Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam pytania co do umawiania się na spotkanie.

1. Jeśli się zarejestrowałam na stronie https://cgifederal.secure.force.com/?language=Polish&country=Poland pouzupełniałam tam wszystko to już nie muszę dzwonić na infolinię? Czy trzeba się zarejestrować i później dzwonić?

2. Jeśli na spotkanie do konsula będzie szło rodzeństwo (1 osoba niepełnoletnia, druga tak), to czy obie te osoby trzeba rejestrować na powyższej stronie, czy po prostu jedną i tam dodać osobę towarzyszącą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Na stronie gdzie wypełniasz wniosekj jest możliwość przywrócenia wcześniej zapisanej kopi pod warunkiem, że się ją robiło. Podajesz tylko numer wniosku, pierwsze litery nazwiska i odpowiedź na sekretne pytanie. Wtedy są trzy opcje do wyboru: wydruk potwierdzenia, uzupełnienie wniosku lub złożenie nowego.

Co do programów to w panelu sterowania masz opcję zarządzania zainstalowanymi programami.

Chciałem podziękować za wszystkie rady jakie tu wyczytałem przed wizytą w ambasadzie. Niestety za pierwszysm razem w październiku dostałem odmowę, ale miesiąc później pod koniec listopada już dostałem wize na 10 lat :)

Konsul był tylko zaskoczony co mi się zmieniło po miesiącu, więc powiedziałem, że chyba źle wypełniłem poprzedni wniosek i walka słowna trwała jakies 15 minut przed okienkiem, łącznie z konsultacją między konsulami dlaczego ten drugi mnie odrzucił miesiąc wcześniej. Ogólne wrażenie mam takie, że wszystko zależy od osoby na jaką się trafi i całe przyznawanie wiz jest bardzo "randomowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Juz wcześniej tu pisałam o tym, ze chcialam z chlopakiem leciec do USA na Florydę do mojej ciotki na wakacje. 3 lipca moj chlopak dostał odmowe. Wykazał za małe więzi z krajem....... Ogólnie rozmowa przebiegała ok. (Nie mogę tego dokladnie przedstawic, bo nie bylo mnie z nim.) Kim ja dla niego jestem, kim jest osoba do ktorej planuje leciec, czy widzial moja ciotke i na ile chcemy leciec i jak moj chlopak powiedzial, ze na 2 mies. To tak Konsul "aha 2 mies" i niestety pan nie otrzyma dzisiaj wizy. We wrzesniu była ciotka w Pl i naciska, zeby znowu sie starac. Moj chlopak nie bardzo chce, bo jest juz negatywnie nastawiony i ze straci pieniadze. Ale ja go namawiam, bo mamy okazje spedzic swieta i sylwestra w USA, jesli oczywiscie dostanie wize. Mam kilka pytan.

1.Stan cywilny? Mieszkamy razem, ale malzenstwem nie jestesmy. to SINGLE czuy OTHER :)

2. W rubryce, gdzie wpisuje sie os, ktora oplaca podroz, tutaj moja ciotka i pokrewienstwo kim jest dla niego

OTHER RELATIVE

FRIEND :):)

OTHER

3. Pokrewienstwo osoby z ktora leci, pyt. o mnie:)

FRIEND

OTHER ??

bo narzeczona nie ma:p

4. WAŻNE PYTANIE "Czy kiedykolwiek odmowiono Ci wizy" odpowiedz bedzie, ze tak. dalsza czesc, wyjasnij co sie stalo....??? Jak to napisac?:)

5. Pytanie czy byles kiedykolwiek karany? Cos tam sie niewielkiego wydarzyło, ale to umorzono i tylko "smród" pozostal. Czy oni to jakos weryfikuja? Bo w poprzednim wniosku byl calkowicie czysty i zaznaczyl NO, a teraz czy zaznaczyc YES czy po prostu NO i bedzie dobrze?

6. Czy tym razem moge mu towarzyszyc? Czy lepiej niech sam idzie:)

Olmeca, Twoj wpis nastawił nas pozytywnie:)

Dziękuję i pozdrawiam ciepło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. no naprawdę... SINGLE

2. OTHER

3. jak chcecie

4. jak najbardziej zwięźle i zrozumiale

5. no jak wtedy zaznaczył NO, a teraz zaznaczy YES, to będzie bardzo ciekawie wyglądało...

6. do konsulatu i na rozmowę z nim nie wejdziesz, więc towarzyszyć mu możesz ewentualnie przed i po

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...