Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

Masz tam wpisać swoje imię i nazwisko.

To jest jedyne pole do użycia polskich znaków diakrytycznych dla osób, które mają takie w nazwisku.

Jeśli Twoje imię i nazwisko nie posiada takich znaków, to wpisujesz je bez nich :)

Chyba jednak trzeba będzie sie zabrać za przygotowanie instrukcji do DS-160 krok-po-kroku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

oj, taka instrukcja na pewno by się wszystkim przydała ;)

ja powiem szczerze zrobiłam już zdjęcie, wniosłam opłatę i nie mogę się zabrać za wypełnianie tego formularza... trochę się go obawiam, że nie będę potrafiła go zapisać, że nie zrozumiem pytań, że coś gdzieś źle odpowiem i będzie lipa... ja jestem trochę anty-komputerowa i dla mnie łatwiejsze by było pójście do ambasady i wypełnienie tego wniosku tam na miejscu, w formie papierowej... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anoli w latach form papierowych byly takie same pytania ;) wiec wtedy tez miala bys moze problem

Takie pytania i odpowiedzi ,,,hm nalezalo by zawrzec duzooo pytan,odpowiedzi bo np ktos leci z rodzina,ktos leci do rodziny itd

To nie jest takie latwe i proste do wykonania jakby sie zdawalo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

dziś wraz z mężem wypełniliśmy DS-160 i przy wypełnianiu okazało się, że nasze formularze się różnią.

Otóż w części poświęconej pracodawcy/studiom ja miałam do wypełnienia tylko pole dotyczące mojego obecnego pracodawcy i tylko podstawowe informacje jak nazwa firmy, adres, numer telefonu, wynagrodzenie i czym się zajmuję. Zero pytań o to jak długo tam pracuję, o edukację... Natomiast mój mąż miał również do wpisania poprzedniego pracodawcę, przebieg edukacji, odbyte kursy i szkolenia, organizacje itp do których należy bądź należał, jakie zna języki, w jakich krajach był w ciągu ostatnich 5 lat...

Nie bardzo rozumiem skąd taka różnica we wniosku :( Czy to może wynikać z faktu, że mój mąż już był w USA i w części o już otrzymanych wizach i pobytach musiał wypełniac dodatkowo sporo pól...?

Proszę podzielcie się doświadczeniem, jak szczegółowy formularz mieliście do wypełnienia.

Będę wdzięczna i z góry dziękuję za odpowiedzi.

A jeśli powtarzam już zadane wcześniej pytanie, to przepraszam ale niestety nie dotarłam do takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak powtarzach pytania ,,wiele razy to juz bylo pisane na forum

spytaj sie meza o takie druki jak ds 156 i 157,,to jest teraz wspolny wniosek ,polaczony tych 2 .

I kiedys kobiety-dziewczyny wypelnialy same ds 156 a mezyczni 156 plus 157 ,,stad jaka plec zaznaczysz takie bedziesz miec pytania

jasne teraz ?> :)

wiec tutaj nie ma nic dziwnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

bardzo dziękuję za odpowiedzi na poprzednie pytania.

No więc wypełniliśmy z mężem wnioski DS-160. Nie zrobiliśmy tego jako wniosek rodzinny ale jak osobne dwa wnioski (oczywiście wpisalismy w nich, że jesteśmy w związku małżeńskim itp :D ), natomiast na spotkanie w Konsulacie umowiliśmy się już razem z profilu i loginu mojego męza. Swoją drogą to jest bardzo fajne, bo gdy zalogowałam się na swój profil to już tam miałam wpisane, że spotkanie mam umówione :)

Jednak mam w związu ze spotkaniem pytanie: czy jak pójdziemy razem to bedziemy mieć razem rozmowę z Konsulem, czy bedziemy wchodzić oddzielnie? Czy miał już ktoś taki przypadek?

I jeszcze apropos wizyty: czy można mieć ze sobą wydrukowane na drukarce laserowej kolorowe zdjęcie, to które dołączało się do DS-160? (wiem, że nie jest to konieczne, ale jakby się okazało, że zdjęcie jest nieczytelne to wolę mieć jakieś na wszelki wypadek... a nie chcę płacic 30zł za zrobienie...)

Aha jeszcze jedna rzecz: mój cudowny współmałzonek wypełniając wniosek wpisał sobie jako przedostatnie miejsce zatrudnienia Warszawa, ale jak przyszło do wpisania województwa, to wpisał małopolskie... Czy myślicie, że to duży zonk i mogą przez to odrzucic wniosek? :>

PS. Wizyta w Konsulacie już w najbliższą środe... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...