Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy później...

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej,

mam pytanie odnośnie Previous Work/Education/Training Information - w każdym poradniku znajduję informację, że należy wpisać tu ukończone szkoły, problem mojego typu jest taki, że w trakcie mojego kształcenia w liceum zmieniałem szkołę 2 razy - ostatecznie ukończyłem ostatnią klasę w Warszawie i tu wszystko byłoby jasne, gdyby nie adnotacja w samym formularzu:

"You must answer Yes to this question if you have ever attended, for any length of time, a high school/secondary school (or its equivalent in your country) or college, university, graduate school, a doctoral program, or a vocational program."

Chodzi mi o zwrot "if you have ever attended, for any length of time" - rozumiem przez to, że mam wpisać wszystkie szkoły do których uczęszczałem przez jakikolwiek czas więc te licea, w których byłem przez rok również muszę wpisać, gdyż przedstawiając jedynie liceum, w którym ukończyłem ostatnią klasę muszę się określić datą 01.09.2009-24.06.2010, która w moim guście wygląda dziwnie, ponieważ nikt nie "robi" liceum w 1 rok.

Niemniej jednak wolałbym wpisać jedynie ostatnie liceum, ze względu na to, iż pierwszą klasę ukończyłem w szkole polskiej za granicą i nie chciałbym, aby sprowokowało to konsula to poddania w wątpliwość moich więzi z Polską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chodzi o szkoły, do których się chodziło, nawet jeśli się ich nie ukończyło.

Na przykład, kiedy poszło się do liceum, czy na studia i się tego nie skończyło.

A Ty liceum skończyłeś. I nie ma znaczenia, że zacząłeś naukę w jednym, a skończyłeś w innym.

Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, poradziłem sobie :) Wczoraj wypełniłem wniosek ds-160, wszystko opłaciłem (przy dzisiejszym kursie ponad 590 zł - masakra). No i taki zadowolony z siebie kładę się spać i nagle pach! Nie wpisałem do wniosku dwóch rzeczy:

- zapomniałem podać drugiego imienia matki

- zapomniałem do odwiedzonych krajów dodać UK (byłem w Szkocji 3 dni, jakieś 4 lata temu)

Teraz mam pytanie czy mogę spać spokojnie, czy mam się czegoś szczególnego obawiać? Ponieważ już wszystko zapłaciłem i umówiłem rozmowę z konsulem zdaję sobie sprawę, że w tym momencie nie mam możliwości edycji wniosku. Szkoda by było tylko utopić to 600 zł przez taką głupotę. Może na początku rozmowy od razu się konsulowi przyznać, że po prostu zapomniałem dopisać. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam, jestem na forum nowy i w związku z tym chciałbym wszystkich przywitać :)

Potrzebuję pomocy związku z wizą J-1.

Co powinienem zaznaczyć (yes or no) w pytaniu gdy sam (myself) startowałem w DV-2016? I co gdy powinienem zaznaczyć YES?

Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services?

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie. Loteria nie ma nic wspólnego z jakakolwiek petycja.

No właśnie się zastanawiam, w opisie który dostałem z CL napisane jest dokładnie tak "Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services? – Jeśli została wypelniona aplikacja o Zieloną Kartę to proszę podać szczegóły."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starky ten temat jest stary jak sama loteria wizowa

na samym poczatku loterii we wnioskach wizowych o wizy turystyczne,work i travel byla wzmianka o loterii wizowej jak i samej petycji

po paru latach i zmianach we wnioskach pozostala petycja

Wiec zaznaczasz NIE :)

samo zgloszenie nie jest petycja :) zobacz dokladnie na stronach rzadowych USA co jest petycja :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starky ten temat jest stary jak sama loteria wizowa

na samym poczatku loterii we wnioskach wizowych o wizy turystyczne,work i travel byla wzmianka o loterii wizowej jak i samej petycji

po paru latach i zmianach we wnioskach pozostala petycja

Wiec zaznaczasz NIE :)

samo zgloszenie nie jest petycja :) zobacz dokladnie na stronach rzadowych USA co jest petycja :D:)

Dzięki za pomoc!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...