Skocz do zawartości

Ślub Na Turystycznej


Aleksandra82

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mi podać linki do sytuacji w której wychodzi się za mąż na wizie turystycznej? Czy zakładając 6miesięczny okres legalnego pobytu jest szansa na wyrobienie się z formalnościami? Muszę wyjechać z Polski w okolicach września i nie będzie wystarczająco czasu na wyrobienie K1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

sprawa wiele razy byla omawiana

tak wiec mozesz wziasc slub na wizie turystycznej ale czy to Ci przyjmie urzad to juz inna sprawa

beda sie przygladac pod kontem slubu na papiery,ze po to masz wizie turystyczna aby wjechac i legalizowac pobyt ,musisz tez pokazac ze jestescie malzenstwem z milosci i macie wspolne konto,jakies ubezpieczenie itd

czym wiecej wspolnych spraw tym lepiej

a czy sie wyrobisz w tym czasie to nie wiadomo,raz kiedy chcesz wyjsc za maz-zbyt wczesne wychodzenie moze byc podejzliwe ,nastepna sprawa czy papiery beda w porzadku i nie bedzie REF-zwrot papierow lub tez uzupelnienie oraz czy rozmowa dobrze wyjdzie,bo jesli nie to bedziesz musiala poczekac na odpowiedz troche czasu i raz jest krotszy czas a raz dluzszyyy

ale jesli papiery beda w porzadku to ktos tutaj czekal 3 miesiace na GC od chwili zlozenia papierow ale bywa tak ze jest o wiele dluzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,

niestety zdaję sobie sprawę, że dla urzędu to troszkę gorzej wygląda, z bona fide nie będzie problemu, tylko zakładając że ślub będzie po 2 miesiącach czy w 4 zdążę z formalnościami... a jeśli nie czy mogę w międzyczasie pojechać do Polski i wrócić aby nie przesiedzieć wizy :/

czy mógłbyś rzucić linkami? przy szukaniu zawsze wychodzą mi sprawy z k1, a chciałabym się dowiedzieć czy w NJ mam szansę na załatwienie tego na jesieni tego roku w 4 miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz watek o czasie oczekiwania:

http://www.usa.info.pl/board/Czas-Oczekiwa...ons-t11969.html

oraz na tym forum:

http://www.visajourney.com/

ten dokument do podrozowania w czasie oczekiwania to sie nazywa AP:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD

a czytalas temat o legalizacji pobytu poprzez slub z obywatelem USA,to tez mozesz poczytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to w momencie wyslania dokumentow do USCIS odnosnie procesu AOS Twoj pobyt staje sie legalny. najwazniejsze to zeby urzad otrzymal dokumenty w ciagu waznosci Twojej wizy turystycznej. nie bierz slubu w ciagu pierwszych dwoch miesiacy od przylotu do usa bo ciezko bedzie udowodnic ze to nieplanowane itp. osobiscie jestem w trakcie trwania procesu aos po slubie na turystycznej. proces aos trwa okolo 3 miesiace do czasu interview (w moim przypadku cos kolo 3 i pol).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,

ale czemu nie brać ślubu przez pierwsze 2 miesiące? oczywiście, że wyjdzie, że to planowane. Ze względu na śmierć w rodzinie muszę wyjechać z Polski do października i za Chiny nie doczekam K1 jeszcze przy tych warszawskich remontach i ograniczeniach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja jakas niepisana zasade 30/60/90 czy jakos tak, ze z gory urzednik moze uznac to w urzedzie za visa fraud jesli slub byl w ciagu do miesiaca czy dwoch. nie chce sie wypowiadac bo nie znam tak dokladnie tego tematu wiec moze ktos sie bradziej orientuje bo nie chce Cie w blad wprowadzac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak 30/60, ale może faktycznie kiepsko to wyglądać przed 2mcami. Problem w tym, że nie umiem kłamać, no ale cóż, trzeba się wreszcie nauczyć - będę trenować mój "spontaniczny ślub" i fakt posiadania sukni na którą się czeka miesiącami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wyczytalem to info tutaj:

http://www.articlesnatch.com/Article/Can-O...st-Visa-/624670

i w paru innych artykulach, jednak wiem ze to niepewne zrodla wiec nie uwazam, ze tak jest i chce to zaznaczyć :)

3. The 30/60 Day Rule: The Department of State has an unwritten 30/60 day rule to help consular officers determine if someone has committed visa fraud. Even though this rule was developed by the Department of State, it is also used by USCIS when they are adjudicating applications within the United States. Foreign nationals coming to the US on tourist visa are subject to this 30/60 day rule.

This 30/60 day rule makes it risky to apply for change of status or marriage based adjustment of status within 60 days of arriving in the US and very dangerous within 30 days of arriving [...]

prawnicy tez niechetnie biora sie za takie sprawy (slub przed 60 dniem pobytu) o ile dbaja o dobre statystyki jesli chodzi o wygrywanie takich spraw ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz takze wziac pod uwage to, ze moga ci wbic na lotnisku NO AOS itp. bo coraz czesciej to praktykuja i w takim przypadku to nie bedziesz w stanie niczego zalatwic w USA. Czasem warto dluzej poczekac i zalatwic wszystko tak jak powinno byc niz pozniej kombinowac i na koncu zalowac. Tak czy inaczej powodzenia zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...