładne dane - czyli konkretnie jaka osoba. Tak więc, wpiszę konkretną osobę.

Co do ślubu: Zapewne odnosi się Pan do tego posta, którego napisałem w innym temacie. Nie planuję ślubu, a zapytałem z ciekawości.

W USA już raz byłem na dziesięć miesięcy na wizie studenckiej (2006-2007) i po przerwaniu nauki normalnie wróciłem do kraju i nie zostałem tam nielegalnie. Później starałem się o wizę turystyczną w styczniu 2009, ale nie dostałem. Konsultant dokładnie mi nie powiedział dlaczego, ale dostałem kartkę, gdzie było zaznaczone, że nie ma silnych więzi z Polską.

Nie planuję pozostania w Stanach Zjednoczonych nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to że nie zostałem nielegalnie w Stanach Zjednoczonych po przerwaniu nauczania jest plusem.

W jakich okolicznościach można się starać o przedłużenie legalnego pobytu na wizie turystycznej w Stanach Zjednoczonych i jak to wszystko wygląda w praktyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...