Skocz do zawartości

Czas Trwania Interview


montek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bylem przed czasem jakies 30minut; w poczekalni spedzilem z zona ponad godzine; potem interview bylo standardowe (a raczej sie tak zaczelo) potem pani oficer rozdzielila nas i zadawala oddzielnie pytania mnie i zonie- trwalo to wszystko hmm okolo 50minut potem razem usiedlismy w kupie mi mi pogratulowala przejscia procesu emigracyjnego :) . Jezeli masz duzo papierow i czysta sutuacje powinienes zamknac sie w 2 h ale ja bym dla relaxu wziol sobie dzien wolny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...

dzis bylem na interview. poszlo baaaardzo szybko i sprawnie i bez zadnego problemu, czyli tak jak to moj prawnik zapowiadal :). przez poszukiwanie parkingu spoznilismy sie okolo 5 minut, i na szczescie nie mialo to wplywu na humor oficera. w poczekalni czekalismy kolejne 5 minut i wtedy wywolano moje imie (o dziwo pierwszy amerykanin, ktory kompletnie poprawnie je przeczytal ;) - tzn po Polsku). nastepnie oczywiscie przysiega i standardowe pytania na ktore trzeba odpowiedziec 'NO' :P. wtedy spytal sie malzonki jak sie poznalismy. opowiedziala krotko, ze w Polsce i w jakich okolicznosciach i nastepnie zadal pytanie czy mamy jakies dowody na nasza wczesniejsza znajomosc. pokazalismy album ze zdjeciami z Polski i z mojego pobytu tutaj w USA. byl troche podejrzliwy co do zdjec z polskich gor (dokladnie Morskie Oko i okolice) bo stwierdzil, ze w CA mozna zrobic podobne zdjecia...:|, no ale na szczescie jeszcze bylo sporo z Krakowa i innych miejsc to nam uwierzyl (oo i wiedzial nawet ze takie miasto jak Krakow istnieje - wow :P). po przejrzeniu zdjec powiedzial, ze to wystarczy. zdziwilo mnie, ze nie chce innych dokumentow udowadniajacych ze razem mieszkamy - jednak na koniec i tak zostawilismy kopie wszystkich papierow dokumentujacych nasze wspolne mieszkanie. powiedzial ze przydadza sie i dolaczyl je do moich akt. nastepnie poinformowal nas, ze w ciagu 30 dni przyjdzie do mnie GC :D. bralem slub na wizie turystycznej jakies 2 miesiace i kilka dni po przyjezdzcie. kompletnie nie byl planowany, dlatego tez wesela nie mielismy, obraczek nie mamy (wszystko odbedzie sie w Polsce jak fundusze beda).

pozdrawiam serdecznie!

PS. pojawily sie rowniez inne takie mniejsze pytanka w rozmowie, typu:

- czy zareczylismy sie w Polsce

- czy nasi rodzice sie znaja

- jak dlugo my sie znamy

- czy bylem wczesniej w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Interview Newark NJ grudzien 2010

Czekalismy 1,5 godziny , samo interview jakies 15 minut a bylismy w 4 osobowej rodzinie . Po za przysiega i standartowym sprawdzeniem dokumentow nie padlo ani jedno pytanie . Sponsorowany bylem przez ojca . Denerwowalismy sie strasznie , jak widac nie bylo potrzeby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

W koncu pomyslnie przebrnalem przez proces zdobywania zielonej karty. Zona w koncu odetchnela (bardziej sie stresowala niz ja przez ten caly czas).

Interview minelo zdecydowanie lepiej niz przewidywalem. Dotarlismy na miejsce ok 15 minut przed czasem... i zorientowalismy sie ze wszystkie zdjecia zostaly w domu na biurku, a innych wspolnych dokumentow mielismy niewiele (Marriage Certificate, umowa najmu mieszkania, dowod ubezpieczenia samochodu).

Urzedniczka byla bardzo mila, poinformowala nas ze rozmowa bedzie nagrana na kamerze i zaczelismy od zlozenia przysiegi.

Po przejrzeniu papierow i weryfikacji danych w nich podanych padlo sakramentalne "So, tell me how you've met"

Opowiedzielismy jej nasza historie i zostalismy zapytani czy mamy jakies dodatkowe dokumenty aby wzmocnic nasza aplikacje. Tu podalismy to co mielismy (minus zdjecia ktore zostaly w domu).

Po przejrzeniu, dostalismy odpowiedz wykretna ("A decision cannot yet be made about your application") i zostalismy poinformowani ze w ciagu kilku dni otrzymamy poczta jakie jeszcze dokumenty powinnismy zlozyc.

Dwa dni pozniej otrzymalem informacje e-mail ze status sprawy zostal zmieniony na "Approved"

14 Lutego przyszla kolejna informacja ze dokumenty sa w produkcji.

Dzisiaj w skrzynce znalazlem oficjalna zielona karte :)

Nastepny krok - obywatelstwo za kilka lat.

Chcialem podziekowac wszystkim uzytkownikom tego forum za olbrzymia pomoc ktora tutaj znalazlem, zwlaszcza karinie i sly6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek to moze zacznij o tym czytac juz teraz na forum jak przedluzyc karte tzn zniesc tymczasowa karte,fakt moze po drodze cos sie zmienic bo to jednak 2 lata ale teraz powoli zobacz jak kto jest teraz

fajny prezent na dzien zakochanych

powodzenia zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...