Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

Ja we wniosku wpisałem wszystkie nazwy szkół po polsku, bez polskich znaków - przeszło bez problemu.

Ogólnie przy okienku spędziłem około minuty, jedyne pytanie odnosiło się do tego, co się stało, że nie znam daty urodzenia ojca. Rozmowa rzecz jasna po polsku, na zakończenie konsul życzył mi miłego wyjazdu. Dzisiaj odebrałem paszport, wiza na 10 lat, jedna gwiazdka pod zdjęciem ;)

Dzięki za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziekuje za udzieloną pomoc ;)

Dostałam wize na 10 lat.

Sama rozmowa trwała mniej niż 3 minuty. Miłam pytanie co studiuje, na którym roku, gdzie jade i na ile i na tym koniec ;)

Jeżeli któś się wybiera na rozmowę do Warszawy to uprzedzam, że teraz panują jakies nowe zasady i nawet z małą damską torebką nie można wejsc, a nie ma żadnego miejsca na przechowanie. Swoją zostawiłam w biurze podrózy na przeciwko.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za dobre rady :) Byłam dziś w konsulacie w Warszawie. Rozmowę miałam zapisaną na 9, ale byłam o 8.30 i od razu weszłam do środka. Wiadomo, najpierw prześwietlanie, sprawdzenie dokumentów i rejestracja. Na rozmowę czekałam około 10 minut. Podeszłam do okienka, a tam siedział bardzo przystojny ;), młody i sympatyczny urzędnik, który od razu krzyknął do mnie "Dzień dobry". Rozmawialiśmy po polsku, miał świetny akcent :) zadał mi taki pytani:

- gdzie chcę jechać

- do kogo

- kim ta osoba dla mnie jest i czym się zajmuje

- czy mam innych krewnych w US i czym się zajmują

- co chcę zwiedzić

- na ile chcę jechać

- czym się zajmuję w Polsce i jakie mam play na przyszłość

- czym zajmują się moi rodzice

Potem przez jakieś 2 minuty klepał w klawiaturę bez słowa, przejrzał mój paszport i powiedział, że otrzymuję wizę na 10 lat :D do odbioru będzie w punkcie TNT za 3-4 dni. Na koniec życzył mi miłego dnia i fajnych wakacji :D

Bardzo miło będę wpominała wizytę w konsulacie i polecam wszystkim... Warto spełniać swoje marzenia!!! ^_^

Jeszcze mam jedno pytanie... co mi będzie potrzebne do odbioru paszportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. To mój pierwszy post :)

1.Czy mogę na rozmowę z konsulem zapisać się razem z narzeczoną? Ma to jakiś wpływ na + lub - ? (narzeczona to jeszcze nie rodzina więc stąd pytanie)

2.Nie mamy jeszcze żadnych rezerwacji co do hoteli. Chcemy po wylądowaniu wynająć wcześniej zarezerwowany samochód i nocować w miejscach których jeszcze nie znamy. Co powinniśmy w takim przypadku wpisać w rubryce gdzie się zatrzymujemy ? To dla konsula ma jakieś znaczenie? Czy szukać na szybko jakiegoś hotelu i robić rezerwację?

Z góry dziękuję za informację i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wypełnienia wniosku, a jakoś nigdzie na forum nie doczytałem o tym; mianowicie mieszkam w Kielcach i zgodnie z rejonizacją powinienem złożyć wniosek o spotkanie w Konsulacie w Krakowie, ale bardziej pasuje mi Warszawa. Myślicie że jak wpiszę Warszawa to przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Albo mi się już wszystko pokręciło albo tak ma być. Proszę o potwiedzenie.

Podczas wczorajszego wypełniania wniosku nie wpisałem wysokości miesięcznych dochodów ( nie zauważyłem pola? we wniosku mojej Kobiety takie pytanie było ) czy w związku z tym wypełniać wniosek od nowa?

Druga kwestia to formularz DS160 mojej Kobiety. Już po przesłaniu , ockneliśmy się iż nie było tam pytań o wcześniejsze odbyte podróże ( w moim wniosku to było ) i pytań jakie miejsca zamierza odwiedzić.

Czy możliwe żeby ten sam wniosek aż tak się różnił dla 2 osób. Być może tak jest że dla Kobiet są inne pola a dla mężczyzn inne. Proszę potwierdzccie mi to bo w akcie desperacji zaraz znowu wypełnimy te wnioski od nowa dla pewności.

Z góry dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wypełnienia wniosku, a jakoś nigdzie na forum nie doczytałem o tym; mianowicie mieszkam w Kielcach i zgodnie z rejonizacją powinienem złożyć wniosek o spotkanie w Konsulacie w Krakowie, ale bardziej pasuje mi Warszawa. Myślicie że jak wpiszę Warszawa to przejdzie?

Nie ma czegoś takiego, jak rejonizacja.

Umawiasz się na spotkanie tam, gdzie Ci wygodniej.

Jeszcze jedno pytanie. Albo mi się już wszystko pokręciło albo tak ma być. Proszę o potwiedzenie.

Podczas wczorajszego wypełniania wniosku nie wpisałem wysokości miesięcznych dochodów ( nie zauważyłem pola? we wniosku mojej Kobiety takie pytanie było ) czy w związku z tym wypełniać wniosek od nowa?

Druga kwestia to formularz DS160 mojej Kobiety. Już po przesłaniu , ockneliśmy się iż nie było tam pytań o wcześniejsze odbyte podróże ( w moim wniosku to było ) i pytań jakie miejsca zamierza odwiedzić.

Czy możliwe żeby ten sam wniosek aż tak się różnił dla 2 osób. Być może tak jest że dla Kobiet są inne pola a dla mężczyzn inne. Proszę potwierdzccie mi to bo w akcie desperacji zaraz znowu wypełnimy te wnioski od nowa dla pewności.

Z góry dziękuje za pomoc!

1. przy zarobkach musiałeś zaznaczyć "Does Not Apply", jeśli nie wpisałeś kwoty. Bo, jeśli dobrze pamiętam, to pole nie może zostać puste (czyli albo trzeba podać kwotę, albo zaznaczyć, że nie dotyczy).

2. tak, wnioski różnią się pod wieloma względami (np. w zależności od wybranej płci, czy stanu cywilnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...