Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam pytanie które może pojawia się tu czesto ale do konca nie zostało sprecyzowane. Otóż przymierzamy się do wypełnienia wniosku o wize i prosze o jakąś jednoznaczną interpretacje na co sie przygotowac a szczególnie chodzi mi o jezyk, bo owszem, wiem ze wybiera sie jezyk na górze ale czy jest to równoznaczne ze mam wypełniac formularz w jezyku polskim czy ang?? Czytałam ze duzo opcji sie wybiera gotowych ale co z tymi które byc moze sie nie wybiera, np. zawód w którym sie pracuje. Drugie moje pytanie moze troszke juz odbiegające od samego wniosku to czy ktos miał taka sytuacje i co zrobił. Mianowicie chcielibysmy wyjechac rodziną do kolezanki i poprostu zwiedzic Ameryke. Sytuacja wydawałaby sie prosta, ja pracuje, mąż ma własną firme, dzieci tez pojechałyby z nami,mamy srodki na pokrycie kosztów tej wycieczki. Jednak ja kiedys , kiedys a mniej wiecej około 20 lat temu jako jeszcze nastolatka starałam sie o wize i 2 x odmownie. Moi rodzice wtedy byli w USA nielegalnie. W tym momencie są już w Polsce , ostatnio ojciec wrócił 13 lat temu i od tej pory nie wyjezdzali wiecej i nie mają zamiaru. Jednak nie wiem czy przyznawac sie do tego faktu ze miałam kiedys taką odmowe wizy. Mysle ze to iż rodzice byli a szczególnie ojciec mają w systemie, przynajmniej ojca bo pobiera emeryture,wiec napewno gdzies tam u nich figuruje. Czy to moze byc przeszkodą dla mnie aby otrzymac wize ? Słyszałam kiedys cos takiego ze takie dane o staraniu sie o wize przechowują 10 lat lecz nie wiem czy to prawda,jednak boje sie ze przyznanie o tym ze kiedys sie starałam a rodzice przebywali tam nielegalnie wpłynie negatywnie na mój wniosek o wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIczy sie to czy piszesz prawde i na to sie nastaw

jak zobacza ze sklamalas to nie bedzie mialo znaczenia ze rodzice juz sa w Polsce

wazne jest to po co chcesz teraz leciec,na jak dlugo,czy nie zostaniesz nielegalnie-nie bedziesz tam pracowac nielegalnie

przez 20 lat nie bylas po wize to tez duzo mowi ...

wplynie negatywnie jak wpadniesz na klamstwie we wniosku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałam zawód i firme w której pracuje po polsku i było ok. A swoją droga nie dostałam wizy,pani konsul wypytywała cały czas o mojego mężą,o mnie było tylko pytanie czy pracuje,czy mam dzieci i ile zarabiam,po konsultacji z reszta konsulow ktorzy tam byli powiedziała ze nie kwalifikuję się na wizę i tym sposobem zepsuła mi święta,teraz spędze je sama.Nie moge w to uwierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...